25 Ekim 2020 Pazar

şeker

MHP

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

            Siyaset yazmaktan çok hoşlanmıyorum ve bugün yazacağım cümleler içimdeki huzursuzluğun yansıması olacaktır. Seydişehir'de yaşayanlar bilir ki dünya görüşüm Ülkücü Doktrin öğretisi etkisinde oluşmuştur. Gençliğimiz bu dünya görüşünün amir hikmetleri çerçevesinde dosta dost, düşmana düşman mücadelesi içerisinde her türlü cefasına Allah rızası'nı kazanabilmek rüya ve ümidi ile zindanına, kurşununa tahammül ile geçmiştir.

Bu yaşımıza kadar üç hilalli sancağı her gördüğümüzde heyecanlanır kanımız coşar. Ülkücü ideolojinin sapmaz bir bendesi olarak yaşadığımız her coğrafyada amiral gemisi MHP'nin başarısı için çabalardık. Bilirdik ki, MHP'nin başarısı Yüce Türk Milleti'nin refahı içindir. Bağımsızlık ve Beka'sı içindir.

Gençliğimizde başında olduğumuz sandıklardan bir oy, iki oy çıktığında bile bozulmaz geri çekilmez çabalardık. Çabalarımızda hiç oy hesabımız olmazdı. Şehit olan il ilçe başkanlarımız, bakanlarımız oldu. Elhamdülillah bu hareketten hiçbir şahsi beklentimiz olmadı, olmayacak. Harcadığımız değil bu millete hibe ettiğimiz yıllar için, zindan için, vurulmalarımız için bedel isteyecek ahlaksızlıkta değiliz.

Seydişehir'de 1994 yılında elde edilen başarı ancak on yıl yetmiş arada bir kayıpla 2009 yerel seçimlerinde elde edilen yerel başarı 2014 yılında yapılan seçimde akamete uğramıştır. Peki, ne olmuştur?

MHP Seydişehir İlçe Teşkilatı, ideolojisinden bi haber insanların eline geçmiş (istisnalar alınmasın). Bir takım beklentiler içindeki bu insanlar arayışlarını başka başka mecralarda tatmin yoluna gitmişler. Gözleri başka yerde, kaide-i muazzamaları MHP koltuğunda idare-i maslahatla gün geçirip Seydişehir'de partiyi bitirme, kasıt yoksa bile kifayetsizlikleri ile zarar vermekteler. Halk ile alâkaları kesik, basında yoklar. Birisi ilçe yönetiminde eşi yeni bir oluşumda kurucu üye!.  Suçu vardır yoktur bilemem; ama FETÖ'den yargılanan ilçe yönetiminde! Kadın kolları bir hanımefendinin flamaları ile mesire yerlerinde etkinlik yapar tık yok. İlçe başkanı başka oluşumlarda en önde otel toplantılarında hesap soran yok.

İl yönetimi sessiz, bunları koruduğu söylenen vekil sessiz. Bundan sonra bu konuda ben de sessizim; ancak bilinsin ki, ömrümüzü verdiğimiz bu davayı ilçemizde bu hale getirenlere de hakkım helal değil…

 


21 Şubat 2018 Çarşamba 00:07
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA