16 Kasım 2018 Cuma

şeker

SAVAŞTA EN ÇOK DOĞMAMIŞ ÇOCUKLAR ÖLÜYOR

Fatih BABAOĞLU

Fatih BABAOĞLU

E-Posta : okmbeysehir@hotmail.com

Dün el pençe kapımızda medet bekleyenler, bugün salyalarını saçıp bizi bitirmenin hesabını yapıyorlar. Gülüyorum bu manzaraya, çünkü bir alay sarhoş keçi, akılları sıra dövüşmeye kurt arıyor. 

Bütün bunlar olur biterken, üç beş Hacı Emmi (!) ezan vaktini beklerken cami önlerinde, koyunlarında iman tahtalarının hemen yanında biriktirdiği dolarların katlanması için Allah’a dua ediyor. Paralarına para katarlarken bilmiyorlar ki savaşta en çok doğmamış çocuklar ölüyor…

Bu bir savaş… Hem öyle bir savaş ki 15 Temmuz artığı üç beş çakalın tetikçiliğini üstlendiği kansız(!) ekonomik bir savaş.

Bu savaş yeni başlamadı. Bu savaş Kabil’den kalma bir kin… Anadolu’yu Türklere secde eden Alparslan’dan tut da, Anadolu’yu devletleştiren ve İlahi Kelimetullahı üç kıtaya yayan Gazi Osman’ a kadar, köhnemiş Bizans’ı tarihe gömen Fatih’ten, Mustafa Kemallerden, Ömer Halisdemir’den kalma bir kin.

Buraya bir derkenar açmakta fayda var. Onca zaman yazmayıp neden böyle savaşlı ve ölümlü bir yazıyla pat diye karşına geldiğimi soruyorsun değil mi? Sakın beni yanlış anlama. Öyle savaş, ölüm diyerek felaket tellallığına soyunmadım. Allah’ın kıyameti kopartması için çağrıda falan bulunmayacağım.

Peki, neden (?) diyorsun değil mi? Çünkü dedim ya savaşta en çok doğmamış çocuklar ölür… Derdim bu. Doğmamış çocuklara temiz bir yarın bırakmak.

Bu gün savaşın en acımasız ve en kansızını yaşıyoruz. Bizi manevi platformda bitiremeyenler, madde kazanında bizi eritip yok etmek istiyorlar. Başarırlar mı (?) zor ama bir o kadar da dikkatli (!!!) olmak gerekiyor.

Hadi 15 Temmuz artığı çakalları ve haçlı ruhunu diriltmeye çalışanları bir yana bırakalım. Onların zaten ne olduğu belli… Bu kazana girip erimek için can atan birkaç eyyamcı ve Hacı Emmi siluetinde birkaç Müslüman(cık) zevatı da diğer yana atalım. E geriye ne kaldı? Geriye kalan evini, arabasını satıp dolara çeviren kıblesi banka olan yüzlerce kişi ve cebi ile imanı arasında acaba dehlizinde yolunu şaşıranlar. Sözüm onlara. Yani kızım sana diyeyim, gelinim sen anla.

Evet, dolar aldı başını gidiyor. Piyasalar allak bullak. Korkma (!) Dolar denilen gâvurun bu silahı dolduğu gibi boşalır elbet. Şeytan istediği kadar istediğini doldursun. Çünkü Allah var!

Evet bizim Allah’ımız var…

Amaaaaaa(!) Allah var deyip bir kenara yatmamak gerek. Ne yapmak lazım? İlk olarak yapılacak iş futbol taraftarı gibi partizanlığı bir kenara bırakıp, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, 15 Temmuzda bütün Türkiye’de olduğu gibi kenetlenmemiz lazım.

Sonra, sonra herkes kendi yaptığı işin en iyisini yapmalı. Savaşsa bunun adı herkes kendi işine ve meziyetine sarılıp en mükemmeli ortaya koymalı. Öğretmenler, Alparslanları, Fatihleri, Yavuzları, Kanunileri, Mustafa Kemalleri yetiştirmek için gecesini gündüzüne katmalı. Eli kalem tutanlar uyuyan bir ruhu uyandırmak için bıkmadan usanmadan yazmalı. Bakkallar büyük marketlerle el ele verip kaliteyi en ucuza satmalı. İstisnasız herkes ama herkes NECİP MİLLET’İ yeniden şahlandırmalı.  İş adamları karlarının derdini bir yere koyup ulaşılmayacak en ıssız yerlere gidip istihdam sağlamalı.

Tekrar diyorum. Herkes kendi siperini kazıp bu savaşa ve bu oyuna bir dur demeli. Dur (!) derken devletinin yanında durup yöneticilerimize sahip çıkmalı.

Dik dur… CEBİNE DEĞİL DEVLETİNE SAHİP ÇIK. Unutma! Allah inananlarla birlikte…

UNUTMA! SAVAŞTA EN ÇOK DOĞMAMIŞ ÇOCUKLAR ÖLÜRLER!


16 Ağustos 2018 Perşembe 01:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEMDEKİLER

Başkan Tutal, Fevzi Atalay'ı ziyaret etti

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir'de uzun yıllar sendika başkanlığı yapmış ve siyasette

Meram galibiyeti nefes aldırdı.

SEYDİŞEHİR GÜCÜ : 3 YENİ MERAM SPOR : 2

Kılınçkaya Ak Parti’den aday adayı

Seydişehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olan Hüseyin Kılınçkaya, başvuru dosyasını

Uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Uyuşturucu ile mücadele toplantısı kaymakamlık salonunda, Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında

Ölümünün 80. yılında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Seydişehir’de anıldı.

Torku Doğrudan Döner açıldı

Torku Doğrudan Döner’in ilk restoranı Konya Valiliği karşısında hizmete açıldı. Kurban kesilmesi ve

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA