02 Nisan 2020 Perşembe

şeker

ÇOCUK SERVİSİ

Fatih BABAOĞLU

Fatih BABAOĞLU

E-Posta : okmbeysehir@hotmail.com

Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir demiş kudema. Ne de güzel söylemiş. Bu yazımda cancağızım iltifatı çoktan hak eden kişilerden dem vuracağım sana.

Her ne kadar daha iyileşemesem de üzerimizdeki teşekkür borcunu ödemek lazım. Bilirsin yazarın kalemi yüreği ve dilidir. E hal böyle olunca da bu fakirin teşekkürü de ancak yazıyla olur ve harflerin sonsuzluğuyla ve fakirin iyileşmeye yön tutan acılarının dinmesiyle inşallah bu teşekkür yerini bulur.

Geçen hafta müthiş bir ağrıyla sabahı zor ettim. Uykusuz ve ağrılı gecenin sabahında ekmek teknemizi açtık. Açtık açmasına lakin hain ağrının dineceği yok. Oflaya puflaya – ama isyan etmeden – ikindini ettiğim sırada değerli dostum, güzel insan Dr. Emine Dinç’in gelmesiyle bizim maceramız başladı. Emine’nin dedikleri hiç iç açıcı değildi zira apandisitten şüphelenmişti.

Çok geçmeden Doktor Emine Hanım ve kardeşim Barış İlçi’nin refakatinde hastanedeydim. Hastanede bizi ilk karşılayan bir başka güzel adam Uzm. Dr. Ahmet Uyanık’tı ve o da aynı kanaatteydi. Apandisit… Evet, cancağızım bu ise düpedüz ameliyat demekti. Yani hastaneye yatmam gerekliydi… Velhasıl gerekli işlemler yapıldı biz de hastaneye yatışımızı yaptık.

Cerrahi servisinde uzmanlarımızın çokluğundan dolayı – hastanemizde doktor yok diyenlere duyurulur – yatak olmadığından Çocuk Servisine aldılar bizi. Yattığımız gecenin sabahında ise Op. Dr. Turgut Reis Koç’un mahir ellerinde başarılı bir şekilde ameliyatımız gerçekleşti. Tabi narkozun etkisinden çıkarken ilk başta Murat Uslu’nun akabinde Muhlis Başer’in bundan faydalanıp ortalığı kahkahaya boğmaları, sonrasında da otuz beş yıllık kadim sayılabilecek bir zaman dostluğundan gurur duyduğum Murat Şahin’in de rahatsızlanıp hastane arkadaşlığı yaptığı da bizlere mazruftur.

Dile kolay dört gece beş gün… Bütün ıstırabımı ve nazımı nöbetleşe çeken hatunum ve Ali Çağrı ile otel odasını aratmayacak konforda olan – evet yanlış duymadın – çoğu özel hastaneden daha lüks sayılabilecek Beyşehir Devlet Hastanesi’nin Çocuk Servisi’nde dört gece beş gün geçirdik.

Onca acının, ağrının ve ıstırabın içinde memnunduk elbet. Bizi böyle memnun ve mesrur kılan ise kaldığımız servisin bütün hemşirelerinden temizlik personeline, yemek dağıtım görevlilerinden stajyer öğrencilerine, hastaların en güzel şekilde tedavi almalarını adeta kendilerine yaşam tarzı eden bir kadronun varlığıydı. Öyle ki hastanın kimliğine, yaşına bakılmadan bir çocuğun gösterilen titizlikle bütün personel elinden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyordu.

Velhasıl sözü fazla uzatmayalım cancağızım. Böylesi güzel bir hastanenin idari kadrosundan en alt birimde görevli insanına kadar teşekkürü bir borç bilirim.

Özellikle hastalığımız sürecinde beni en güzel şekilde ağırlayan, Çocuk Servisi sorumlusu Müyesser Başer Hemşire Hanım başta olmak üzere servisin tüm hemşirelerine; derdimizle dertlenen ve beni yalnız bırakmayan bütün canlara teşekkürü bir borç bilirim. 

 


22 Ekim 2019 Salı 20:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Esence’de karantina uygulaması

Beyşehir’e bağlı Aşağı Esence Mahallesi'nde Covit 19 salgını sebebiyle karantina uygulaması başlatıldı.

Kibar, ‘Okulum evimde’ derslerine katıldı

Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar ‘Okulum evimde’ canlı derslerine katıldı.

Vefa destek gurubu her yerde

Seydişehir Kaymakamlığı öncülüğünde oluşturulan Vefa ve Sosyal Destek Grubu hizmet vermeye devam ediyor.

Belediyede hizmetler aksatılmıyor

Seydişehir Belediyesi tarafından ilçe genelinde hem koronavirüs ile mücadele sürüyor hem de hizmetler

Büyükşehir işsiz kalandan su parası almayacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, su fiyatlarını 2019 yılı rakamlarına geri

Koronavirüsten can kaybı 168'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsünde hayatını kaybedenlerin sayısının 168'e ulaştığını

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA