ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

NE OLUYORUZ, NEREYE GİDİYORUZ?

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Meşhur deyimdir “Bindik bi alâmete, gidiyoruz kıyamete” durum aynen bu. Ne siyasetin, ne de ekonominin nereye gittiği hakkında hiç kimsede sağlıklı bir bilgi yok. Henüz işçi ve memurdan ses çıkmasa da esnafın hali pür melâli pek hoş değil. Farkındaysanız en canlı caddelerimizde boş dükkan sayısı artıyor.

Ülke gündemi İstanbul seçiminden kurtuldu diye sevinirken şimdi de Babacan mı, Davutoğlu mu, yoksa Gül mü parti kuracak soruları ile ülke oyalanıyor. Biraz önce Cumhurbaşkanlığı’ndan yayınlanan bir rapora göz attım; devletin 850 milyon lira eski değeri ile trilyonlar dernek ve vakıflara akıtılmış. Fert başına düşen gelir 11 bin dolardan 9 bin dolara gerilemiş ve bunda ülkemize misafir olarak gelen; ama hiçte öyle olmayan Suriyelilerin etkisi varmış. Efendim Suriyelilere yapılan masraf ön görülenden yüksek olmuş fasa fiso…

Hadi savaş mağduru kadın ve çocuklar tamam ama kazık kadar, eşek kadar genç adamları, vatanını savunmamış bu vatan hainlerini beslemek zorundamıyız? İşyerim bir cami yanında, ne sabah ne de başka vakitlerde bunları görmüyorum; başka mahallerde de cami ile bir ilgileri yok. Birkaç yıldır gözümüze çarpansa şu; bir çocukla ya da çocuksuz gelen bu insanların şimdi peşlerinde sayısız çocuk. Kontrolsüz üremekte bunlar. Türk insanına ise aile planlaması tavsiye ediliyor.

İl merkezi daha kötü durumda; Konya eski ordu evinin karşısında klisenin olduğu bölge adı her neyse, orada beş dakika arabanızı park etmenize izin bile vermiyor Suriyeliler.

İşte Suriyeli meselesine girme sebebim bu. Bu Suriyelileri başımıza saranların başında bu Davutoğlu denen adam var. Malumunuz Süleyman Şah türbesini sökerek ve vatan toprağı Caber kalesini eşkiyadan korkarak terk eden bu düşük başbakandı.

Ali Babacan’a gelince Türkiye’nin iyiye gitmediğini yeni görmüş arkadaş. Yahu muhterem sen bu iktidar süresince tam 13 yıl kesintisiz bakanlık yaptın bu ekonomi senden sonra üç yılda mı battı?

Eğer Erdoğan beceremediyse sizden de bir cacık olmaz, ustanız o idi. Bu demektir ki, ustası bilmiyorsa çırağı zaten sıfırdır. El şeyi ile kırıklığa gidilmediğini öğreneceksiniz. Bu milletin bütün ekonomik değerlerini yok pahasına satmayı ekonomi sandınız. Sultanhamamı’nın çaputçu esnafından ekonomi gemisine kaptan yaparsanız olacağı buydu.

İnşallah yanılırım ama bugünler son iyi günlerimiz gibi geliyor.

Vesselam…


10 Temmuz 2019 Çarşamba 02:36
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA