ribo

22 Kasım 2019 Cuma

şeker

ARTIK ŞAŞIRMIYORUZ

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Bazı yaradılmışın yaptığı veya yapacağı işlere artık şaşırmıyoruz.

Ziya Paşa’nın Terkib-i Bentinde “Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz / Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde” dediği gibi, artık ağlak Bülent’in söylediklerine şaşırmıyoruz.

Bakıyorsunuz Cumhurbaşkanlığı YİK’dan aldığı maaşı Fetö’den atılanlara bağışlayacağını söylüyor, bir diğer yer ve zamanda Canan’a verilen cezaları yersiz bulup yargıçlığa soyunuyor; Ahmet Türk ve diğer alınan belediye başkanlarına üzülüyor. Daha öncede malumunuz ağlayarak Fetö’yü çağırıyordu ve kozmik oda skandalı ayrı bir feceat. Ve bu adam şimdi külliyede danışman, buna ne danışacaklarsa artık.

Bazı haber sitelerinde, Fetö şirketlerinin bazı mahkemelerce TMSF’den alınıp iade edildiği iddiaları var, rivayetler oldukça çok Kayseri ve Adana gibi illerde bu işlerin varlığı öteden beri seslendiriliyordu.

Fetö ile mücadele zannımca sadece kolluk kuvvetlerinde devam ediyor, Fetö’nün finans koluna hiçbir şey yapılmıyor gibi. PKK finansı uyuşturucudan elde ediyor Fetö’de bu şirketler üzerinden, terör örgütlerinin finans kaynağının kesildiğine işaret eden bir hareket görünmüyor.

Fetö’nün birkaç dişini sökmüş olabiliriz ancak tüm gücünü yok ettiğimiz gibi bir emare yok; onun için tetikte olmalı olmayan zafer hayaline kapılmamalı.

İçişleri Bakanı’na sorulan; ‘İstanbul ve Ankara’ya kayyum var mı?’ sorusuna sayın Bakan pazar gününü beklemelerini söyledi. Pazar günü de ‘böyle bir şey yok’ dedi. Yahu muhterem yani buna iki gün ayırmak ne? Anında var ya da yok desene. Ha tamam “Şeytan azapta gerek” düşüncesi ile iki gün eziyet çektireyim dediysen o da devlete yakışmaz, devlet ödül ve cezada net olmalı. Çünkü belediye başkanları ile ilgili kovuşturma ve soruşturma bakanın iznine bağlı. Buna göre de sayın bakanın bu başkanlarla ilgili bir tasarrufu vardır ve bu iki günde oluşmaz. Ben biliyorum ki, savcılığın istediği bir izni bakanlık vermemiştir, belki de yargıya güvenmemiştir.

Yargı demişken, CHP’nin hukuk çığırtkanlığı benim gibi orta yaşın üzerindeki birçok insana bir şey ifade etmiyor; tek ifade ettiği CHP’nin tek parti diktatörlüğünü uzun yıllar bu ülke insanı üzerinde eline geçirdiği yargı ile sürdürdüğüdür. Daha yakın zamanda Moğultay isimli bakanının militan solcuları yargıya doldurdu iddiasına verdiği cevap “Ne yani sağcıları ve ülkücülerimi alacaktım” olmuştu.

İnşallah Allah bize acır da bu CHP’nin eline bir daha düşürmez bu aziz milleti.

Hâ durun iki çift laf da Yaşar Okuyan’a edeyim; siz onun söylediklerine bakmayın “Eşekliğine verin.”

Vesselam…


10 Eylül 2019 Salı 23:02
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

Muay Thaı takımı 17 madalya kazandı

Alanya’da 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Hasan Karlı İller arası Muay Thai kupasına 24 spocu

Kaymakam Erdoğan öğretmenlerle kahvaltıda buluştu

Kaymakam Aydın Erdoğan, okul idarecileri ve öğretmenler ile kahvaltıda buluştu.

Şehit eşine ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’

Terör saldırısında şehit olan polis memuru Emre Horoz’un eşi Nazife Horoz’a Devlet Övünç Madalyası ve

Otomobille hafif ticari araç çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Beyşehir’de, otomobille hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2

112 çalışanları ‘Paşa’ için ağladı

Seydişehir ilçesinde görevli 112 acil yardım ambulansı bir hastayı hastaneye yetiştirmeye çalışırken 'Paşa'

MÜSİAD 'İş Geliştirme Toplantısı' yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde 'İş Geliştirme Toplantısı'

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA