16 Ocak 2019 Çarşamba

şeker

KAPILAR KAPANINCA…

Marka Şehir Seydişehir Sevdalısı

Marka Şehir Seydişehir Sevdalısı

E-Posta : seydisehirinsesi@hotmail.com

Merhaba kıymetli okurlar, sevgili dostlar…

Her gün yaşadığımız dünyamızda bin bir türlü olaylar, yaşananlar ve bir o kadar da yaşanacaklar var değil mi? Her şeyi insanca ve insanlığa daha uygun şekilde yaşayalım diye yüce Rabbimiz de tüm nimetlerini buna uygun şekilde emrimize amade kılmış çok şükür… Ha, elbette gayrimeşru yollar da var tabi. Allah muhafaza eylesin.

Çocuklarımız sağ salim doğup, büyüyor, okullara gidiyor, gelişiyor yüksekokullara, üniversitelere gidiyor, iş ve meslek sahibi oluyor, erkekler için askerlik görevi derken, aile kurulması ve asıl askerlik başlıyor derler. Hayat mücadelesi…

Biliriz ki aile, toplumun temel yapı taşıdır. Baba, ailenin direği, evin temelidir. Anne ise bu direğin gücü ve özüdür, evin mimarı ve yuvanın yapıcısıdır. Çocuklar da ailenin mihenk taşı, neşesi, çiçekleridir. Dedeler ve nineler, teyze ve halalar, amca ve dayılar da ailelerin güç kaynaklarıdır…

Herkes, günlük dünya koşuşturmacasında, kendinin, ailesinin, etrafının, bulunduğu yerin, sahip olduğu mevkii ya da statünün gereğince kâh vazifesini, kâh zorunda olduğunu, kâh yaşam mücadelesini yaparak yaşantısına devam etmektedir.

Öğretmenlerimiz yetişen nesillerin ahlaklı, bilgili ve gelişen dünyaya uyum sağlayacak şekilde kişisel gelişimlerini de sağlamak için hem müfredat doğrultusunda, hem de bilgi ve tecrübeleriyle gayret göstermektedirler.

Ailelerimiz, anne ve babalarımız da yine aynı amaç ve gayretlerle, evlatlarının ailelerine, vatana ve millete faydalı bireyler olması için çaba sarf etmektedirler. Ellerinden geldiğince, güçlerinin ve imkânlarının yettiğince…

Çocuklarımız da tüm bu gayretlerin ve çalışmaların, bir de etraflarının, yani çevre şartlarının yön ve elverdiği şekilde hayatlarının çocukluğunu kâh yaşayarak, kâh az yaşayarak, bazıları da hiç yaşayamadan hayatlarını devam ettirmektedirler.

Aile büyükleri, yakın akrabalar ve hatta diğer akrabalar da belirttiğim bu minvalde aile fertleri ve dahi tüm toplum içerisinde etkileşimlerde bulunmaktadırlar.

Ancak UNUTMAMAK LAZIM…

KAPILAR KAPANINCA, her şey göründüğü gibi olmayabilir… Dostlar da bunu en iyi bilenlerdir bence…

Tüm dostlara selam olsun…

Bir MŞSS sözü: “Her sabah ılık rüzgârlar da, soğuk rüzgârlar da esmez…”

Ha bir de unutmadan, “Sevelim, sevilelim dünya kimseye kalmaz.”

Saygı ve selamlarımla…


19 Aralık 2018 Çarşamba 03:12
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Doğru tespitler

    Misafir 19 Aralık 2018 16:40 Sayın yazar, doğru tespitler etmişsiniz. Özellikle aile bağları kopunca zaten toplumlar bozuluyor!

  • Tebrikler

    Misafir 19 Aralık 2018 16:45 Aile doğru ve düzgün yaşarsa, toplum da doğru ve düzgün olur. Şu an aile ve dolayısıyla toplum abuk sabuk dizilerdeki ahlak dışı olayları izliyor, bozukluk devam ediyor. RTÜK gereğini yapmalı. Çocuklar düşünülerek dizilerde gayri ahlaki konular işlenmemeli.

  • Çok doğru

    Misafir 25 Aralık 2018 12:12 Yorum yazanlara ben de katılıyorum. Dizilerde, aile bağları korunarak ve güçlendirilerek konular işlenmeli.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Voleybol’da sahamızda mağlubuz

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 16.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, kendi sahasında

Gazi ve şehit yakınlarından sınav ücreti alınmayacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve

Seydişehir Akademi ilk devrede lider

Seydişehir Akademi Sporlu basketbolcular ilk devreyi lider kapattı.

Seydişehir’in tanıtımı için pul bastırıldı

Seydişehir Belediyesi ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacı ile pul bastırdı.

Voleybol’da Bornova mağlubiyeti

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 15.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, Bornova Anadolu

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

Ak Parti Konya’da belediye başkan adaylarını 18 Ocak Cuma günü açıklayacak.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA