25 Ekim 2020 Pazar

şeker

CORONA ve DEVLET

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Nihayet bu alçak virüs ülkemizde de görüldü; bazıları kına yakabilir artık. Yakında gıda stokuna hücum edildiği gibi kına stokuna da hücum başlarsa şaşırmayın. Artık anlaşıldı ki, bu mikrop tüm dünyayı dolaşacak ancak tedbir de geç kalanların daha çok etkileneceği aşikâr.

Şükürler olsun ki, Türk devleti bu salgına daha ülkemize gelmeden tedbirlerini almış, bazen insanoğlunun gücünün yetmediği olmaz mı? Devlet bu savaşta elinden gelen her şeyi yapmış gerisi Allah’ın takdiri.

Allah’ın takdiri demişken şunu da belirtmek lazım, Diyanet sınıfta kalmıştır. Bu bela birkaç aydır bilinmesine rağmen binlerce kişiyi Umre’ye taşımıştır. Hz. Peygamber; ‘Bir yerde salgın varsa oraya girmeyin, bulunduğunuz yerde salgın varsa oradan çıkmayın’ tavsiyesinde bulunmuş ancak başat uyması ve uyulmasına nezaret etmesi gerekenlerin pek umurunda olmamıştır. Bu insanlar birkaç yıldır orada değiller 15 gün veya bir ay önce gittiler ki virüs gezideydi. Bize bir şey olmaz mantığı hem o insanlara hem de devlete yük oldu.

Allah’ın; kuluna düşmanlık yaptığına inanacak değilim ancak bu virüsün ceza olduğu yolunda inancım var. Virüsün ilk çıktığı yer olan Yecüc-Mecüc ülkesi Çin yıllardır tabiyetinde bulunan D.Türkistan’ın Müslümanlarına zulmediyordu, batı dünyası ezilen, asimilasyona uğrayan yok edilmeye çalışılan mazlumlara kulağını ve gözünü kapatmış ve hatta zalimin yanında yer almıştı. Sözde Müslüman, Suud, İran, Mısır, BAE İslam ve Müslüman düşmanları ile işbirliğinde.

Hatırlayın develerden suyu kıskanan ve onları telef eden Avustralya sel ve yangınlarla ne hale geldi. Hicaz bölgesi ve Ortadoğu çekirge istilasında, karınca istilasında.

Afrika’da açlık can alırken, Esed Suriye’de milyonları katlederken, Çin Müslüman Türk’e zulmederken, an itibarı ile Hindular Müslüman katledip Camileri yakarken hâsılı tüm dünya “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” duyarsızlığında keyf ederken Corona “mekanın sahibi geldi” edasıyla geliverdi. Ne başkan tanıyor ne başbakan, ne zengin tanıyor, ne de kral.

Oturun ve izleyin, Çin, ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, Rusya, İtalya, İspanya vs.. ne haldeler. Ekonomileri altüst. Daha dün “gezi” olaylarında bize çemkiren ülkeler başta Fransa sokağa asker indirdi.

Allah hiçbir ah’ı cevapsız bırakmaz.

Bu ülke insanı güçlüdür, devleti güçlüdür. Bu savaştan ülkemin güçlü çıkacağına eminim. Devlet ayaktadır, tüm kurumlar ve sağlık bakanlığı, başta sayın bakan olmak üzere en uzak birimine, ferdine kadar can siperane mücadele ediyor. Sağlık çalışanlarının bu haklarını inşallah ödeyebiliriz. Devletin talimatlarına uyacağız ve bu savaştan en az hasarla çıkacağız başka yolu yok.

Bu arada maalesef tabelasında Türk yazan bir STK var TTB, tabibler birliği. Bunlar kuruluşlarından bugüne kadar ihaneti elden bırakmamış ve başkanları birkaç gün önce; kışkırtıcı, paniğe yol açacak bir açıklamada bulunmuş ve demiş ki “duyumlarıma göre virüse yakalanan sayı daha çok ama bunu saklıyorlar”

Ulan müptezel; bilim adamı duyumla mı hareket eder? Bu süreci birlikte yönetelim diye de bir istekte bulunmuş, hadi len oradan, Allah bu milleti sizin elinize bırakmasın; siz gidin her zaman yaptığınız gibi PKK, asala vs… destekleyin tabiplik dışında her işe müsaitsiniz.

Vesselam…


17 Mart 2020 Salı 20:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA