ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

MAVİ BALON

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Bir yerlerde okudunuz veya izlediniz mi bilemiyorum; bir hatıra paylaşılmıştı birkaç gün önce hem sosyal medyada hem de haberlerde.

Bir binbaşımız anlatmış; “Bir ŞEHİT evine taziyeye gitmiştik; ortada elinde mavi bir balon olan 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu vardı, çocuğa gel senin balonunla oynayalım dedim, çocuk olmaz patlarsa ölürüm dedi, ben sana yüzlerce balon alırım patlarsa deyince çocuk ; – bunun içinde babamın nefesi var vermem” dedi.

Bu hafta Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yılı anma haftası çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanırken, yüce Türk milletinin Kahraman ve Gazi ordusu bir şekilde elimizden çıkan topraklarda bir “FETİH” gerçekleştirdi. Olağanüstü bir tevafukla Afrin Harekâtı sonuca ulaştı. Sanki geçmişi kafamıza çakarcasına 18 Mart, 57. gün gerçekleşen bu fetih tamamı şehit 57. Alayı rahmet ve şükran ile anmamıza da ayrıca vesile oldu.

Arkasında Gazi Meclis’in, gazi ordusunun iradesi olan bu başarı tabiî ki birilerini rahatsız etti. Okyanus ötesine kaçıp ahkâm kesen bunağın müritleri onların ülkede kalan açık veya kriptoları. Hatta bunlardan vahhabi sakallı bir puşt o kadar ileri gitti ki, sosyal medya paylaşımlarında “TSK Afrin’e girsin Obüs namlusuna otururum ya da bir yerlerime dinamit sokarım” gibi iddialıydı ama TSK istediği gibi istediği yere girdi.

Başka kimler rahatsız oldu? Geçmişin eski dolma tüfekleri komünist ideolojinin soslu kısmı aslan sosyal demokratlar, İngiliz muhibleri, ABD manda heveslileri hülasa ne kadar Türk düşmanı, din düşmanı varsa rahatsız oldu ve hatta dindar ve islamcı görünen bazıları da bu kervanda yer aldı…  

Suriye’de Bayır-Bucak bombalanırken, Esed kendi vatandaşını yok ederken, ABD ve RUS Suriye halkını Arap-Kürt-Türk seçmeden katlederken tıkı çıkmayan, ABD ve Rusya’ya Suriye’den çık diyemeyen aslan!! sosyal demokratlar önce Afrin’e girmeyin türküsünü şimdi de Menbiç’e girmeyin türküsünü çığırmakta.  

İngiliz basını şöyle yazmış, “Yüz yıldır savaşmayı unuttu dediğimiz millet unutmamış ve nasıl savaşılır tüm dünyaya gösterdi” Haydut devletlerin ummadığı beklemediği anda Kadim ruh’u dirilen bu millet Türk olduğunu hatırlayan Türk harsı ile düşünen bir iktidar ile yönetilirse 5 yaşında bir Türk çocuğunun elinde bulunan “MAVİ BALONUN” içinde muhafaza ettiği ruh önünde durulamayan kıyamet ateşiniz olur. Hani ne demişti Suriye’de Türk askerini görünce korkan yavrularına bir ana, “Korkmayın bunlar TÜRK, bunlar Muhammed’in ordusu.”

Geçen haftalarda Konya’mıza gelen bir şehit babası kapıya gelen askeri araç ve ambulansı görünce şöyle demişti eşine dönüp; “Müjde hanım ŞEHİT anası oldun…” ve Osman ÖZTUNÇ kardeşimin yıllar önce seslendirdiği Türküdeki gibi Mehmet’ini omuzlamıştı…

Kaymakamlığın ve Suğla Tarım Lisesi’nin hazırladığı iki etkinliğe katıldım; ikisi de güzeldi. Birinde değerli kardeşim Tarihçi Prof. Hüseyin MUŞMAL Hoca ruhumuzu yıkadı, diğeri öğrencilerin sunumuydu. Buradan Kaymakam Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Suğla Tarım Lisesi Müdürlüğü’ne şükranlarımı sunuyorum.

Ve yine sınıfta kaldı bazıları. Seçim heyecanına erken kapılan bazıları okul müdür ve müdür yardımcıları ve muhtarlara hoş görünme toplantıları yaparken, hiç bu konulara eğilmediler. Ne Çanakkale umurlarında ne de Afrin. Oturdukları makamın ruhundan bi haber yemek ısmarlamakla hoş görüneceklerini zannediyorlar…

“Ne olur MAVİ BALONUNUZ olsun” içi boş olmasın. Atalarınızın babalarınızın bir ezanla kulağınıza üflediği nefesi olsun hülasa “Türk ruhu olsun, Din-i mübin gayreti İslam ruhu olsun…”


21 Mart 2018 Çarşamba 11:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA