25 Ekim 2020 Pazar

şeker

TOPUNUZUN

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

            Aylardır virüs ile yatar-kalkar olduk. Her akşam haber dinlemekten korkar olduk. Yine de bu günlerde virüsle ilgili güzel haberler gelmiyor değil. Aşı ile ilgili ilk haber Rusya’dan geldi; Devlet Başkanı Putin aşının üretildiğini ve kızına bu aşıyı uygulattığını söyledi.

Dünyanın birçok ülkesinde aşı çalışmaları sürüyor, tabi ki bizim ülkemizde de çalışmalar var ancak ekran kuşu olmaktan başka hiçbir ehemmiyeti olmayan Prof. titr’li bazıları var ki, ekranda görünce insanı bir tiksinti kaplıyor.

Birkaç gün önce bir program da bir prof, aşı çalışmaları ile tanınan bir başka prof’u eleştirirken “Araştırma için kaynağı nerede bulmuş bu iş çok pahalı” diyerek basitleşti. Yanisi şu, bunun gibi insanlara kürsüleri teslim ettiğimiz sürece biz aşıyı, ilacı başkalarından umarız. Eğer bir insan mesaisini araştırmaya ayırıyorsa bırak eleştirmeyi; destek olmazsan bari sus. Onun beyni parasızda çalışıyordur ya seninki?

Covid-19 dışında da bizi ilgilendiren virüsler de bugünlerde kendini gösteriyor. Batı dünyasının fino’su Yunanistan sosyete köpeği gibi havlamaya başladı yine. Bir halt edeceği yok ancak; sesini duyan sahipleri yardıma koşsun diye kulak tırmalıyor. Değil Türkiye ile savaşmak, sadece orta büyüklükte bir şehrimizin avcılar kulübü bile hakından gelir Yunanistan’ın.

Asrın başında İngilizin, Fransızın ve birtakım başka destekçilerinin getir götür işleri için bunları işgal bölgelerine getirmeleri bunları paranoyaya sokmuş. Dangalak Akdeniz’de yüzme öğrendiğini unutmuş, daha 1974’de Kıbrıs’ta .tü zor kurtardığını unutmuş şimdi bu Türkiye’ye karşı havlıyor. AB arkasındaymış, ABD uçak gemisi gönderiyormuş vs…

Bu saatten sonra Türkiye geri adım atmaz diye düşünüyorum. Türkiye’nin ilan ettiği Navtex’e karşı Anti Navtex ilan etmiş. Haberlerde ordusunu alarma geçirdiği söyleniyor, yayınladıkları bir fotoğrafta da askerler etek ve taytlarını giyerken görüntülenmiş.

Bu arada adı bizdeki bir transseksüel ile aynı olan Mısır diktatörü Sisi ile bir anlaşma yapmış. Bunlar tek tek gelmeyecek anlaşılan, topu birden paçamıza saracak. Top demişken bir fıkra ile son verelim bugün yazımıza.

Bizim köylerden birinde gençler kahveye toplanmış futbol maçı izleyecekler, yaşlıca bir amca “Bir ajans açın haber izleyelim” der. Gençler “Emmi haber zamanı değil top izleyeceğiz” deyince amca homurdanarak çıkar; “Topunuzun .mk…”

Eh ne yapalım alışkınız bin yıldır bu topraklarda topuyla uğraşmaya…

Vesselam…


11 Ağustos 2020 Salı 22:14
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA