07 Temmuz 2020 Salı

şeker

HANGİ PARTİ DEĞİL, KİM…

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Seçimlerde havalar gibi; ne olduğu veya ne olacağı belirsiz. Havalar gâh kar yağar gibi, gâh yağmur. Seçim sathi mailine girdiğimiz şu günlerde havalara öykünmüş olmalı. Özellikle iktidar partisi hâlâ ilçelerde adaylarını açıklamadı. İlçemizde de belirsizlik hâkim, CHP, İP ve Saadet Partisi adaylarını açıkladı; sadece AKP ve MHP aday açıklaması yapmadı buda yoğun şekilde bilgi kirliliğine ve dedikoduya meydan veriyor.

Seçimlerde hangi partinin başarılı olacağı veya olmayacağı değil; şu olursa karşısında bu kazanır gibi seçim totolar gırla. Artık eskisi gibi liderin gücü ile, onun cazibesi ile liderin gölgesinde seçim değil kişilikleri ve geçmişleri ile yarışacak adaylar.

Tabi bu arada mevcutları da unutmamak lazım. Ankara ve Konya’yı komşu kapısı yapmış Abbas. Muhalefet ne kadar rahatsa AKP aday adayları Abbas hariç o kadar rahatlar. Ama Abbas çırpınmakta; çırpındıkça da batması hızlanıyor. Özellikle çok yakınında bulunanlar da batmasına epeyce yardımcı oluyorlar. Belediye hakkında ayyuka çıkan söylentileri, yargıya taşınan veya müfettişten !!! dönen soruşturmaları unutmayan çok insan var ilçede.

Hırslarına yenilen bir takım, hâlâ kanun yasa tanımadan mutad huylarını devam ettiriyor. Bu yaptığım partime, kuruma zarar verir vs.. diye düşünen yok. İmar barışı gibi devletin vatandaşı ile sulh etkinliğine bile hile peşinde bazıları. Ne yazık ki kanunsuz kaçak yapılaşmayı önleyecek kişiler sulandırıyor bu işi. İkiz villalara veya bağ evine sinek gelmesin diye DSİ araçları ile dere doldurulduğu bile konuşuluyor.  Mesela geçen gün mühürlenen ikiz villaların yakınında bir başka meclis üyesi de gecekondu villa yapıyormuş. Onun da kokusu çıkar yakında.

Bazı ihalelerle ilgili söylentiler artarak devam ediyor. Tüm bunlara rağmen Abbas ve avanesi kuyruğu dik tutma çabasında ama ne partisini yönetenler ne de halkımız aptal. Ama şu bir gerçek, muhalefet adayları Abbas’ın aday olması için dua ediyorlar. Eğer olursa kaymaklı ekmek kadayıfı gibi olur, Mart’a kadar bütün yamalarını sökerler artık.

Son olarak, sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu seçimlerde gürültü ve görüntü kirliliğine neden olmayacağız’ çağrısı çok sevindirici. Sadece parti teşkilat binaları ile seçim bürolarının yakın çevresine bayrak asılmasını istedi sayın Cumhurbaşkanı. Günümüzde artık bayraklı, afişli kampanyaların bir işe yaramadığını vurguladı. Şehir merkezlerinde aday ve parti arabalarının gürültü ile dolaştırılmamasını istedi. Cumhurbaşkanı’nın bu tavrını ve kararını çok önemli buluyorum.


12 Aralık 2018 Çarşamba 02:57
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir bisiklet festivali sona erdi

Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Doğa Sporları ve Bisiklet Derneği’nin bu yıl ilkini düzenlediği Bisiklet

Esnaf ve sanatkarın sesine kulak verilmeli

Esnaf ve Sanatkârlar Odası, normalleşme sürecinde devlet ve halktan destek bekliyor. Oda Başkanı İbrahim Aypar

Karikatürist Öztürklevent’e ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hemşehrisi karikatür dünyasının önemli isimlerinden biri olan ulusal ve

Bisikletseverler 73 kilometre pedalladı

Türkiye'nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150 bisikletçi festivalin ikinci gününü de sorunsuz ve mutlu bir

Seydişehir bisiklet festivali başladı

3-5 Temmuz tarihleri arası devam edecek Bisiklet Festivali'ne Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 150

Konuk, Kooperatifler bir seçenek değil, mecburiyettir

Konuk: “Kooperatifçilikte başarının formülü; halis niyet, kesintisiz gayret ama en önemlisi ben değil, biz

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA