berat kandili

27 Şubat 2020 Perşembe

şeker

KAYYUM

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

             İki gündür çeşitli mecralar kayyum mevzuunda engin !! görüşlerini sergiliyor. İnsanımızın ağırlıklı bir kısmı hükümeti haklı görürken, kozmopolitler ve bunlarla bağlantısı olanlar ve gelecekte bunlardan siyasi yarar bekleyen kemiksiz yumuşakçalar karşı çıkan beyanları ile adeta mide bulandırıyor.

Tabi ki İçişleri Bakanı’nı ve hükümeti bu konuda destekleyenlerden birisi de benim ancak; terör kavramının içine neler sığdığı konusunda ayrı düşüncelerim var. Mesela teröristin eskisi yenisi olur mu? Geçmişte terörist ise yaptıkları için hesap vermesi gerekmez mi? veya şöyle sorayım,

Terörist derken sadece PKK mı var? Sayın Bakan’ın da ifadesi ile Fetö terör örgütü ile geçmişte de olsa bağı-bağlantısı olanlar sırf AKP’li oldukları için yerlerinde kalıp ve hatta korunacaklar mı?

Bir büyük şehrimizin başkanının maklube sofralarında fotoğrafları sosyal medyada defalarca yer aldı ama ilgilisinden yalanlama olmadığı gibi bir soruşturma vs.. duymadık.

Fetö veya diğer terör örgütleri ile yeni, eski bağlantılı hiçbir AKP’li siyasi ile ilgili bir açıklama duymadık. Halkın bildiğini ya kapatıldı ya da korundu. Sadece AKP’li olanlar değil diğer iki muhalefet partisinde bulunan terör övücülerine de bir şey olduğu yok.

Terör övücülüğü de eline silah almasa bile üyeliği suç olduğuna göre bu mübtezellere hiçbir müdahale de bulunulmayacak mıdır?

Tabi ki HDP Türkiye Cumhuriyeti siyasi hayatından sökülüp atılmalıdır ama; sadece bunlara yapılanların diğerlerine dokunmadıkça bir tribüne oynama ve gaz almadan öteye gitmeyeceğine inanıyorum.

Sayın Bakan’ın seçim sürecinde meydanlarda söylediklerine bakarsak nerede ise CHP’yi bile kapatacak sanmıştım. Bu arada sayın Bakan AKP tandanslı hiç kimseye toz kondurmamıştı.

PKK, FETÖ ve adı ne olursa olsun bir terör örgütü ile en ufak bağlantısı olan hiç kimse o makamlarda bırakılmamalıdır. Yoksa iş fıkraya döner, hani Fetö sofrasında yallananların meclise, sürahi tutanın hapse gitmesi gibi.

Vesselam…


21 Ağustos 2019 Çarşamba 01:08
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

‘Fen'de Sanat’ projesi gerçekleştirildi

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nde e-Twinning faaliyeti kapsamında "Fen'de Sanat" projesi gerçekleştirildi.

Tarım ve hayvancılık konulu toplantı yapıldı

Seydişehir Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Seyyid Harun Maarif Merkezi’nde

Tutal termal tesislerde gazetecileri ağırladı

29 Şubat Cumartesi günü hizmete girecek olan Seydi Şifa Termal Tesisleri’nin tanıtımlarına devam eden

Küçük, Okullardan yarınlara programına katıldı

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA