26 Ekim 2020 Pazartesi

şeker

ÇİÇEK, BÖCEK, KELEBEK…

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Malumunuz gazeteniz Seydişehir’in Sesi ve bendeniz yazılamayanları yazarız. Halkımızın haber alma özgürlüğünü bir takım şahsi hesaplara değişmeyiz. Çiçek, böcek, kelebek de yazsak yine de yaşadığımız şu mübarek beldenin hayrına ve kazanımlarına hizmet için yazarız.

Güzel ilçemizin ekonomik getirimleri düşmeye devam ediyor tüm ülkede olduğu gibi; ama bu arada toprakta kaybediyoruz. Bugünlerde aldığım bir duyum üzdü beni. Bir dostum haberin yok galiba Küpe Çukuru artık Antalya’nın diye haber verince düşündüm; ülke coğrafyasının dağlarında bulunan en güzel plato Küpe Çukuru artık bizim değil. O yılkı atlarının yurdu, binlerce yıl öncesinde pagan Tanrıça Kibele’nin otlağı, turizm adına hiçbir şey yapılmamış cennet birilerinin el atmasını beklerken elimizden çoktan gitmiş bile…

Bir şeye seviniyorum, bizim basiretsiz yöneticilere göre turizm anlamında daha ileride olan Antalya ve yöneticileri bu güzelliği mutlaka değerlendirecektir. Kuğulu Park’ı paralı yaptık; Pınarbaşı’nı öldürdük, Küpe Çukuru’nu kaptırdık geride kalan birkaç el atılmamış yerle zaten ilgimiz yok.

Mesela Türkiye’nin ve dünyanın en büyük Höyüklerinden biri olan Karabulak Höyüğü ile ilgili bir çalışma duydunuz mu? Bostandere’de Vasada Antik Kenti ile ilgili bir çalışma duydunuz mu? Suğla, Gökçehüyük, Taraşçı Barajları ile ilgili turizm ve sosyal açıdan bir çalışma duyan, bilen var mı?

Hâ bu arada bir siyasi parti ilçe başkanı bir açıklama yapmış, esmiş gürlemiş; Kuğulu’yu paralı yaptırmayız vs… Abi bırak bu ayakları; mecliste karar oy çokluğu değil oy birliği ile alınmış; yani AKP 14, MHP 5, Senin 5, İP 1 tamamı olur dedi sen neyin havasındasın?

Mesele Kuğulu’nun paralı olması değil, tasarruf tedbirleri diye halkın cebine el atılması, bu işin zamanlaması. Seçim seçim bu milletin parası harcanırken hiç kimsenin aklına tasarruf falan gelmedi.

Sözde çiçek böcek yazacaktık iş nereye geldi. Siyaset bir yana Seydişehir’e sahip çıkacak bir ses bekliyorum. Ama umutlu değilim. Geçen gün genç bir siyasetçi ile sohbet ederken dedi ki; yükseköğrenim gören gençler için, burs verebilmek için bir dernek düşünüyoruz dedi, ben de var öyle bir vakıf ve dernek dedim. Cevabı olmaz dedi Abdulkadir Çat orada başkanlık yaptı dedi. Diyemedim ki, yavrum Abdulkadir belediyede de başkanlık yaptı oraya hevesiniz ne? Yani si ağabeyler ablalar umudum yok.

Vesselam…


22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:34
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA