25 Ekim 2020 Pazar

şeker

PARTİLER ve ADAYLAR

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Aday ve partiler artık sahaya indi. Önümüzdeki iki ay süresince adaylar projeleri ile kendilerine oy devşirmeye çalışacaklar. Artık halkımızın teveccühü kimden yana olursa o kazanacak. Bugün itibarı ile baktığınızda bağımsız aday Abdulkadir Çat açık ara önde götürüyor. Arkasında halktan başka ve sığındığı Allah’tan başka kimse de yok.

Daha önce yazmıştım; artık liderin arkasında onun adı ile kazanmak yok. Bu iktidar partisi adayları için geçerli. Ak Parti adayları bu güne kadar sayın Cumhurbaşkanı’nın gölgesinde seçime girdiler, karşılarındaki her kim adaysa sayın Cumhurbaşkanı ile yarıştı.

Sürecin bugünkü fotoğrafında yarışacak iki taraf mevcut. Bunlardan bir tanesi kazanacak. Artık bel altı vurmalarda başlayacak, aslı astarı olmayan suçlamalarda başlayacak. Mesela en hafifinden halkın aklını karıştırmaya yönelik kara propaganda örneği olarak; Abdulkadir Çat kazanırsa MHP’ye veya Ak Parti’ye geçecek gibi söylenti ve dedikodular.

Bugün Çat Başkan’la bu konuyu konuştum cevabı şu oldu; ‘Bunlar kazanacağımızı anladılar ve bugünden galibin kim olacağını biliyorlar. Biz; bak biz diyorum benim enaniyetle alakam yok, biz bağımsız olarak halkın adayı olarak inşallah bu göreve tekrar geldiğimizde sonuna kadar her kesimin başkanı olmak ve bağımsız devam etmek niyetindeyiz. Halkımızı yanıltmaya yönelik kara propagandanın farkındayız, yok büyükşehir para vermezmiş vs… Yahu kardeşim ilçemize gelen cari harcama ve yatırımlar büyükşehirden değil devletin kurumlarından, İller Bankası’ndan gelir. Yok çalıştırmazlarmış. Biz beş yıl bu ilçeye muhalefet partisi belediyesi olarak hizmet verdik, giderken de SGK borcu bile bırakmadan teslim ettik, kimsenin ekmeği ile oynamadan eserler bıraktık, üçlü falan değil yalnız kendi yağımızla yaptık tüm bunları.’

Abdulkadir Başkan’ın söylediği bu…

Gelelim geçen hafta Ak Parti temsilcilerinin söylediklerine...

Hayretle izledim. Aklımızla alay ediyorlar resmen. Ankara mukimi diyor ki, ‘75 yataklı hastane müjdesi veriyorum.’ Hadi ya, çok sevindik. Yahu 10 yıldır bitiremediğiniz bina ne oldu ki? Bizden 3 yıl sonra başlayan Beyşehir Devlet Hastanesi bizden önce bitti ve hizmette. Hastane binası koleksiyonumu yapacaksınız. Sizin yaptığınız tek şey, insanımızı huzursuz etmek. Biliyor musunuz ilçe başkanı ve belediye başkanının hastane ve başhekim ziyaretinden sonra hastane personelinin yer değiştirmeleri başladı. Kamu kurumlarına taşörenden geçen insanlar tehditler dolayısı ile huzursuz. Makine parkında olan telefon toplama işi halen devam ediyor. Çalışanların telefonları toplanıp sosyal medya hesaplarından Abbas’ı öven paylaşımlar beğeniliyormuş.

Bir de MHP sevdası başladı ki, geldikleri noktadan çok keyif alıyorum. Bu Abbas 2014 yılında belediye başkanı olduktan sonra ilk meclis kararlarından birisi Kuğulu Park’ta bulunan Devlet Bahçeli Parkı’nın adını değiştirmekti. Tabi buna izin verilemezdi, zaten yasadaki yeterli çoğunluğa da sahip değildi kararı değiştirmek zorunda kaldı.

Daha önce yazmıştım TÜRKEŞ Bey’in ölüm yıldönümü anması için salon talebime de müdürü aracılığı ile nezaket dışı cevap vermişti. Şimdi bu kişi ittifak adayı olarak önümüze kondu ve MHP sevdalısı ülkücü dünya görüşüne sahip insanımızın buna oy vermesi isteniyor. Bu MHP, TÜRKEŞ ve BAHÇELİ nefreti ile vücut bulmuş kişiye ve daha birçok yanlışı iddiayla sürdüren buna oy verecekler öylemi? Hele seçim merkezine MHP bayrağı asması var ki güler misin, ağlar mısın bilemedim. Çok yazılacaklar var ancak gazetemizde bana ayrılan köşeyi taşırmakta istemiyorum. Önümüzde siyaset açısında çok uzun sayılacak haftalar var kalanı da o haftalarda yazarım artık…

Vesselam…


06 Şubat 2019 Çarşamba 00:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA