25 Ekim 2020 Pazar

şeker

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

 Geçtiğimiz hafta Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne davet edildik. Ziyaret boyunca okulumuzun atölyelerini gezerek uzman öğretmenlerden ve yöneticilerden bilgi aldık.

Müdür Zafer Ülkebaş Hoca’yı okulun yıllarca içine atıldığı ataletten kurtarma konusunda oldukça azimli ve hırslı gördüm; tabi yıllardır bu okulda olması eksiklerin neler olduğu konusunda bildikleri ile başarılı olacağı izlenimi edindim.

Genel olarak kullandığımız adı ile sanat okulu nerede ise bir kampüs. İmkânları oldukça geniş; içinde ilçemizin tek ortaöğretim kız öğrenci yurdunun da bulunduğu bu kampüs 7 ayrı alanda eğitim veriyor. Atölyelerinde CNS tezgâhları ve ülkemizde yeni yeni görülen üç boyutlu baskı cihazları dâhil birçok yenilik var. Spor salonu, müzik odası dahil etkinlik alanları cazip, atölye imkanları güçlü ve planlanan robotik kodlama laboratuvarı ve simülatör sistemleri çalışmaları yakında sonuçlanacak.

Kimya teknolojileri alanı kâğıt üstünde bir alan olmanın dışına çıkarak ufak çapta bir fabrika hüviyetinde temizlik ürünleri üretiyor. Piyasada bulunan çoğu üründen daha kaliteli daha sağlığa uygun olduğunda iddialılar. Yakında yeni logosu ile piyasaya daha hızlı girecek ve bugün bile okula gidip satın alınabilir.

Yönetim kadrosu da müdür beyden geri kalmıyor; onları da aynı hırs ve azimde gördüm. Burada hepsinin isimlerini zikretmesem de yıllardır tanıdığımız isimler ve bu yeni yönetimin okulu yıllardır içine atıldığı yanlış algıdan kurtaracağına eminim.

Önceleri sınavla girilebilen bu okulumuz yönetim hataları sebebi ile başka okula gidemeyen öğrencilerin ceza okulu gibi algılandı, geçmişte iki yüze yakın personel ve bine yakın öğrenci vardı bugün eski haşmetine dönme yolunda.

Tabi ki bu çabaların yerel yönetici ve siyasilerle desteklenmesi bu çabaların sonucuna müspet mana da etki edecektir.

HASTANE

Birkaç gündür Seydişehir Devlet Hastanesi’nde yakınlarımın bir takım tedavileri nedeniyle vakit geçirdim. Gayet uzun (7 yıl) süren bir inşa sürecinden sonra iyi kötü kavuştuğumuz hastanemizde asıl önemli olan insan unsurunu halen tamamlayamadık.

Yetersiz hekim sayısı bazı ünitelerde günde 150 hastaya ulaşıyor. Sabah yedi de geldiğiniz hastanede sıra bulamıyorsunuz. Ortapedi, göz vs.. gibi alanlarda tek hekim yetmiyor. Seçim sürecinde mangalda kül bırakmayan iktidarın yerel ve genel temsilcileri göreceli olarak epey uzak görülen bir seçime kadar yatacaklarından hiç biri bu eksikliklerle dertlenmiyor.

Maalesef basında bunların kandil ve bayram kutlamalarından başka bir hareketleri yok. İki uzman doktor getiremeyen insanlar yeryüzünde küçük dağları ben yarattım havasında. Bugüne kadar işçi alımı ile ilgilendiler, şimdi o işler bitince hastane ile ilgileri kalmadı.

Birşey daha var ki, insan isyan ediyor. Hastanenin çok geniş otoparkı olmasına rağmen birçok öküz aracını giriş çıkış yollarının kenarına diziyor. Hastane yönetimi orası için bir güvenlik görevlisi ayırsa iyi olur diye düşünüyorum.

Vesselam…


19 Kasım 2019 Salı 21:46
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA