27 Şubat 2020 Perşembe

şeker

HAYALLER PARİS; GERÇEK HASAN DAĞI

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Eskiden bu yana duyduğum bir atasözü, “Kılığına bakmaz Hasan Dağı’na oduna gider.”

Başlıktan anlaşılacağı üzere gücünün üzerinde laflar eden, vaatler verenlere söylenen sözlerdendir. Seçim günü yaklaştıkça “Suğla’dan tir” bağışlayanlar çoğaldı.

Eti Alüminyumla yarışıp binlerce kişilik iş sözü veren mi, petrol arayan mı, martın sonu bahar diyerek mesaj mı, bilgimi ne olduğu anlaşılamayan bir sürü laf kalabalığı…

Na tamam tesislerin açılışı iktidar temsilcilerinin işi. Hele birde büyükşehir belediyesi veya AB fonları ile yapılanları sahiplenmek var. Yahut ta teknoloji kullanarak muhteşem görselleri sanki bitmiş farz ederek aklımızla alay etmek bunlarda.

Seyyid Harun Projesi ofroad pistinden başka bir şey değil, termal tesisler dedikleri bir havuz sadece oda bitmemiş. Nasıl bir tesis ise konaklama yok. Geleceksiniz havuza gireceksiniz ve dönüp memleketinize gideceksiniz. Ha bir şey yapılmış muhtar ve muhtar adaylarına yemek. Biz bunun köpüklü filmini de görmüştük.

Termal tesis dediğiniz zaman bir, iki üç haftalık kürler yapılır ve konaklanır. Büyük laflar ederek bu işler olmuyor. O sarf edildiği söylenen miktarla orada bir de otel yapılırdı.

Konya il merkezinde yayın kuruluşlarında reklam, bilboardlar, birkaç ay önce otel kapatmalar vs.. bu seçime yönelik ödemeler köpüklü tatil gibi beyt-ul malden mi yoksa ağzı kilitli kesesinden mi bilmek isterdim. Köylerde dağıtılan paketler Kızılay’dan onu biliyoruz.

Geçen gün iktidar partisinden bir arkadaş, Ak Parti seçim merkezi önünde yığılan lüks arabalarla öğündü, dedim ki bunda garipsenecek bir şey yok belediye meclisinde Ak Partili üyelerin neredeyse tamamı müteahhit, evvel olmayanlarda sonra başladı. Önemli olan bu azınlığın değil çoğunluğun yani halkın nerede olduğu.

Ülke ekonomisinin geldiği bu kötü durumu bile halka boş iş vaatleri ile kullanmaya insanların umutları ile oynamaya vicdanları el veriyor. Yok çorap fabrikası !!! yok gazoz fabrikası !!! vs… Bilenler vardır; gazozcu Mehmet Ali Amca vardı, namı ile meşhur deli Mehmet Ali, Allah rahmet eylesin. Evinin altında gazoz imal eder, kasalar, kamyonlarla çevre illere bile gönderirdi, hem de tek başına yapardı tüm bu işleri.

Boşverin siz gazoz olmayın, efsane olun. Gidişinizde, gelişinizde muhteşem olsun.

Bir de son günlerde duyduğum bir şey, belediye hesaplarından, Sebeltaş’a para aktarılmış. Eğer gerçekse bu suç nasıl gizlenmiş? Tabi ki bu bir şehir efsanesi olabilir; birkaç gündür Eti Alüminyum Katarlılara satıldı dedikodusunda olduğu gibi. Ama dedikodu olmayan şeyler var, mesela; mühürlenen ikiz villalar imar değişikliği ile kurtarılmış, yine hastane karşısındaki alanda bulunan hazine arazisine yapılan işletmede kurtarılmış. Arkadaşlar giderken ne kurtarabilirlerse artık. Ama biline ki beyt-ul malden el atılanlar balık kılçığı gibi boğaza takılır, yutamazsın, öyle ahrete falanda kalmaz dünyada hesabın epeycesi görülür.

Allah var, ölüm var, hesap var…

Vesselam…


06 Mart 2019 Çarşamba 13:41
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

Mis Çorba hizmete girdi

Müşterilerine farklı bir damak tadı sunan Mis Çorba Seydişehir’de hizmete girdi.

Ak Parti’de kongre tarihi 29 Şubat

“İnandığın yolda yürü” sloganıyla 7. olağan kongre sürecini başlatan Ak Parti’de Seydişehir kongresi

Milletvekili Karaduman’dan protokol ziyareti

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman Seydişehir’de protokol ziyareti gerçekleştirdi.

Erbakan vefatının 9. yılında Seydişehir'de anıldı

Seydişehir’de eski başbakanlardan Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’a vefatının 9. yılı dolayısıyla

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA