11 Ağustos 2020 Salı

şeker

AYASOFYA ve HİLAFET

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Ayasofya ibadete açıldı; sonrasında bir takım çatışmalar açığa çıktı.

Diyanet İşleri Başkanı’nın siyaset etme hevesi ile hutbede yaptığı konuşma günlerdir gündemi işgal ediyor. Ayasofya hakkında aslında geç kalınmış bir kararın yerine getirildiği sırada şaibeli bir söylentinin başkan tarafından dile getirilmesi kasıt yoksa bile geri zekalılıktır.

Ayasofya’nın asli hüviyetine rücu etmesi geçen yazımda belirttiğim gibi tüm dünyaya yapılmış bir güç manifestosudur ve yerindedir; buna karşı çıkmanın hiçbir bahanesi olamaz.

Ayasofya’nın açılışından itibaren bazı yayınlar ortaya çıkmaya, bazı kesimlerde heveskar sözler edilmeye başlandı. Bir dergi; “şimdi değilse ne zaman” diyerek hilafet çağrısı yapmış. Galiba “Akit” medyasına ait bir dergi ve sahipleri “Albayraklar” gurubu imiş.

Biran düşünün, hilafet geri gelse ne olur?

Ben söyleyeyim, savaş çıkar. Yanlış anlamayın şeriatçı-laik savaşı değil, hilafetçilerin birbiri ile savaşı. Bırakın SUUD’u, BAE’yi, MISIR’ı falan ülkede ne kadar tarikat cemaat varsa tamamı kendi liderlerinin halife olmasını ister. Kendi tarikat yapılandırmalarında bir minder için cinayet işleyenlerin bu uğurda neler yapabilecekleri malum.

Yeni Asyacısından Fetöcüsüne, Süleymancısından Menzilcisine tamamı bu savaşın tarafı olacaktır. Ayrıca bu gurupların içinde sayısız klik boş oturmayacak ve ABD, Almanya, İngiltere bunların içinde bulunan kendi adamlarını ortaya sürecektir.

Dinin rüknü olmayan bir takım makamın dinin asli hükmü gibi algılatıp parlatılmasına alışkınız ancak; hilafetin geri gelmesi birkaç geri zekalının rüyalanmasından öteye gideceği yok ama bilinen sözdür “sinek küçük, mide bulandırır.”

Ama şuna eminim bunların ezici bir çoğunluğu şeriat falan istemez çünkü; hırsızlık, yolsuzluktan kesilmedik yerleri kalmaz, beyt-ül mal’e el attıkları için namazları bile kılınmaz. Çünkü bunlar hesabı ve mahkeme-i kübrayı kendilerinden uzak görüp bu dünyada hesap vermemeye alışmışlar.

Her türlü hak yemeyi kendilerine “HAK” sayanlar, oturdukları makamı ihanet, gasp ve her türlü günah için kullananlar Firavun misali yeni yaptıkları kulelere otursalar da bu dünyada hesap vereceklerdir. Hangi mabad ile o bahşedilen koltuğa oturduysa, suçlu sandalyesine de o mabad ile oturacaktır.

Vesselam…


28 Temmuz 2020 Salı 21:39
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Robotik Kodlama Kursu açılıyor

Özgüven Sistem Koleji’nde 8-15 yaş arası tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık olan öğrenci robotik

Sabah diploma öğleden sonra iş

Başkan Konuk, “Sektörün geleceği için entegre bir bakış açısına sahip kurumumuzun hedeflerini ve

Heryerde piknik yapılamayacak

İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Orman Yangınları” konulu genelge gönderdi. Genelgede, doğal

İstiklal Gazisi Mehmet Ali Yüksel

Milli Mücadele yıllarında İstanbul’daki Osmanlı silah depolarından Anadolu’ya silah sevkiyatında görev alan

Ortakaraören Mahallesi karantinaya alındı

Seydişehir’in Ortakaraören Mahallesi, 10 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine karantinaya

CHP’den ahde vefa toplantısı

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Seydişehir’de daha önce görev yapmış ilçe başkanları ile kahvaltılı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA