25 Ekim 2020 Pazar

şeker

SEYDİŞEHİR İTTİFAKI ve ABDULKADİR ÇAT GERÇEĞİ

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

2019 yerel seçimleri süreci tüm partilerin aday belirlemeleri ile ivme kazanarak yürüyor. İlçemiz Seydişehir’de yerel seçimler ile ilgili tüm hesapları değiştiren, tabiri caizse altüst eden açıklama bugün geldi. Aslında biliniyor, isteniyor ve dillendiriliyordu; ancak bugün Kadir Başkan’ın basın açıklaması ile gerçeğe dönüştü.

Bu açıklamadan sonra tüm hesabı olanların adeta hesapları çöktü. Şu da bilinmelidir; Abdulkadir ÇAT’ı bağımsız adaylığa götüren süreci hepiniz biliyorsunuz, başkan ne cumhur ittifakına ne de liderlere tepki olarak bu hareketi başlatmadı. Halkın taleplerine yer verilmemesi, defalarca yapılan anketlerin dikkate alınmaması ve özellikle Seydişehir halkının aklıyla alay etme cüretini gösteren siyasi rantçılar buna mecbur etti.

Şu bir gerçek ki, Abdulkadir ÇAT efsane bir dönüş yapıyor. Bir kıyaslama olacaksa onun başkanlık yaptığı dönemin artılarını eksiye döndürmekle zirve yaptılar ondan belediyeyi devralanlar. Hiçbir yerden destek almadan kıt kaynaklarla şaibeli ihalelere yol ve yer vermeden bu şehre hizmet etti. Hırsıza, uğursuza makam ve rant sağlamadı. Onlarca park bahçe yaptı; neredeyse eksik mahalle bırakmadı ve bunları belediye imkanları ile yaptı. Bugün trilyon ihale bedelleri ile yaptırılan parklara daha sonra yer vereceğiz.

Kadir Başkan belediyeyi devraldığı 2009 yılında kimseyi yerinden oynatmadan, ekmeğinden etmeden bir önceki Halıcı Başkan’ın bıraktığı kadro ile devam etti. Bunlar ise neredeyse tamamını değiştirdi ve sürgünler ihdas etti. Siz bakmayın şu kadar arsa kazandırdık demelerine, o kazandırdık dedikleri termal arsasını bile bu ilçeye Kadir Başkan kazandırmıştır mera vasfını kaldırarak.

İş alımlarında bile partizan davranmamıştır sayın Çat, yeterli ve yetenekli ise uygun yere alınmıştır. Ama Allah rızası için şu beş yıllık dönemde yapılan alımlara atamalara bir bakın. Tüm kalıcı ve halkın ihtiyacı olan eserler Çat döneminde Seydişehir imkanları ile yapılmıştır. Bugün halkın parası beyt-ul mal talan edilmiş durumdadır.

Siz hemşehrilerim basın toplantısındaki fotoğrafa takılmayın; inanın yaptıkları yapacaklarının teminatı olan Abdulkadir ÇAT Başkan’ın arkasında muazzam bir destek, güç var. Günün aciliyeti sebebi ile bugün yapılan toplantıda o şaibesiz hesapsız arkadaşlar orada bulunabildiler ve başkan bu toplantıyı şova çevirmedi ve her zamanki mütevaziliği ile açıklamayı yaptı. İsteseydi şehrin en geniş meydanında binlerce insanla yapabilirdi ama biliyorum ki, ÇAT Başkan’ın stili o değil.

Sayın ÇAT Pazartesi itibarı ile partisinden istifa etmiştir, tabii ki bu onu çok üzdü ancak işin doğası bu, bağımsızlık bunu gerektiriyor. Seydişehir geçmişine bakarsanız halkımız öyle ben yaptım oldu diyenlere pabuç bırakmaz.

1994 ocağında hakkını korumak için Ankara’yı basan halk bu, daha geçen yıl KONURER için her görüşten binlerce imzayı gönderen her görüşten halk bu. Bana gelince gazeteci olmam hasebi ile taraf olmamı yadırgayabilirsiniz ancak ben Seydişehir’den yana tarafım ve bu nedenle Seydişehir ittifakına yürekten inanıyorum.

Vesselam…


22 Ocak 2019 Salı 22:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA