19 Aralık 2018 Çarşamba

şeker

POLİP ZAYIFLAMA KÜRÜ

Hasan Yasir ACAR

Hasan Yasir ACAR

E-Posta :

İçeriğinde acı çehre otu ve yabani hint yer elması bitkileri bulunmaktadır. Bu bitkiler içerdikleri antrakinonların laksatif etkisi ile bağırsakları boşaltarak yiyeceklerin emilimi engeller. Antrakinonlar, kalın bağırsak mukozasına etki ederek bağırsak motilitesini ve transportunu arttırırlar, su ve elektrolit sekresyonunu inhibe ederler. Bu etkileri ile dışkının yumuşamasını ve hızla atılmasını sağlarlar. Ancak antrakinon taşıyan bitkilerin spazmodik gastrointestinal rahatsızlıklar, hipersensitivite reaksiyonları (kaşıntı, ürtiker), uzun süreli kullanımında bağırsak tembelliği ve su-elektrolit dengesi bozukluğu yapabileceği unutulmamalıdır. Bu durum özellikle potasyum kaybına yol açabilir. Kardiyak glikozitler, diüretikler ve adrenal kortikosteroidler ile birlikte alındığında potasyum kaybı dolayısıyla kardiyak fonksiyon bozukluklarına ve kas zayıflıklarına neden olabilir. Fitoöstrojen de içerir bu karışım.

Öncelikle zayıflamak için depolanmış yağların yakılması gerekir. İnsan vücudu önce karbonhidratları yakar karbonhidrat bitince yağları yakar. Yani yağ emilimini önlemeye yönelik zayıflama yöntemleri alınmış kiloları verdirmez sadece yeni kilo almayı önler. Ayrıca yağ emilimi önlenirse yağda çözünen vitaminlerde alınamaz. Yağların yakılması demek beynin en önemli yakıtlarından birisi olan glikozdan mahrum kalması demektir.  Alzaimer gibi hastalıkların beynin yeterince beslenememesinde kaynaklandığını gösteren birçok çalışma vardır.

Benim tavsiyem normal yeme düzeninde metabolizmayı hızlandırarak egzersizle birlikte kilo vermenin daha sağlıklı olacağı görüşündeyim. (metabolizmayı hızlandırıcı önerilerime ileriki yazılarımda yer vereceğim) Ayrıca bunların yanında depolanmış yağ kütlesinin hücreye taşınıp yakıt olarak kullanılmasını sağlayan L-carnitin de takviye olarak özellikle egzersiz öncesinde alınması yağ yakımını artıracak dolayısıyla egzersiz sırasında performansını da artıracaktır.

Not: Bağırsağı boşaltmaya yönelik bu gibi kürler size 1 haftada 5 kilo vermeyi vaat edebilir ama bu sadece bağırsak içeriğinin boşalmasından dolayı olan yalancı kilo kaybıdır. Bu ve benzeri takviyelerin müshilden farkı yoktur. Kullanmayı bırakınca vücut normal dengesine geri döner ve verdiğiniz kiloları geri alırsınız.

Bu konuda sağlıklı ve doğru bilgiyi eczacınızdan alabilirsiniz…


11 Nisan 2018 Çarşamba 02:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEMDEKİLER

Ak Parti’de beklenen atama yapıldı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı’na Kemalettin Atalay atandı.

Okul idarecileri değerlendirme toplantısı yapıldı

Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir KİBAR ve İlçemizde bulunan ilkokul,

Belediyespor galip, Seydişehirgücü mağlup

Konya 1. Amatör B Grubu’nda bu hafta oynanan maçlarda Seydişehir Belediyespor kendi sahasında Selçuklu

Voleybol’da kötü gidişat devam ediyor

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Lig A Grubunda Düzce Belediyesi, Seydişehir Belediye Sanayi Spor'u 3-0 mağlup etti.

MİLLETİN SESİNE KULAK VERİN

Ak Parti Seydişehir İlçe Teşkilatı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısıyla 31 Mart Seçimlerinde

Kaymakam Erdoğan'dan huzurevine ziyaret

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, huzurevini ziyaret etti.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA