25 Ekim 2020 Pazar

şeker

DÜĞÜN DEĞİL BAYRAM DEĞİL, ENİŞTE NEDEN HAREKETE GEÇTİ?

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Uzun zamandır “Bir gece ansızın” mesajları alan ABD ve yancıları Türkiye’nin harekete geçtiğini anladıkları anda evine yabancı erkek alan gevşek abla misali baskın telaşına kapıldılar.

ABD’nin dostluk, müttefiklik türküleri ile Cumhurbaşkanı’nın davetine karşılık Almanya ve Fransa bu harekâttan rahatsızlıklarını beyan etmişler, bir diğer rahatsızlık duyan ise Ortadoğu’nun irinli çıbanbaşı İsrail.

ABD başkanının her gün her saat karışık ruh durumunun yarattığı halisinasyonlarının yön verdiği tehditlerinin peşinden bu davetini bizim gibi reayadan bir kulun anlaması zor.

Ya tehditlerinin bir etkisinin olmadığını gördü, ya da 40 kişiyle Çin sarayını bastığımızı duydu, daha da ileriye gidersek internette gezen “lan biz tüpgaz kaçağını çakmakla kontrol ediyoruz” mesajlarını okudu. Belki de yakın tarihe bir göz attı kendinden önceki psikopatların cesaretinin TÜRK karşısında para etmediğini gördü.

Şaka bir yana ABD ve yancıları Türkiye’nin bir Irak, Suriye, Libya veya Türk imparatorluk bakiyesi topraklarda kurulan çakma ülkelerden olmadığını elbet biliyorlar ancak 1940’dan bu yana yetersiz ve yeteneksiz idarecilerin basiretsiz tavır ve pasifliklerine öyle alışmışlar ki, eskiden bir mektupla şimdilerde twitter mesajı ile Türkiye’yi durduracağını sandı.

 ABD bu coğrafyada bir İsrail daha kurma peşinde, yoksa Suriye meselesi Irak ve Venezuela gibi enerji meselesi değil. ABD bu coğrafyada yeni bir karakol kurmak ve bölgeyi daha sıkı kontrolüne almak amacı ile bu amacının önündeki en güçlü ve potansiyeli yüksek ülke Türkiye’yi yormak istiyor. Bir ABD-Türkiye savaşı ihtimali ufukta yok. Türkiye havlayan köpeklerinin üstüne çöktüğü anda ABD beslemelerini satacaktır.

İşte bu nedenle başlığı yazdım. Bu hafta başında iki gündür ABD askerlerini çekti çekiyor haberleri vardı ve bugün ABD başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı’nı davet ediyor. Bu psikopat daha geçen haftaya kadar ekonomimizi mahvedeceğini vs. tehditlerle gündeme düşerken ne oldu da bu durum ortaya çıktı; ya da fıkrada olduğu gibi yeni valiyi gördü.

Zamanında bir vilayeti kontrol edemeyen padişah Galata Limanı’nda gördüğü dev gibi yumruğu güçlü hamal başını çağırıp seni şu ile vali yaptım deyince garip hamal; sultanım ben cahil bir hamalım orada ne yapacağım deyince kudretli padişah; evladım “idareyi maslahat!!!” edeceksin der. Yeni vali daha İstanbul’dan yola çıkarken ulakları harekete geçirir ve o ile “ben yeni vali geliyorum” mektupları iletir ve bu her vardığı yerden devam eder. O ilin halkı bu kadar mektupla geleceğini ilan eden bu valiyi çok merak eder ve tüm halk karşılamaya çıkar. Yeni vali meydana gelirken bir ağacın tepesinde oturan kelli felli birini görür ve sorar bu kim? Görevliler bu buranın ağasıdır sizden yüksekte olmak için ağaca çıktı deyince vali gazaba gelir ve indirilen adamcağızı maslahatlar !!!. Valimiz sırası ile o ilde ne kadar görevli, ne kadar eşkıya ne kadar ağa varsa maslahatlar !!!’. Bir zaman geçipte o asi ilden ses seda çıkmayınca padişah valiyi çağırtır ve korkuyla yeni valiye; evladım bu güne kadar o sorunu kimse halledemedi sen ne yaptın hepsine kıydın mı sesleri çıkmaz deyince valimiz, “sultanım emriniz üzerine idarenin hepsini maslahatladım”.

Türkiye Cumhuriyeti tüm düşmanlarını maslahatlamaya muktedirdir.

Vesselam…


09 Ekim 2019 Çarşamba 00:31
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA