ribo

23 Temmuz 2019 Salı

şeker

SAVAŞTA EN ÇOK DOĞMAMIŞ ÇOCUKLAR ÖLÜYOR

Fatih BABAOĞLU

Fatih BABAOĞLU

E-Posta : okmbeysehir@hotmail.com

Dün el pençe kapımızda medet bekleyenler, bugün salyalarını saçıp bizi bitirmenin hesabını yapıyorlar. Gülüyorum bu manzaraya, çünkü bir alay sarhoş keçi, akılları sıra dövüşmeye kurt arıyor. 

Bütün bunlar olur biterken, üç beş Hacı Emmi (!) ezan vaktini beklerken cami önlerinde, koyunlarında iman tahtalarının hemen yanında biriktirdiği dolarların katlanması için Allah’a dua ediyor. Paralarına para katarlarken bilmiyorlar ki savaşta en çok doğmamış çocuklar ölüyor…

Bu bir savaş… Hem öyle bir savaş ki 15 Temmuz artığı üç beş çakalın tetikçiliğini üstlendiği kansız(!) ekonomik bir savaş.

Bu savaş yeni başlamadı. Bu savaş Kabil’den kalma bir kin… Anadolu’yu Türklere secde eden Alparslan’dan tut da, Anadolu’yu devletleştiren ve İlahi Kelimetullahı üç kıtaya yayan Gazi Osman’ a kadar, köhnemiş Bizans’ı tarihe gömen Fatih’ten, Mustafa Kemallerden, Ömer Halisdemir’den kalma bir kin.

Buraya bir derkenar açmakta fayda var. Onca zaman yazmayıp neden böyle savaşlı ve ölümlü bir yazıyla pat diye karşına geldiğimi soruyorsun değil mi? Sakın beni yanlış anlama. Öyle savaş, ölüm diyerek felaket tellallığına soyunmadım. Allah’ın kıyameti kopartması için çağrıda falan bulunmayacağım.

Peki, neden (?) diyorsun değil mi? Çünkü dedim ya savaşta en çok doğmamış çocuklar ölür… Derdim bu. Doğmamış çocuklara temiz bir yarın bırakmak.

Bu gün savaşın en acımasız ve en kansızını yaşıyoruz. Bizi manevi platformda bitiremeyenler, madde kazanında bizi eritip yok etmek istiyorlar. Başarırlar mı (?) zor ama bir o kadar da dikkatli (!!!) olmak gerekiyor.

Hadi 15 Temmuz artığı çakalları ve haçlı ruhunu diriltmeye çalışanları bir yana bırakalım. Onların zaten ne olduğu belli… Bu kazana girip erimek için can atan birkaç eyyamcı ve Hacı Emmi siluetinde birkaç Müslüman(cık) zevatı da diğer yana atalım. E geriye ne kaldı? Geriye kalan evini, arabasını satıp dolara çeviren kıblesi banka olan yüzlerce kişi ve cebi ile imanı arasında acaba dehlizinde yolunu şaşıranlar. Sözüm onlara. Yani kızım sana diyeyim, gelinim sen anla.

Evet, dolar aldı başını gidiyor. Piyasalar allak bullak. Korkma (!) Dolar denilen gâvurun bu silahı dolduğu gibi boşalır elbet. Şeytan istediği kadar istediğini doldursun. Çünkü Allah var!

Evet bizim Allah’ımız var…

Amaaaaaa(!) Allah var deyip bir kenara yatmamak gerek. Ne yapmak lazım? İlk olarak yapılacak iş futbol taraftarı gibi partizanlığı bir kenara bırakıp, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, 15 Temmuzda bütün Türkiye’de olduğu gibi kenetlenmemiz lazım.

Sonra, sonra herkes kendi yaptığı işin en iyisini yapmalı. Savaşsa bunun adı herkes kendi işine ve meziyetine sarılıp en mükemmeli ortaya koymalı. Öğretmenler, Alparslanları, Fatihleri, Yavuzları, Kanunileri, Mustafa Kemalleri yetiştirmek için gecesini gündüzüne katmalı. Eli kalem tutanlar uyuyan bir ruhu uyandırmak için bıkmadan usanmadan yazmalı. Bakkallar büyük marketlerle el ele verip kaliteyi en ucuza satmalı. İstisnasız herkes ama herkes NECİP MİLLET’İ yeniden şahlandırmalı.  İş adamları karlarının derdini bir yere koyup ulaşılmayacak en ıssız yerlere gidip istihdam sağlamalı.

Tekrar diyorum. Herkes kendi siperini kazıp bu savaşa ve bu oyuna bir dur demeli. Dur (!) derken devletinin yanında durup yöneticilerimize sahip çıkmalı.

Dik dur… CEBİNE DEĞİL DEVLETİNE SAHİP ÇIK. Unutma! Allah inananlarla birlikte…

UNUTMA! SAVAŞTA EN ÇOK DOĞMAMIŞ ÇOCUKLAR ÖLÜRLER!


16 Ağustos 2018 Perşembe 01:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEMDEKİLER

Trafik değerlendirme toplantısı yapıldı

Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında trafik değerlendirme toplantısı yapıldı.

ADD yönetiminden İriilter’e teşekkür plaketi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Seydişehir şubesi, eski başkan Hüseyin İriilter’e teşekkür plaketi

Kaymakam Erdoğan Alüminyum İlkokulu’nu inceledi

Kaymakam Aydın Erdoğan, yaz tatilinde tadilat çalışması devam eden Alüminyum İlkokulu'nda incelemelerde bulundu.

Seydişehir’de bir Rus Casus İvan Bizanof

Tarihçi Ercan Arslan'ın araştırmalarına göre Hariciye Nezaretinden Dâhiliye Nezaretine yazılan 19 Mart 1917

Suğla Ovası'nda karpuz hasadı başladı

İlçemiz Suğla Ovası’nda 15 Temmuz itibariyle karpuz hasadı başladı.

Konya Şeker’e Kızılay’dan ödül

2007 yılında başlatılan ve her yıl periyodik olarak devam eden Kan Bağışı Kampanyasına destek veren Konya

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
kampüs okul