ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

İNŞAAT VE SİYASET

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

İlçemizde yıldan yıla inşaatlar artarken buna koşul (paralel değil) resmi binalar, belediyenin yaptığı sözde sosyal tesis inşaatları da yükselmekte. Tabiki yapılsın bunlara karşı çıkmak mümkün değil.     Mesela gelip geçerken gördüğüm İlçe Tarım Müdürlüğü binası görsel ve kullanım bakımından gayet hoş bir tesis olmuş bir yıl içinde bitirilmesi ayrı bir artı. Emniyet Müdürlüğü binası da zannederim bitmek üzere. Ama bitmeyen ve yıllarca devam edecek inşaatları veya boşa giden yatırımları da görüyoruz.

Yıllardır devam eden hastane binasını birkaç yıl daha bekleyeceğiz; bu seferde çatı çökmüş. Yine Mahmut Esat Ortaokulu binası sürüncemede ve kaçıncı müteahhit bilemiyorum. Yakın ilçemiz Beyşehir hastane binası ki, bizimkinin üç katı büyüklükte bitti.

Belediye dün bir açılış yaptı; kent konağı adı verilen bu bina siyasi açıdan faydalı olur kanaati hakim ki, çok çabuk bitirildi. Bu bina neye yarayacak anlatayım. Belediyenin toplantı ve yemeklerinde kullanılacak, ya da AKP ve başkanın takdiri ile cemaat toplantılarında ya da dini klik tarikat ve gurupların konferanslarında.

Geçmişte buna şahit olduğum için vatan-daşın bir kısmı bundan faydalanamıyacak. Bir önceki MHP'li belediyenin gayreti ile yapılan Şaban Cengiz Kültür Merkezi binasını birkaç yıl önce 4 Nisan Başbuğu Anma Günü için istedim verilen cevap; orayı biz (AKP) kullanacağız buna hakkımız var gibi bir cevap verdi.

MHP ve ülkücü düşmanlığı bariz belediye başkanının partisinin büyüklerinde olan ferasetin bir damlasına bile sahip olmamasını anlayışla karşılamak mümkün değil ama ondan beklenmeyen bir hareket de değil.

Bir başka bina milyarlar yatırılıp yaptırılan ya da tadilatla yapılmaya çalışılan EML bünyesindeki kız yurdu binası… Maalesef hafriyat olmaya mahkûm ve müsebbibine kimse hesap sormadı…


15 Kasım 2017 Çarşamba 11:40
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA