ribo

22 Nisan 2019 Pazartesi

şeker

POLİP ZAYIFLAMA KÜRÜ

Hasan Yasir ACAR

Hasan Yasir ACAR

E-Posta :

İçeriğinde acı çehre otu ve yabani hint yer elması bitkileri bulunmaktadır. Bu bitkiler içerdikleri antrakinonların laksatif etkisi ile bağırsakları boşaltarak yiyeceklerin emilimi engeller. Antrakinonlar, kalın bağırsak mukozasına etki ederek bağırsak motilitesini ve transportunu arttırırlar, su ve elektrolit sekresyonunu inhibe ederler. Bu etkileri ile dışkının yumuşamasını ve hızla atılmasını sağlarlar. Ancak antrakinon taşıyan bitkilerin spazmodik gastrointestinal rahatsızlıklar, hipersensitivite reaksiyonları (kaşıntı, ürtiker), uzun süreli kullanımında bağırsak tembelliği ve su-elektrolit dengesi bozukluğu yapabileceği unutulmamalıdır. Bu durum özellikle potasyum kaybına yol açabilir. Kardiyak glikozitler, diüretikler ve adrenal kortikosteroidler ile birlikte alındığında potasyum kaybı dolayısıyla kardiyak fonksiyon bozukluklarına ve kas zayıflıklarına neden olabilir. Fitoöstrojen de içerir bu karışım.

Öncelikle zayıflamak için depolanmış yağların yakılması gerekir. İnsan vücudu önce karbonhidratları yakar karbonhidrat bitince yağları yakar. Yani yağ emilimini önlemeye yönelik zayıflama yöntemleri alınmış kiloları verdirmez sadece yeni kilo almayı önler. Ayrıca yağ emilimi önlenirse yağda çözünen vitaminlerde alınamaz. Yağların yakılması demek beynin en önemli yakıtlarından birisi olan glikozdan mahrum kalması demektir.  Alzaimer gibi hastalıkların beynin yeterince beslenememesinde kaynaklandığını gösteren birçok çalışma vardır.

Benim tavsiyem normal yeme düzeninde metabolizmayı hızlandırarak egzersizle birlikte kilo vermenin daha sağlıklı olacağı görüşündeyim. (metabolizmayı hızlandırıcı önerilerime ileriki yazılarımda yer vereceğim) Ayrıca bunların yanında depolanmış yağ kütlesinin hücreye taşınıp yakıt olarak kullanılmasını sağlayan L-carnitin de takviye olarak özellikle egzersiz öncesinde alınması yağ yakımını artıracak dolayısıyla egzersiz sırasında performansını da artıracaktır.

Not: Bağırsağı boşaltmaya yönelik bu gibi kürler size 1 haftada 5 kilo vermeyi vaat edebilir ama bu sadece bağırsak içeriğinin boşalmasından dolayı olan yalancı kilo kaybıdır. Bu ve benzeri takviyelerin müshilden farkı yoktur. Kullanmayı bırakınca vücut normal dengesine geri döner ve verdiğiniz kiloları geri alırsınız.

Bu konuda sağlıklı ve doğru bilgiyi eczacınızdan alabilirsiniz…


11 Nisan 2018 Çarşamba 02:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEMDEKİLER

Müftülükten öğrenciler yararına kermes

İlçe Müftülüğü tarafından yapımı devam eden Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu için kermes açılışı

Başkan Tutal koltuğu Taha Berke’e teslim etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Başkan Tutal, başkanlık koltuğuna oturma hayali olan Taha

Maden İşleri Sendikası’ndan Tutal’a ziyaret

Türkiye Maden İşleri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Seydişehir Belediye

Sınırdan acı haber: 4 şehit 6 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, " Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda teröristlerle çıkan

Zabıta ekiplerinden esnaf denetimi

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde

Kaymakam Erdoğan Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti

Kaymakam Aydın Erdoğan Seydişehir Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA