21 Nisan 2018 Cumartesi

POLİP ZAYIFLAMA KÜRÜ

Hasan Yasir ACAR

Hasan Yasir ACAR

E-Posta :

İçeriğinde acı çehre otu ve yabani hint yer elması bitkileri bulunmaktadır. Bu bitkiler içerdikleri antrakinonların laksatif etkisi ile bağırsakları boşaltarak yiyeceklerin emilimi engeller. Antrakinonlar, kalın bağırsak mukozasına etki ederek bağırsak motilitesini ve transportunu arttırırlar, su ve elektrolit sekresyonunu inhibe ederler. Bu etkileri ile dışkının yumuşamasını ve hızla atılmasını sağlarlar. Ancak antrakinon taşıyan bitkilerin spazmodik gastrointestinal rahatsızlıklar, hipersensitivite reaksiyonları (kaşıntı, ürtiker), uzun süreli kullanımında bağırsak tembelliği ve su-elektrolit dengesi bozukluğu yapabileceği unutulmamalıdır. Bu durum özellikle potasyum kaybına yol açabilir. Kardiyak glikozitler, diüretikler ve adrenal kortikosteroidler ile birlikte alındığında potasyum kaybı dolayısıyla kardiyak fonksiyon bozukluklarına ve kas zayıflıklarına neden olabilir. Fitoöstrojen de içerir bu karışım.

Öncelikle zayıflamak için depolanmış yağların yakılması gerekir. İnsan vücudu önce karbonhidratları yakar karbonhidrat bitince yağları yakar. Yani yağ emilimini önlemeye yönelik zayıflama yöntemleri alınmış kiloları verdirmez sadece yeni kilo almayı önler. Ayrıca yağ emilimi önlenirse yağda çözünen vitaminlerde alınamaz. Yağların yakılması demek beynin en önemli yakıtlarından birisi olan glikozdan mahrum kalması demektir.  Alzaimer gibi hastalıkların beynin yeterince beslenememesinde kaynaklandığını gösteren birçok çalışma vardır.

Benim tavsiyem normal yeme düzeninde metabolizmayı hızlandırarak egzersizle birlikte kilo vermenin daha sağlıklı olacağı görüşündeyim. (metabolizmayı hızlandırıcı önerilerime ileriki yazılarımda yer vereceğim) Ayrıca bunların yanında depolanmış yağ kütlesinin hücreye taşınıp yakıt olarak kullanılmasını sağlayan L-carnitin de takviye olarak özellikle egzersiz öncesinde alınması yağ yakımını artıracak dolayısıyla egzersiz sırasında performansını da artıracaktır.

Not: Bağırsağı boşaltmaya yönelik bu gibi kürler size 1 haftada 5 kilo vermeyi vaat edebilir ama bu sadece bağırsak içeriğinin boşalmasından dolayı olan yalancı kilo kaybıdır. Bu ve benzeri takviyelerin müshilden farkı yoktur. Kullanmayı bırakınca vücut normal dengesine geri döner ve verdiğiniz kiloları geri alırsınız.

Bu konuda sağlıklı ve doğru bilgiyi eczacınızdan alabilirsiniz…


11 Nisan 2018 Çarşamba 02:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEMDEKİLER

Tatlıses Çiğ Köfte açıldı

Tatlıses Çiğ Köfte Seydişehir Şubesi’ni hizmete açtı.

Tutal, Kızılcalar sakinleri ile buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hasbihal buluşmaları kapsamında Kızılcalar Mahallesi sakinleri ile

Coşkunyürek Bozkır Yol Kavşağı’nı inceledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek Seydişehir Bozkır Yol

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nden teşekkür plaketi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Seydişehir Şubesi Başkanı Yakup Söğüt ve şehit

CHP’den çiftçi ve hayvancılık paneli

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, 1 Nisan Pazar günü çiftçi ve hayvancılık paneli

Yazar Fatih Babaoğlu ile söyleşi yapıldı

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kütüphaneler Haftası nedeniyle Araştırmacı-Yazar Fatih

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA