ribo

18 Haziran 2019 Salı

şeker

KOYUN CAN DERDİNDE, KASAP ET DERDİNDE

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Seçim bitti, verilen sözler vaatler tutulacak mı yoksa “tir bağışlamayla tarla tükenmez mi” olacak yaşayıp göreceğiz.

Öte yandan hükümet zam selini ne zamana kadar erteleyebilecek meraktayım. Sabahı gol bir dedi zaten. Her boyayı boyayıp sanki bir ceviz yeşili kalmış gibi tekel ürünlerinden başlandı. Halkın içki içen kısmı zaten her eve bir laboratuvar kurarak kendi işini kendi görüyor. Sigara zammı ise kaçak tütüne sigaraya yöneltecek insanları.

Tanzimlerin bir seçimlik olduğu anlaşıldı; birçoğu kapandı. Domates, patates ve soğan yükseldi, biber ise ateş pahası 25 lira. Devlet, hükümet, iktidarı, muhalifi İstanbul’da takılı kaldı. Söylentiler muhtelif, kâh fetö el attı deniliyor, kâh üç harfliler hile yaptı deniliyor. Üç harfli derken yanlış anlaşılmasın cin peri değil, partilerden bahsediyorum.

Eğer bu işte fetö parmağı varsa engel olması gereken bakan bey köy kasaba gezip propaganda yapacağına, yetersiz adamlara kefalet dağıtacağına işine bakıp neden engel olmamış. Terörle mücadelede epeyce sempati toplayan sayın bakan salt siyasete soyunarak bu sempatiye yara aldırdı.

İktidar partisi ayranın ekşidiğini reddederek kendi içinde veya kurumlarda fetö artıklarını neden temizlemiyor. Daha önce yedirilmeyeceği söylenen eski ÖSYM Başkanı daha dün tutuklandı. Fetö artıkları halen güç sahibi demek ki. Adamlar tövbe dökmüş hacı gibi her ortamda bulunuyor. Bu seçimde olan tüm yanlışlık ve hatalar YSK’nın namusudur ve namusunu temizlemekle mükelleftir.

Ak Partili yetkililerin, bundan Cumhurbaşkanı’nı tenzih ederek söylüyorum, ittifak ortağının olağan üstü desteğini zikretmeyerek başarıyı, tabiî ki ortada bir başarı varsa kendilerine mâl etmeleri de garip. Seçim öncesi yüzde 18’lerde gösterilen MHP oylarını çıkarsak geriye yüzde 35 gibi bir rakam kalıyor. Alın Konya’yı; merkezin dışında hangi ilçede başarı. Ekonominin vurduğu vatandaş gereğini yaptı ancak yerel iktidarların bundan ders falan alacağını da sanmıyorum.

Hafta geçmeden mazota benzine yapılan zamlar geriden gelecek olanların önündeki kandil gerisi gelecek. Tarım ve hayvancılık girdileri yem, gübre gibi sanayi ürünlerinden henüz bir ses yok ama yakındır. Yahu adam az bile yapıyor diyesi geliyor insanın şu halimize bakarak.

Vesselam.


10 Nisan 2019 Çarşamba 00:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Harmancı Uluslararası Kuşak Güreşinde 1.oldu

Romanya’da düzenlenen Uluslararası Kuşak Güreşi Turnuvası Gösteri Müsabakalarında mücadele eden Ümit

Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Muhammed Mursi'nin vefatı nedeniyle yurt genelindeki merkezi camilerde gıyabi

Şehitlerimiz dualarla anıldı

Şehit ve Gaziler Parkında Şehitlerimiz Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile anıldı

Tayini çıkan hakim ve savcılara veda yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun adli ve idari yargı 2019 yılı 601 sayılı yaz kararnamesi ile Seydişehirden

Metruk binalar yıkılıyor

Merkez ve kırsal mahallelerde tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor.

Seydişehirliler İstanbul'da buluştu

Seydişehir Yeniceköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul'da organize edilen programda

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA