ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

DEV ve MAYMUN

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden sonra sevgili yurdum yeni bir seçim havasına girmek üzere. Bunun emareleri de ortaya çıkmaya başladı. Mesela belediye işletmeleri veya kurumun kiraya verdiği işletmelerden başka yerde gözükmeyen, halkla diyalogu sınırlı, nerede ise a sosyal belediye başkanı arabası olmadan halkın toplu olduğu yerlerde gezmeye başlamış.

Biraz izledim; yaklaşımı bile ikircikliydi, ne de olsa dar bir çevrede şeylerine su serpen sınırlı insanlarla beraber ola ola diğer insanlarla nasıl anlaşılır bilemez durumda. Bu insanlar kendi adları sanları veya yetenekleri ölçüsünde seçilmediler ne de olsa. Seçilme nedenleri önlerine sütre olan RTE idi. Halk bunlara değil RTE’ye oy verdi.

Önümüzde ve benim tahminime göre güz aylarında yapılacak bir erken yerel seçimde bu insanlar dökülecektir. Tüm başarı söylemleri başka kurumların ve totalde partilerinin varsa başarısını sahiplenmek. Seçildikleri yerleşimin hiçbir sorunu gerçekte umurlarında değil. Kıçları yere yakın ama egoları gökte. Bastırdıkları broşürlere bakarsanız verdikleri tüm sözleri yerine getirmişler sözde, ama gerçek farklı. Bir ara bastırdıkları bir yayında bir sağlık ocağı yapımını bile sahiplendiler çünkü yapılmış bitmişti. Yarım okul desek cevap o MEB’in işi; bitmeyen hastane desek, o Sağlık Bakanlığı’nın işi diyor. Hani üçlü olacak, güçlü olacaktınız. Hükümet-büyükşehir ve siz, ne oldu? Broşürlere kendi işiniz gibi resimlendirdiğiniz AB fonlu arıtma tesisi inşaatı ne oldu? Arıtma tesisi inşaatı kimi ilgilendiriyor ki? Tabi KOSKİ diyeceksin. Sana oy veren orada köşe müftüsü gibi otursun diye seçti ya…

Genel seçimin galibi gibi ortada gezmekle bu işler olmuyor. Sayenizde partinizin oyları bile düştü. İnşallah önümüzdeki dönem bu şehre yakışacak; insanımızı ve toprağımızı ayrımsız seven, kompleksleri olmayan, hayalleri olan bir başkan seçilir de kaderimizin sizin gibiler olmadığı ortaya çıkar.

Ömrü boyunca kabiliyet ve niteliği ile değil; “Bir devin omuzunda yükselen maymun” gibi bir büyük gücün sırtında yükselmiş, makam mevki elde etmiş birileri değil, kendi başarısını kendisi elde etmiş, gücü halkından alan, hayalleri vizyonu olan, şaibesiz temiz insanımız oldukça çok, ama siyasetin fahişeleri onlara yol açmaz o kadar.

İşi dışında her şeye müdahale bunlarda, bunları ne 15 Temmuz akıllandırdı ne de 24 Haziran’da oy verenin ikazı. Yahu tamam beni sevmezsin de, kapısının önünde oturuyorum diye esnafa niye selam vermezsin? Gerçi benimle konuştu diye çalışanları bile fırçalamışsın.

Bak benden sana bir abi nasihati; seçimi kaybettiğin ertesi günü çevren boşalacak, zaten yoktu ya olanda kaçacak.

Yani “Kral öldü yaşasın yeni kral mevzu…”


04 Temmuz 2018 Çarşamba 02:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA