28 Mayıs 2020 Perşembe

şeker

NE OLUYORUZ, NEREYE GİDİYORUZ?

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Meşhur deyimdir “Bindik bi alâmete, gidiyoruz kıyamete” durum aynen bu. Ne siyasetin, ne de ekonominin nereye gittiği hakkında hiç kimsede sağlıklı bir bilgi yok. Henüz işçi ve memurdan ses çıkmasa da esnafın hali pür melâli pek hoş değil. Farkındaysanız en canlı caddelerimizde boş dükkan sayısı artıyor.

Ülke gündemi İstanbul seçiminden kurtuldu diye sevinirken şimdi de Babacan mı, Davutoğlu mu, yoksa Gül mü parti kuracak soruları ile ülke oyalanıyor. Biraz önce Cumhurbaşkanlığı’ndan yayınlanan bir rapora göz attım; devletin 850 milyon lira eski değeri ile trilyonlar dernek ve vakıflara akıtılmış. Fert başına düşen gelir 11 bin dolardan 9 bin dolara gerilemiş ve bunda ülkemize misafir olarak gelen; ama hiçte öyle olmayan Suriyelilerin etkisi varmış. Efendim Suriyelilere yapılan masraf ön görülenden yüksek olmuş fasa fiso…

Hadi savaş mağduru kadın ve çocuklar tamam ama kazık kadar, eşek kadar genç adamları, vatanını savunmamış bu vatan hainlerini beslemek zorundamıyız? İşyerim bir cami yanında, ne sabah ne de başka vakitlerde bunları görmüyorum; başka mahallerde de cami ile bir ilgileri yok. Birkaç yıldır gözümüze çarpansa şu; bir çocukla ya da çocuksuz gelen bu insanların şimdi peşlerinde sayısız çocuk. Kontrolsüz üremekte bunlar. Türk insanına ise aile planlaması tavsiye ediliyor.

İl merkezi daha kötü durumda; Konya eski ordu evinin karşısında klisenin olduğu bölge adı her neyse, orada beş dakika arabanızı park etmenize izin bile vermiyor Suriyeliler.

İşte Suriyeli meselesine girme sebebim bu. Bu Suriyelileri başımıza saranların başında bu Davutoğlu denen adam var. Malumunuz Süleyman Şah türbesini sökerek ve vatan toprağı Caber kalesini eşkiyadan korkarak terk eden bu düşük başbakandı.

Ali Babacan’a gelince Türkiye’nin iyiye gitmediğini yeni görmüş arkadaş. Yahu muhterem sen bu iktidar süresince tam 13 yıl kesintisiz bakanlık yaptın bu ekonomi senden sonra üç yılda mı battı?

Eğer Erdoğan beceremediyse sizden de bir cacık olmaz, ustanız o idi. Bu demektir ki, ustası bilmiyorsa çırağı zaten sıfırdır. El şeyi ile kırıklığa gidilmediğini öğreneceksiniz. Bu milletin bütün ekonomik değerlerini yok pahasına satmayı ekonomi sandınız. Sultanhamamı’nın çaputçu esnafından ekonomi gemisine kaptan yaparsanız olacağı buydu.

İnşallah yanılırım ama bugünler son iyi günlerimiz gibi geliyor.

Vesselam…


10 Temmuz 2019 Çarşamba 02:36
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Biz bayramları hoşgörüyle bezer, huzur iklimi ile taçlandırırız

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Biz dini bayramlarımızı, sıradan bir kutlamanın dar kalıplarına

Bayramlar birlik ve beraberliğin yaşandığı günlerdir

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Camiler açılıyor... Gidenler bu kurallara uymalı

İçişleri Bakanlığı, 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi' hakkında 81 il valiliğine genelge gönderdi.

Bayramda sokağa çıkma yasağı detayları

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal,

Konya Şeker’den bu yılda üreticiye çifte bayram yaptıracak bayram avansı

Her iki dini bayram öncesinde de üreticisinin bayramları maddi kaygılardan uzak geçirebilmesi için Bayram Avansı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA