30 Kasım 2020 Pazartesi

şeker

İP KOPTU

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Bu namussuz virüs peyda olalı başka şey konuşmaz olduk ama; Ümit Özdağ şakımaya başlayalı bazı pazarların karıştığını öğrendik. Medyada izlediğimiz kadarı ile şimdiye kadar rivayet olduğu, yalan olduğu algısı yaratılmaya çalışılan olayların iç yüzü ortaya çıkmaya başladı.

Gerçi Ümit Özdağ’ın ne kadar güvenilir olduğu tartışılır ama; söyledikleri kavgada bile söylenmez, muhatabı abla cevaben ‘deli’ demiş buna ama başkaca bir savunması veya yalanlaması da yok.

Anayasanın değiştirilmesi bile teklif edilemez ilk dört maddesinin değiştirilme çalışması açıkça bölücülüktür; bu çalışmayı yapan Kabaoğlu isimli kişinin CHP’li olması İP’i aklamaz. Ümit Özdağ bu çalışmalara katılan İP’li vekilleri isim isim açıklıyor ama bunları tevil TV bülbülü cekceklere düşüyor.

Ümit Özdağ TV’lerde milliyetçilikten, turandan vs.. bahsederek Akşener ile ters düşmesini ilke ve değerlere bağlamak istese de bunun böyle olmadığı aşikar. Milliyetçiliğine atıf yaptığı isimler partisine davasına ihanet ettiği Başbuğ Türkeş, babası Muzaffer Özdağ, Tuğrul Türkeş. Özdağ’ın bazı huylarını babasından aldığı ortada, babası da Türkeş Beğ’e ihanet edip yolda terk edenlerden, oğul Türkeş’in nerede olduğu belli.

Elli yıldır mücadele eden, Turan fikriyatının kaynağı MHP’nin Turan yürüyüşüne çelme takmaya yelten sonrada Turancılıktan bahset.

Bu anayasa değiştirilme metnini hazırlayan isim daha önce galiba 2004 yılında Lozanı tartışmaya açma çalışması “azınlık hakları” raporunu hazırlayan aynı isim İbrahim Kabaoğlu. O dönemde Kabaoğlu AKP hükümetinin insan hakları kurul başkanı gibi bir sıfatla bunu gerçekleştirdi.

O zaman bir basın toplantısı sırasında Kabaoğlu’nun elinden raporu alıp yırtan isim şimdi bu konuda sesi çıkmayan İP Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş. İnsan merak ediyor acaba Yokuş şimdi partisinin bu Kabaoğullu CHP ile anayasa değiştirme işine bir tepki gösterecek mi? Acaba beraber MHP’ni terk ettikleri eski Genel Başkanı İsmail Koncuk’un peşinden gidecek mi? Malum Koncuk dün İP’ten istifa etti.

İP pazarındaki kavgada Fetö dahil birçok mamül tezgahta, ama emin olduğum bir şey var; Akşener MHP’ne ihanet edebilenin kendisine de kolaylıkla ihanet edeceğinin farkında. Artık ata bindiği ve inmeyeceği düşüncesi ile binek taşlarını atıyor ya da denizcilerin deyimi ile safra boşaltıyor.

İdeolojilere gönül bağı ile bağlanılır gerçeği bu sentetik ipin kopuşu ile bir kez daha ortaya çıktı. Çakma milliyetçilik ernest renan milliyetçiliği bu kadar sürdü. Galiba bir seçim daha göremeden ablaya attaya geldik in otobüsten diyecekler.

Vesselam…


17 Kasım 2020 Salı 16:28
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MHP’den iade-i ziyaret

MHP İlçe Başkanı Eyüp Gül, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay'ı ziyaret etti.

1915’te Erzurum’dan Seydişehir’e muhaceret

I.Dünya Savaşı yıllarında 1915’te Erzurum’un Hasankale Kazası’nın Ilıca Köyü’nden, işgalci Rus

MEB’den Seydişehir’e başarı belgesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından salgın hastalık sürecinde yapılan temizlik malzemeleri üretimi nedeniyle

Prestij Caddesi’nin açılışı yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Muhsin Kiremitçi

Bir büyük zam da motorine!

Motorinin litre fiyatına yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, emeklilerin yaşadığı mevcut sorunların araştırılması

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA