27 Şubat 2020 Perşembe

şeker

DEV ve MAYMUN

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden sonra sevgili yurdum yeni bir seçim havasına girmek üzere. Bunun emareleri de ortaya çıkmaya başladı. Mesela belediye işletmeleri veya kurumun kiraya verdiği işletmelerden başka yerde gözükmeyen, halkla diyalogu sınırlı, nerede ise a sosyal belediye başkanı arabası olmadan halkın toplu olduğu yerlerde gezmeye başlamış.

Biraz izledim; yaklaşımı bile ikircikliydi, ne de olsa dar bir çevrede şeylerine su serpen sınırlı insanlarla beraber ola ola diğer insanlarla nasıl anlaşılır bilemez durumda. Bu insanlar kendi adları sanları veya yetenekleri ölçüsünde seçilmediler ne de olsa. Seçilme nedenleri önlerine sütre olan RTE idi. Halk bunlara değil RTE’ye oy verdi.

Önümüzde ve benim tahminime göre güz aylarında yapılacak bir erken yerel seçimde bu insanlar dökülecektir. Tüm başarı söylemleri başka kurumların ve totalde partilerinin varsa başarısını sahiplenmek. Seçildikleri yerleşimin hiçbir sorunu gerçekte umurlarında değil. Kıçları yere yakın ama egoları gökte. Bastırdıkları broşürlere bakarsanız verdikleri tüm sözleri yerine getirmişler sözde, ama gerçek farklı. Bir ara bastırdıkları bir yayında bir sağlık ocağı yapımını bile sahiplendiler çünkü yapılmış bitmişti. Yarım okul desek cevap o MEB’in işi; bitmeyen hastane desek, o Sağlık Bakanlığı’nın işi diyor. Hani üçlü olacak, güçlü olacaktınız. Hükümet-büyükşehir ve siz, ne oldu? Broşürlere kendi işiniz gibi resimlendirdiğiniz AB fonlu arıtma tesisi inşaatı ne oldu? Arıtma tesisi inşaatı kimi ilgilendiriyor ki? Tabi KOSKİ diyeceksin. Sana oy veren orada köşe müftüsü gibi otursun diye seçti ya…

Genel seçimin galibi gibi ortada gezmekle bu işler olmuyor. Sayenizde partinizin oyları bile düştü. İnşallah önümüzdeki dönem bu şehre yakışacak; insanımızı ve toprağımızı ayrımsız seven, kompleksleri olmayan, hayalleri olan bir başkan seçilir de kaderimizin sizin gibiler olmadığı ortaya çıkar.

Ömrü boyunca kabiliyet ve niteliği ile değil; “Bir devin omuzunda yükselen maymun” gibi bir büyük gücün sırtında yükselmiş, makam mevki elde etmiş birileri değil, kendi başarısını kendisi elde etmiş, gücü halkından alan, hayalleri vizyonu olan, şaibesiz temiz insanımız oldukça çok, ama siyasetin fahişeleri onlara yol açmaz o kadar.

İşi dışında her şeye müdahale bunlarda, bunları ne 15 Temmuz akıllandırdı ne de 24 Haziran’da oy verenin ikazı. Yahu tamam beni sevmezsin de, kapısının önünde oturuyorum diye esnafa niye selam vermezsin? Gerçi benimle konuştu diye çalışanları bile fırçalamışsın.

Bak benden sana bir abi nasihati; seçimi kaybettiğin ertesi günü çevren boşalacak, zaten yoktu ya olanda kaçacak.

Yani “Kral öldü yaşasın yeni kral mevzu…”


04 Temmuz 2018 Çarşamba 02:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

‘Fen'de Sanat’ projesi gerçekleştirildi

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nde e-Twinning faaliyeti kapsamında "Fen'de Sanat" projesi gerçekleştirildi.

Tarım ve hayvancılık konulu toplantı yapıldı

Seydişehir Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Seyyid Harun Maarif Merkezi’nde

Tutal termal tesislerde gazetecileri ağırladı

29 Şubat Cumartesi günü hizmete girecek olan Seydi Şifa Termal Tesisleri’nin tanıtımlarına devam eden

Küçük, Okullardan yarınlara programına katıldı

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA