ribo

18 Eylül 2019 Çarşamba

şeker

BELEDİYEDE YETERİ KADAR ODUN YOK SANKİ

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Binlerce yıllık Türk milletinin son elli yıldır tek heyecanı neredeyse seçim. Milletin başka bir eğlence ve etkinliğe ne imkânı ne de mecali kaldı. Tüm umutlar seçim ekonomisinde, yoksa şu kazanmış bu kazanmış halkın pek de umurunda değil. Asgari ücret yükselir mi, 3600 ek gösterge çıkar mı, af çıkar mı?

Bu seçim galiba daha öncekilere benzemeyecek. Kifayetsiz muhterisler artık lider’in sutresi ile kazanamayacaklar. Artık eğer varsa kendi kişilikleri ile yarışacaklar. Artık hak eden hak ettiğini bulacak.

Abbas halen koltuğu koruma derdinde. Ama yaptığı öyle bir kötülük var ki içinden geldiği camiaya; halkımız artık “aman bir daha öğretmen başkan istemiyoruz” diyor. Haklılar mı? tabi haklılar ama sadece Abbas konusunda haklılar. Diğer öğretmenlerimizin bu işte bir dahli yok diyemiyorum malum sendika ve bazı! Öğretmen’lerin bu işte çok büyük günahı var bu yetersizi başımıza sardılar.

Son günlerde öyle şeyler görüyoruz ki Abbas’ın başının altından çıkan, bu nasıl öğretmen nasıl eğitimci?

Mesela bir Halk Eğitim meselesi. Sanki tabakhaneye bir şey yetiştirecek. Hemen eğitim yılının başında Halk Eğitim Müdürlüğü binası ve konferans salonunu gariplerin başına yıktı. Binlerce öğrenci ve yetişkinin yararlandığı, topluma çok yararlı bu kurumu bir okulumuzun tek odasına sığıntı etti. Bütün dokümanlar depoda. 15 memur sadece bir odada bekleşiyor. Çok değişik mesleklerde yüzlerce kursu bulunan bu kurum bunu hak etmemişti, eğitime toleransı olmayan bir eğitimci.

Yine bu hafta ilçemizin merkezinde en yeşil yeri olan eski eti lojmanları bölgesinde en az 45 yaşında onlarca ağaca kıymış. Bir belediyeden ne beklersiniz çevreyi korumasını değil mi? Çok beklersiniz, sanki belediyenin oduna ihtiyacı var, belediyede yeteri kadar odun yok sanki.

Halbuki düşünse, o kendi reklamını yapıp on binlerce bastırdığı dergi formundaki tanıtım baskıları o ağaçlardan oluyor. Yoksa belediyeye depoladığı odunlardan bir halt olmaz sadece odun.

Uzun yıllardır medyadayım, ama profesyonel ama hobi olarak. Medya başarılı insanları kendisi arar bulur ekrana çıkarır, röportaj yapar yayınlar ücret talep etmeden. Ancak yetersiz başarısız şaibe yüklü insanlar üste para öder medyada yer almak ekrana çıkmak için.

Vesselam…..

Not: Merak ediyorum ve halkımız adına soruyorum; tüm kurumlar enflasyonla mücadele kapsamında indirim yaparken MEDAŞ’ın muafiyetimi var?


14 Kasım 2018 Çarşamba 11:40
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’de ilköğretim haftası kutlandı

Seydişehir’de, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları

Belediye ekipleri çalışmalarına devam ediyor

Seydişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı mahallelerin sokaklarında asfalt kaplama,

Başkan Tutal'dan hastane ziyareti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

TDV’dan Halep’e 15 tır un yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Konya Şubesi ve Konya Müftülüğünce başlatılan yardım kampanyası kapsamında

Seydişehir MÜSİAD’dan aşure ikramı

MÜSİAD Seydişehir Şubesi geleneksel aşure etkinliği gerçekleştirildi.

Hürriyet Caddesi esnafından aşure etkinliği

Hürriyet Caddesi esnafları geleneksel hale getirdikleri aşure ikramının bu sene 7’ncisini düzenlediler.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA