ribo

22 Nisan 2019 Pazartesi

şeker

KOYUN CAN DERDİNDE, KASAP ET DERDİNDE

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Seçim bitti, verilen sözler vaatler tutulacak mı yoksa “tir bağışlamayla tarla tükenmez mi” olacak yaşayıp göreceğiz.

Öte yandan hükümet zam selini ne zamana kadar erteleyebilecek meraktayım. Sabahı gol bir dedi zaten. Her boyayı boyayıp sanki bir ceviz yeşili kalmış gibi tekel ürünlerinden başlandı. Halkın içki içen kısmı zaten her eve bir laboratuvar kurarak kendi işini kendi görüyor. Sigara zammı ise kaçak tütüne sigaraya yöneltecek insanları.

Tanzimlerin bir seçimlik olduğu anlaşıldı; birçoğu kapandı. Domates, patates ve soğan yükseldi, biber ise ateş pahası 25 lira. Devlet, hükümet, iktidarı, muhalifi İstanbul’da takılı kaldı. Söylentiler muhtelif, kâh fetö el attı deniliyor, kâh üç harfliler hile yaptı deniliyor. Üç harfli derken yanlış anlaşılmasın cin peri değil, partilerden bahsediyorum.

Eğer bu işte fetö parmağı varsa engel olması gereken bakan bey köy kasaba gezip propaganda yapacağına, yetersiz adamlara kefalet dağıtacağına işine bakıp neden engel olmamış. Terörle mücadelede epeyce sempati toplayan sayın bakan salt siyasete soyunarak bu sempatiye yara aldırdı.

İktidar partisi ayranın ekşidiğini reddederek kendi içinde veya kurumlarda fetö artıklarını neden temizlemiyor. Daha önce yedirilmeyeceği söylenen eski ÖSYM Başkanı daha dün tutuklandı. Fetö artıkları halen güç sahibi demek ki. Adamlar tövbe dökmüş hacı gibi her ortamda bulunuyor. Bu seçimde olan tüm yanlışlık ve hatalar YSK’nın namusudur ve namusunu temizlemekle mükelleftir.

Ak Partili yetkililerin, bundan Cumhurbaşkanı’nı tenzih ederek söylüyorum, ittifak ortağının olağan üstü desteğini zikretmeyerek başarıyı, tabiî ki ortada bir başarı varsa kendilerine mâl etmeleri de garip. Seçim öncesi yüzde 18’lerde gösterilen MHP oylarını çıkarsak geriye yüzde 35 gibi bir rakam kalıyor. Alın Konya’yı; merkezin dışında hangi ilçede başarı. Ekonominin vurduğu vatandaş gereğini yaptı ancak yerel iktidarların bundan ders falan alacağını da sanmıyorum.

Hafta geçmeden mazota benzine yapılan zamlar geriden gelecek olanların önündeki kandil gerisi gelecek. Tarım ve hayvancılık girdileri yem, gübre gibi sanayi ürünlerinden henüz bir ses yok ama yakındır. Yahu adam az bile yapıyor diyesi geliyor insanın şu halimize bakarak.

Vesselam.


10 Nisan 2019 Çarşamba 00:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Müftülükten öğrenciler yararına kermes

İlçe Müftülüğü tarafından yapımı devam eden Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu için kermes açılışı

Başkan Tutal koltuğu Taha Berke’e teslim etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Başkan Tutal, başkanlık koltuğuna oturma hayali olan Taha

Maden İşleri Sendikası’ndan Tutal’a ziyaret

Türkiye Maden İşleri Sendikası Konya ve Havalisi Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, Seydişehir Belediye

Sınırdan acı haber: 4 şehit 6 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, " Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlarda teröristlerle çıkan

Zabıta ekiplerinden esnaf denetimi

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın hijyen şartları çerçevesinde ve huzur içinde

Kaymakam Erdoğan Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti

Kaymakam Aydın Erdoğan Seydişehir Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA