07 Temmuz 2020 Salı

şeker

ŞİZOFRENE BAĞLAMAK…

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Yerel seçimlerin ilçemizde ve ülkede pek heyecan yarattığı söylenemez; ancak aday olanlar, beklentisi olanlar sürmenaj olmak üzere iktidar kanadında. Yakında sosyal medyada bir haber alabilir miyiz diyerek akıllı telefonları ile yatıp kalkanlar şizofreniye bağlarsa şaşmayın. Tabi ki dileğimiz ülkemiz ve ilçemiz için hayırlı sonuç beklemek.

Bizim yazılarımız haliyle yerelde olanlarla ilgili. Bu işin yani aday açıklamasının özellikle cumhur ittifakı kanadında bu kadar uzamasının bence en önemli sebebi mevcutlarda ve yeni gelecek olanlarda Fetö sızması ihtimali. Her nedense iktidar kanadına pek sızmamış gibi !

Görmezden gelinen bazı yapılanlara bakılırsa Fetö mücadelesi sadece kapının dışındakilerle ilgili, evin içinde pek bir hareket yok. Tabi ki insan bu durumda düşünceleri içerisinde şunlar oluşuyor; acaba diyorum yıllar boyunca beraber olan bazı insanlar birbirlerini bildikleri için buna dokunursam bana da dokunurlar diye mi görmezden geliyorlar?

Defalarca sosyal medyada fotoğrafları ve belgesiyle yayınlandığı halde bence kasıtlı yapılmış harekete dair hiçbir ses çıkmadı. Olayı biliyorsunuz ATM meselesi.

3 Şubat 2015 tarihinde Fetöbank’a el konuldu; yani Bankasya’ya. Ne olduysa bundan sonra oldu Fetö çağrı yaptı bankaya para yatırın TMSF’den kurtarın diyerek. Fetö’nün bu çağrısına uyan bağlıları parası yoksa altınını, yüzüğünü, küpesini satarak bazıları kredi çekerek evini satarak bankaya para yatırmaya koştular. İşte bizi ilgilendiren bundan sonrası; Seydişehir Belediye encümeni 22-12-2014 tarih 321 sayılı karar alarak 11-05-2015 tarihinde yani Türk devleti bankanın tamamına el koymadan hemen önce (19 gün) Fetöbank ATM’sini belediye önüne yerleştirdi.

Savunmalarında ise bankanın TMSF’de olmasını gerekçe gösterdiler. Yargıtay 16. Ceza Dairesi Bank Asya’ya para yatırma suç tarihini 15 Ocak 2014 olarak belirledi… Para yatırana bu tarihse, para yatırılmasına aracılık edene başka tarih mi ve cezasız mı?

Çokta şaşırmayın. Bir ilçe başkanının, parti yönetim kurulundan “HİMMET” topladığından bahisle bir dost “İmam yellenirse cemaat s…r” demişti.

Şimdi gelelim yeni yeni aforizmalara. Sen kalk makam arabana bin kurumun bir garip çalışanına sadece senin partinden bir adayı seviyor ve bunu belli ediyor diye “ekmeği” ile tehdit et. YUH…

Ya çevrendeki ç….lara ne demeli; taşörenden geçen hastane ve milli eğitim çalışanlarını siz diğer adayı destekliyorsunuz seçimden sonra (tabi kalırlarsa) hepinizi işten atacağız tehditlerini.

Tamam, her haltınıza rağmen ödüllendirilmeye alıştınız; belki yine siz devam edebilirsiniz ama gariplerin ekmeği ile oynamak veya ekmekleri ile tehdit de nedir. Bu kadar küçülmek de neyin nesidir? Hırsınız gözünüzü o kadar karartmış ki, bulunduğunuz yer gereği engel olmanız gereken yolsuzluklara siz göz yumuyorsunuz…

Ha mezarlıkta o garibi tehdit etmeye gittiğinde şöyle bir bakaydın etrafa, kibir gayyasında boğulan, enaniyeti zirve yapmış insanlarında diğerlerinden farkı olmadığını, nihayetinde varacağı yerin orası olduğunu tefekkür edebileydin keşke.

Vesselam…


26 Aralık 2018 Çarşamba 15:26
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir bisiklet festivali sona erdi

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Doğa Sporları ve Bisiklet Derneği’nin bu yıl ilkini düzenlediği Bisiklet

Esnaf ve sanatkarın sesine kulak verilmeli

Esnaf ve Sanatkârlar Odası, normalleşme sürecinde devlet ve halktan destek bekliyor. Oda Başkanı İbrahim Aypar

Karikatürist Öztürklevent’e ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrisi karikatür dünyasının önemli isimlerinden biri olan ulusal ve

Bisikletseverler 73 kilometre pedalladı

Türkiye'nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150 bisikletçi festivalin ikinci gününü de sorunsuz ve mutlu bir

Seydişehir bisiklet festivali başladı

3-5 Temmuz tarihleri arası devam edecek Bisiklet Festivali'ne Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150

Konuk, Kooperatifler bir seçenek değil, mecburiyettir

Konuk: “Kooperatifçilikte başarının formülü; halis niyet, kesintisiz gayret ama en önemlisi ben değil, biz

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA