15 Ekim 2018 Pazartesi

şeker

DEİZM

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

 

Geçtiğimiz günlerde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bazı dernek vakıf ve 50 kadar öğretmenle “gençlik ve inanç” başlıklı bir çalıştay yapmış. Sonuç bildirisinde İmam-Hatip Okulu öğrencilerinin “DEİZM”e kaydığı gibi bir açıklama basına düştü.

Öncelikle DEİZM nedir kısaca bakalım. DEİZM dinsiz Allahçılık olarak adlandırılabilir. Yaratıcıya inanmakla beraber Peygamberlere inanmayan, Yaratıcının kainatı yarattıktan sonra işleyişine karışmadığını savunan tek Tanrıcı bir akım.

Aslında sormak lazım o müdürlüğe; arkadaş İmam-Hatip veya başka okul ama özellikle İmam-Hatip’lerde abuk sabuk cemaat ve tarikatlar, sünnetsiz-mealci tayfası fing atarken neredeydin? Benim muazzez Peygamberimi bir sürü hurafeye kaynak gösteren zındıklar ile ilgili ne yaptın? Sadece aidiyeti dünya görüşüne, mezhebine ve meşrebine uygun diye atadığın idarecilerle bu işin nereye varacağını sanıyordun?

Milli Eğitim’i getirdiğiniz hal ortada. Daha dün bu ilçede İmam-Hatip’ten alıp Anadolu Lisesi’ne atadığın bir müdür 9 ve 10. sınıf öğrencilerinin öğleden sonraki derslerini iptal edip bir dernek veya vakfın tanıtım toplantısına sokuyor. Yeni yapacağın atamalarda FETÖ referansı varlığı konuşuluyor.

Öğretmen gibi öğretmen, adam gibi adam yönetici atanamıyor/atamıyorsan (teşbihim hoş görülsün) “atın önüne et-itin önüne ot” korsan olacağı bu… İmam-Hatip’te sünnet namazını yasaklamışlar diye yazdığımızda açıp sormadığın gibi bir soruşturmada yapmadın. İmam-Hatipleri Nurettinci-İslamoğlucu’lara bırak sonra kalk DEİZM var diye yırtın.

Eğer MHP lideri sayın Devlet BAHÇELİ bunu dillendirmese haberimiz bile yoktu. Allah’tan sayın BAHÇELİ var. İmam-Hatipleri arka bahçesi görenlerden tık yok. Sayın BAHÇELİ’nin meclis gurup toplantısındaki bu konudaki konuşması;

"TÜRK GENÇLİĞİ İNANÇ KALPAZANLARININ ÜSTESİNDEN GELECEK GÜCE SAHİPTİR"

Devlet Bahçeli, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bazı derneklerle düzenlediği 'Gençlik ve İnanç Çalıştayı'nın sonuç bildirgesinde, Türk gençliğinin deizme kaydığı yönünde tespit yapıldığını anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

"Yani Allah'a inanan, ama dine inanmayan bir gençlik doğuyormuş. Bu neticeye nasıl ulaşıldı, hangi delil ve tespitlerle böylesi bir kanaat uyandı, bize göre belirsizdir. İmam Hatipli kardeşlerimizin de bu kategoriye alınması oldukça düşündürücü, oldukça sarsıcıdır. Şunu özellikle ifade etmeliyim ki; Türk gençliği inançlıdır, ahlaklıdır, imanlıdır, dinine, diyanetine, geleneksel değerlerine, kültürel emanetlerine bağlı ve sadıktır. Türk gençliğinin deizme kaydığını söylemek densiz bir uydurmadır. Yüz binlerce Ülkü Ocaklı evladım bu tezi çürüten bir asalete, duruşa, ve inanca şuurla sahiptir. Türk gençliğinin itham edilmesi, töhmet altında bırakılması ayıplı ve ahlaksız bir komplodur. Düşünmek görmektir, temiz bir vicdanla düşünenler gerçekleri muhakkak surette göreceklerdir. Atalarımız boşuna söylememiş; arife günü yalan söyleyen, bayram günü utanır. Türk gençliğine ateizmin bir önceki istasyonu olan deizm karası çalanlar, yüzleri varsa utansınlar, onurları kaldıysa nedamet getirsinler. Yüksek ülküler, yüksek dağlara benzer, alışık olmayanları ürkütür. Türk gençliği yüksek ülkülere tırmanmayı göze alan, eften püften tezviratları ayağının altına alan inanç ve iman erleridir. Onlar gelecektir, gelecek onların iradelerine emanettir. Deizmle uğraşanlar, önce haram yiyenlere baksınlar. Sahte fetva makamlarıyla uğraşsınlar. Çocukları istismar eden kansızlarla ilgili çalıştay düzenlesinler. Münafıklara, müşrik emellere, kafir niyetlere tedbir alsınlar. Bırakın hayallere pranga vurmayı. Düşün Türk gençliğinin yakasından. Çekin ellerinizi Türk gençliğinin yarınlarından. Türk gençliği haklıdır, haysiyetlidir, erdemlidir, inanç kalpazanlarının, din tacirlerinin üstesinden gelecek güce, yeterliliğe, kabiliyet ve kifayete hamd olsun sahiptir."


11 Nisan 2018 Çarşamba 02:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Ak Parti 71. İlçe Danışma Meclisi toplandı

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanlığı 71. İlçe Danışma Meclisi’nde bir araya geldi.

Bağımlılıkla mücadele kurulu toplandı

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan Başkanlığı’nda Teknoloji ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele

Müsiad’tan aşure ikramı

Müsiad’ın geleneksel aşure ikramı dernek binasında gerçekleşti.

Muhtarlardan ağır eleştirilere cevap

Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerde görev yapan muhtarlar ortak bir basın açıklaması yaparak, Antalya

Gereksiz harcamalara son verilsin

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel yazılı bir açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.

Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız

İyi Parti İlçe Başkanı Yılmaz Dönderici yazılı bir açıklama yaparak, “Biz İyi Parti olarak, sessiz

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA