ribo

23 Ekim 2019 Çarşamba

şeker

KURBAN ve KURBAN OLDUKLARIMIZ

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Hafta sonu mübarek Kurban Bayramı; hemen ertesinde ‘kurban olduğum’ diye sevgimizi ifade ettiğimiz yavrularımızın eğitim telaşı başlıyor. Tabi peşinden kendini gösterecek kış. Anlatmak istediğim ekonominin yokuş aşağı performans gösterdiği bugünlerde epeyce zorlanacak halkımız.

Sabah akşam zam müjdeleri eksik değil maşallah. Hani bir fıkra var; aynı köyden iki genç asker olur, birkaç ay sonra Hasan izine çıkar köye geldiğinde bakar ki arkadaşı Mehmet’in anası rahmana kavuşmuş. İzin dönüşü bunu Mehmet’e nasıl söylesin? Mehmet’in sormasına fırsat vermeden Hasan başlamış, Memo köyde eşek vardı ya, var demiş Mehmet işte o baya yaşlanmış. Baban var ya, var demiş Mehmet, o seni çok özlemiş vs. epeyce sayıp döktükten sonra Memo anan var ya der, Mehmet var deyince Hasan yapıştırmış, nah var…

Haberlere bakarken hiç gün geçmiyor ki laf kalabalığı arasında bir zam haberi gelmesin. İyi bir haber yok mu? Nah var. Allah yardımcımız olsun. Devlet hem sigara üretir veya ürettirir hem bundan gelir elde eder hem de yasaklar. Ama devlet tiryakileri çözmüş ne kadar zam o kadar satışta artış. Sigarayı zikretmesem olmazdı tiryakiler adına ve kendi adıma. Ülkenin bulunduğu şu sıkıntıda yetersiz yöneticilere küfretmeyi bir nebze engelliyen sigaradır nede olsa.

Geçtiğimiz Cuma günü radyo-TV programında uzun uzun eğitimden bahsettik. Adres taşıma konusuna el attık, ebeveynlerin yavrularının iyi bir eğitim alabilmesi için iyi bir okula kayıt yapabilmek adına kendileri taşınmadan kağıt üzerinde adres taşıdıklarını ifade ettik. Bu bir vakıa; ancak bunu yaparken birilerinin hakkına girildiğini unutmamak lazım.

Elhamdülillah ilçemizde okul oldukça çok ve yeterli ve hatta tek olan özel okul kompleksine bir yenisi daha ekleniyor. Geçtiğimiz hafta okul sahipleri bir teknik gezi düzenleyerek basına okulu tanıttılar.

Kampüs okulları binası diğer özel okul gibi fiziki anlamda güzel bir yapı. Yeterli derslik ve laboratuar, yemekhane ve sosyal alanlar mevcut. Gezide benimde ilk dikkatimi çeken ve eğitim camiasında ve veliler tarafından dillendirilen bir konu; okul binası üzerinden geçen yüksek gerilim hattı. Bunu okul sahiplerine bizlerde sorduk verilen cevap; yönetmeliğin izin verdiği aradan dört metre daha fazla uzaklığa sahip, bir sorun yok oldu.

Bu vesileyle ilçemize kazandırılan Kampüs Okulları’na başarılar diliyorum. Dün itibarıyla genel müdürlüğüne de dostumuz İbrahim Çetinel’in getirildiği bilgisi paylaşıldı. İbrahim Hocamıza da hayırlı uğurlu olsun…

Mübarek Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Vesselam…


08 Ağustos 2019 Perşembe 12:06
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Geleneksel Ata Sporları Derneği’nde Arslan dönemi

Seydişehir'de Nisan 2019'da kurulan Seydişehir Geleneksel Ata Sporları Kültür Yardımlaşma Dayanışma

Belediyespor mağlup, S.Gücü galip

Konya Amatör Kümede mücadele eden Seydişehir Belediyespor ile Seydişehir Gücü rakiplerini Seydişehir’de

Konya Şeker’den çiftçiye motorin avansı

Konya Şeker ekim-söküm için ihtiyacı olan çiftçiye verdiği 31,1 milyon motorinle toplam finansal desteği 557,8

Konya, Kitap Günleri’nde buluşuyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Konya Kitap Günleri’nde gerçekleştirilen söyleşiler, imza

Başkan Altay Muhtarlar Günü buluşması düzenledi

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlediği Muhtarlar Buluşması, 31 ilçeden

Devlet Hastanesi’nde dijital arşiv dönemi

Seydişehir Devlet Hastanesinde "Dijital Arşiv Dönemi" başladı.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA