tutal

24 Mart 2019 Pazar

KAPILAR KAPANINCA…

Marka Şehir Seydişehir Sevdalısı

Marka Şehir Seydişehir Sevdalısı

E-Posta : seydisehirinsesi@hotmail.com

Merhaba kıymetli okurlar, sevgili dostlar…

Her gün yaşadığımız dünyamızda bin bir türlü olaylar, yaşananlar ve bir o kadar da yaşanacaklar var değil mi? Her şeyi insanca ve insanlığa daha uygun şekilde yaşayalım diye yüce Rabbimiz de tüm nimetlerini buna uygun şekilde emrimize amade kılmış çok şükür… Ha, elbette gayrimeşru yollar da var tabi. Allah muhafaza eylesin.

Çocuklarımız sağ salim doğup, büyüyor, okullara gidiyor, gelişiyor yüksekokullara, üniversitelere gidiyor, iş ve meslek sahibi oluyor, erkekler için askerlik görevi derken, aile kurulması ve asıl askerlik başlıyor derler. Hayat mücadelesi…

Biliriz ki aile, toplumun temel yapı taşıdır. Baba, ailenin direği, evin temelidir. Anne ise bu direğin gücü ve özüdür, evin mimarı ve yuvanın yapıcısıdır. Çocuklar da ailenin mihenk taşı, neşesi, çiçekleridir. Dedeler ve nineler, teyze ve halalar, amca ve dayılar da ailelerin güç kaynaklarıdır…

Herkes, günlük dünya koşuşturmacasında, kendinin, ailesinin, etrafının, bulunduğu yerin, sahip olduğu mevkii ya da statünün gereğince kâh vazifesini, kâh zorunda olduğunu, kâh yaşam mücadelesini yaparak yaşantısına devam etmektedir.

Öğretmenlerimiz yetişen nesillerin ahlaklı, bilgili ve gelişen dünyaya uyum sağlayacak şekilde kişisel gelişimlerini de sağlamak için hem müfredat doğrultusunda, hem de bilgi ve tecrübeleriyle gayret göstermektedirler.

Ailelerimiz, anne ve babalarımız da yine aynı amaç ve gayretlerle, evlatlarının ailelerine, vatana ve millete faydalı bireyler olması için çaba sarf etmektedirler. Ellerinden geldiğince, güçlerinin ve imkânlarının yettiğince…

Çocuklarımız da tüm bu gayretlerin ve çalışmaların, bir de etraflarının, yani çevre şartlarının yön ve elverdiği şekilde hayatlarının çocukluğunu kâh yaşayarak, kâh az yaşayarak, bazıları da hiç yaşayamadan hayatlarını devam ettirmektedirler.

Aile büyükleri, yakın akrabalar ve hatta diğer akrabalar da belirttiğim bu minvalde aile fertleri ve dahi tüm toplum içerisinde etkileşimlerde bulunmaktadırlar.

Ancak UNUTMAMAK LAZIM…

KAPILAR KAPANINCA, her şey göründüğü gibi olmayabilir… Dostlar da bunu en iyi bilenlerdir bence…

Tüm dostlara selam olsun…

Bir MŞSS sözü: “Her sabah ılık rüzgârlar da, soğuk rüzgârlar da esmez…”

Ha bir de unutmadan, “Sevelim, sevilelim dünya kimseye kalmaz.”

Saygı ve selamlarımla…


19 Aralık 2018 Çarşamba 03:12
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Doğru tespitler

    Misafir 19 Aralık 2018 16:40 Sayın yazar, doğru tespitler etmişsiniz. Özellikle aile bağları kopunca zaten toplumlar bozuluyor!

  • Tebrikler

    Misafir 19 Aralık 2018 16:45 Aile doğru ve düzgün yaşarsa, toplum da doğru ve düzgün olur. Şu an aile ve dolayısıyla toplum abuk sabuk dizilerdeki ahlak dışı olayları izliyor, bozukluk devam ediyor. RTÜK gereğini yapmalı. Çocuklar düşünülerek dizilerde gayri ahlaki konular işlenmemeli.

  • Çok doğru

    Misafir 25 Aralık 2018 12:12 Yorum yazanlara ben de katılıyorum. Dizilerde, aile bağları korunarak ve güçlendirilerek konular işlenmeli.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Belediye’den larva ile mücadele çalışması

Seydişehir Belediyesi vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla larva ile

Merkez İlkokulu’nda ebru sergisi açıldı

Merkez İlkokulu’nda Hamit İnan rehberliğinde hafta sonu kurs öğrencileriyle yaptıkları eserler sergilendi.

Esnaf Odası'ndan basın açıklaması

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Aypar

Çat’tan pazar yeri ziyareti

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında pazar yerine

Muhtarlara vefa programı yapıldı

Sorgun ve Tutal Seydişehir’de bu zamana kadar görev yapmış ve yapmaya devam eden 200’ün üzerinde muhtarla,

Seydişehir’de ‘Adalet Ormanı’ oluşturuldu

Seydişehir’de Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen “Ağaçlandırma ve

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
ABDULKADİR ÇAT 1