30 Kasım 2020 Pazartesi

şeker

KIBRIS…

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

KKTC seçimleri bitti; resmi sonuç Ersin Tatar Cumhurbaşkanı.

Denktaş tedrisatlı bir insan, Kıbrıs onunla daha iyi olacaktır. Türkiye karşıtı rum hayranı Akıncı’yı hiç sevememiştik. Adam Rum’dan ileri Türkiye düşmanıydı. Hele hele geçtiğimiz günlerde bir sözü vardı ki, sabah akşam sövmüştüm. ‘Adada barış için Rumlara toprak verilmesini teklif etmişti’ KKTC’nin eski Cumhurbaşkanı Akıncı.

Bu sözleri duyunca aklıma geldi; 1920'de kızıl ordu temsilcilerini Bakü'ye çağıran ve Azerbaycan'ın bağımsızlığını sona erdiren Ali Haydar Karayev, parlementoda Karabağ'ın Ermenilere verilmesini teklif eder...

Atatürk'ün yakın dostu, muhabbetliği, kurtuluş savaşında Türkiye'ye 500 kg altın gönderen Neriman Nerimanov, Ali Haydar Karayev'e tarihi bir yanıt verir bu iğrenç teklif üzerine: "Ali Haydar! KARABAĞ senin g.tün değildir her gelene veresin!" diyerek o alçağa gereken dersi vermiştir.

Kıbrıs’ta Akıncı’nın bir yeri değildi, öyle her isteyene verilemez. Yalnız çok merak ettiğim konu şudur ki; Kıbrıs’ta Türkler milli bir duruş sergileyen sayın Tatar’a oy verdiler, ya yüzde 47 Akıncı’ya oy verenler kimler?

ÖZDAĞ…

Ülkemiz siyasetinde ilginç işler dönmeye başladı; ya da zaten dönüyordu da fırıldağa üfleyenler ortaya çıkıyor.

Malumunuz kahve sohbetlerini bilim diye sunan bir Ümit Özdağ var. Her sıkıldığı yerden geçmişe söylenerek terk eden bu adam kusmaya başladı ki, bunun kustuklarına bakarak ne kadar kirlendiklerini görebilirsiniz.

İPin İstanbul İl Başkanı’nın Fetö’cü olduğunu söylüyor; Akşener’in ikazlarını dinlemediğini söylüyor. Koray bunu çizmeseydi bunları söylermiydi bilemiyorum ancak bu adamın itiyadı bu. Bunun bu huyu genetik, bunun babası da cennetmekan Türkeş Bey’i yarı yolda terk etmişti. Bu ortaya dökülenlere bakınca, bunun suçladığı kişinin İstanbul imamı olması muhtemel gibi. Tabi buna savcılar ne der göreceğiz. İstanbul seçiminden sonra Ekrem mazbata almaya bu ve Cananla beraber limuzin ile gitmişti. Fetöcü birinin İstanbul gibi bir yerde bir partinin il başkanı olması gözden kaçacak bir şey değil.

Gerçi son günlerde olanlara bakarsak iç siyaset kaynayacak, bu kazana Anayasa Mahkemesi de dahil olduğuna göre. Ahmet Türk yine salıverilmiş, daha öncede affedilmişti bunun hususiyetini de anlayamadım. Hani Amerikan filmlerinde oluyor ya, savcılar muhbirle anlaşma yapıp salıveriyorlar acaba bizde de bu mümkün mü?

Vesselam…


20 Ekim 2020 Salı 16:39
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MHP’den iade-i ziyaret

MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay'ı ziyaret etti.

1915’te Erzurum’dan Seydişehir’e muhaceret

I.Dünya Savaşı yıllarında 1915’te Erzurum’un Hasankale Kazası’nın Ilıca Köyü’nden, işgalci Rus

MEB’den Seydişehir’e başarı belgesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından salgın hastalık sürecinde yapılan temizlik malzemeleri üretimi nedeniyle

Prestij Caddesi’nin açılışı yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Muhsin Kiremitçi

Bir büyük zam da motorine!

Motorinin litre fiyatına yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, emeklilerin yaşadığı mevcut sorunların araştırılması

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA