berat kandili

27 Şubat 2020 Perşembe

şeker

HAYIRDIR?

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Bazı şeyleri öğrenebilmek halkımızın içinde izlemek gözlemekle mümkün olabiliyor. Bazen hiç dikkat etmediğiniz ayrıntılar açıklanmamış gerçekleri ortaya koyuyor. Kulağınıza gelen ilgisiz iki kişinin konuşması size nereye dikkat etmeniz gerektiğinin işaretini veriyor.

Malumunuz havalar müsaade ettikçe Çınaraltında toplanır sohbet ederiz dostlarla. Çınaraltı her kesimden insanın yol düşürdüğü hoş bir mekan. Memur, emekli çalışan her düşünceden insanı orada görmeniz mümkün. Bugünde öyle oldu, tek başıma oturup çay içerken arka masada bir topluluğun sohbeti çalındı kulağıma. Sohbet genellikle yerel siyaset üzerineydi. Birisi; ‘panoyu gördünüz mü’ diye sordu arkadaşlarına, yanıtı da kendisi verdi, ‘Tüfekci yok içlerinde’ diyerek.

Pano dediği belediyenin ilan astığı billboardlar, Tüfekci’de Bakan Yardımcısı Harun Bey. Hiç dikkat etmemiştim, perşembe günü bir yatırımın temel atma töreni ilanı vardı ve ilanda iki belediye başkanı ve AKP genel başkan yardımcısının resmi. Vatandaşın dikkati ilgime neden oldu ve düşündüm.

Acaba ne oldu da belediyenin prestij bir yatırım olarak nitelendirdiği bu arsa karşılığı inşaatın açılışında Harun bey yok. İlgili ilgisiz her şeyde yanlarına aldıkları ve hatta sonucu bilinmeyen tren işinde neredeyse tek konuşan olan Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Sayın Harun Tüfekçi yok?

Vatandaşı dinleyelim, diyor ki; ‘Belediye Başkanı ilçe teşkilatı ile ters, ilçe teşkilatı da Harun Bey’le iyi, açılışa gelen Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda teşkilatlardan sorumlu. Belediye Başkanı onu açılışa getirmek, Harun Bey’i çağırmamakla ilçe başkanına karşı ön almak istiyor. Yoksa yıkım ve arsa satmanın dışında başlayabildiği tek projesinde niye Bakan Yardımcısı’nı atlasın?’

Kabul edelim, AKP ilçe teşkilatı ve belediye arkalarındaki güce rağmen sınıfta kalmışlardır. Bitmeyen sağlık ve eğitim tesisleri, vatandaşın kendilerine teveccühünü sağlayan istihdam işleri hep yarım kalmıştır. İlçemizde her işte oynayan karıştıran bazılarına önlem alamamış işler sarpa sarmıştır. Mesela hastane yarım kalmış, mevcudunda doktor ihtiyacı giderilememiş ve aylardır vekaleten idare edilmekte. Milli Eğitime ise artık diyecek lafım yok!..

İşte bu minval içinde bir ayrıntının vatandaşa düşündürdükleri…


27 Eylül 2017 Çarşamba 12:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

‘Fen'de Sanat’ projesi gerçekleştirildi

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nde e-Twinning faaliyeti kapsamında "Fen'de Sanat" projesi gerçekleştirildi.

Tarım ve hayvancılık konulu toplantı yapıldı

Seydişehir Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Seyyid Harun Maarif Merkezi’nde

Tutal termal tesislerde gazetecileri ağırladı

29 Şubat Cumartesi günü hizmete girecek olan Seydi Şifa Termal Tesisleri’nin tanıtımlarına devam eden

Küçük, Okullardan yarınlara programına katıldı

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA