ribo

16 Haziran 2019 Pazar

şeker

KAFALAR KARIŞIK

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Aslında tüm fotoğraflar net. Ülkenin geldiği son durum ortada; üç yanımız deniz, dört tarafımız puşt dolu. Bunlara birde içerideki mübtezelleri eklersek işimiz epeyce zor.

HDP’li Sezai Temelli denilen ihanet sözcüsünün bir sözüne takılınca “beka” meselesi biraz daha yerine oturuyor kafamda. Sosyal medyada okudum “15 Temmuz Köprüsü’nden bağımsızlık bayrağımızı sallandıracağız” mealinde bir şeyler kusmuş. Hâ şunu da merak ediyorum bu ülkede hiç mi şöyle korkusuz bir savcı kalmadı; bunları kedi yavrusu gibi enselerinden tutup gereğini yapacak?

1 Nisan’dan bu yana şehitler kervanı artarak devam ediyor. Artık kurbağa gibi alıştık, kanıksadık. Seçime kadar birkaç ay durmuş gibiydi ama artık gazetelerin arka sayfaları, TV’ler de son sıralarda şehit haberleri. Kimin umurunda bilmiyorum ancak o ateşin bir gün sizin evinize düşmeyeceğine emin misiniz?

SEYDİŞEHİR

Belediye meclisinde CHP’li üyelerin teklifi ile Kuğulu Park’a giriş ücretli oluyor. Ağızlarını her açtıklarında halkçılık vs… ve hatta proletarya yaveleri atanlar Seydişehir ve çevresinin en yakın hava alacağı, çoluğu çocuğu ile hoş bir gün geçireceği yere girişi ücretli yaptırmışlar; tabiî ki buna da AKP ağırlıklı meclis basmış onayı. Hayırlı olsun.

Tabi Temel’in dediği gibi, “sanki senin mi ver gitsin” gibi olmuş. Malumunuz bu iki partinin CHP ve AKP’nin Kuğulu’da bir emekleri yoktur, neredeyse tamamı MHP’li belediye başkanlarının emeğidir. MHP kontenjanından AKP listelerinden meclise girenlerin bu işe ne dediğini merak etmiyor da değilim doğrusu.

Fakir fukara, yolcu vs..  yararlandığı iftar çadırları yok, halkın sosyal ihtiyacını bir nebze karşılayan ramazan etkinlikleri yok, sebep; tasarruf tedbirleri. Yahu bu tasarruf denilen illet sadece hizmette kısıtlamaya mı matuf? Seçim propagandalarında dernek vakıf meslek topluluklarına verilen yemeklerin gideri ile 5 yıl ramazan iftar çadırı kurulur ve binlerce kişiye hizmet sunulurdu.

Gelinen noktada korkumuz odur ki, artık ne Konya Büyükşehir yatırımları yeterince yapabilecek, ne de Seydişehir çivi çakabilecek. Uğur İbrahim Altay’dan verdiği sözlerin takibini bekliyoruz. KOMEK binası örneğinde olduğu gibi beklemede kalacak gibi görünüyor yatırımlar. Zaten Konya Büyükşehir’in önceliği üç merkez ilçedir onun dışındakiler teferruattır.

Vesselam…


16 Mayıs 2019 Perşembe 01:07
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehirliler İstanbul'da buluştu

Seydişehir Yeniceköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul'da organize edilen programda

KOSKİ'den dolandırıcılara karşı uyarı!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’da yaşanan bazı münferit sayaç hırsızlığı

Vehbi Ünal toprağa verildi

Dün vefat eden Öğretim Üyesi Prof.Dr. Avukat Kürşat Ünal’ın babası, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin

Yağıştan zarar gören tarım işçilerine yardım

Seydişehir’e bağlı Aşağıkaraören mahallesinde aniden başlayan sağanak yağış ve dolu nedeniyle

Sağanak ve dolu etkili oldu

Seydişehir’de etkili olan sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi, hayatı olumsuz etkiledi.

Konya Şeker’de bayramlaşma programı yapıldı

Anadolu Birlik Holding’in geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı, bayram sonrasının ilk mesai gününde

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA