berat kandili

27 Şubat 2020 Perşembe

şeker

5 MİLYON NEYE LAZIM?

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Dananın kuyruğu eğer bir daha uzatılmazsa 18 Ocak Cuma günü kopacak. Konya genelinde ilçe belediye başkan adayları açıklanacak, daha önce malumunuz birkaç kere uzatıldı. Sebep nedir bilinmez; eğer biraz daha uzarsa aday adayları kurdeşen dökmeye başlayacaklar.

Bu girişten sonra ben Seydişehirimizden bahsedeceğim. Cumhur ittifakı ilçemizde nasıl bir aday profili oluşturacak henüz belli değil. İktidar kanadında dört aday adayı mevcut; MHP kanadında ise Abdulkadir Çat tek aday. Bu durumda ‘siz hepiniz, ben tek’ der gibi oldu Abdulkadir başkan. Halkın temayülü Cumhur ittifakı adayları arasında iki kişiye odaklanmış durumda. AKP’den Mustafa Konurer; MHP’den ise Abdulkadir Çat.

Diğer partiler yani CHP ve İP daha önce adaylarını açıkladılar. Seydişehir’de birleşebilirler mi bilmiyorum. CHP ilçe başkanı ve adayı ile konuştuğumda Mehmet Katlav ne olursa olsun çekilmeyeceğini söyledi.

MHP’lilerin ittifaka oy verme kriteri Abdulkadir Çat olacaktır haliyle ancak lidere sadakat bağlamında genel merkez kararlarına çoğunlukla uyacaklardır. Ancak bu uymanın kriteri birazda gösterilecek adaya bağlı, mesela Abbas’a oy vereceklerini sanmıyorum. Ülkücü düşmanı, Başbuğ Türkeş adına tahammülü olmayan kindara oy vereceklerini hiç sanmıyorum, değil MHP’liler AKP’den çoğu seçmenin de buna oy vereceklerini sanmıyorum.

Birkaç yıl evvel bir 4 Nisan Başbuğ Türkeş anması için belediyeye ait lojmanlarda bulunan salonu tutmak istedim ve belediye kültür işleri müdürünü aradım ve talebimizi ilettim, müdür ‘başkanımla bir görüşeyim’ dedi. Daha sonra döndüğünde salonu veremeyeceklerini söyledi.

Dedim ki, ‘her isteyen kullanıyor niye bize yok’ soruma Abbas’ın cevabı şu olmuş. O salonu AKP kullanacak, Türkeş’i başka yerde ansınlar. O salonu bu şehre birçok eser gibi MHP’li Belediye Başkanı Abdulkadir Çat kazandırmıştı. Şimdi söyleyin bana ben bu MHP ve TÜRKEŞ düşmanı Abbas’a nasıl oy vereyim?

Gelelim Abbas’ın son marifetine. Geçen hafta belediye meclisinden 5 milyon lira kredi alma onayı almış. Şurada seçime iki ay kalmış ne kredisi bu? Aday olup olmayacağın bile belli değil, asfalt mı yapacaksın ki, onu da büyükşehir yapar. Yaptığın yapacağın bir şey yok ama dersen ki; Konya’da otel kapatıp reklam yapacağım, Antalya’da beş yıldızlı tatil, köpüklü yat gezileri yapacağım, kamuya ait yeri kapatıp sauna partileri yapacağım, ha ne yapalım hevesini al bari.

Abbas’ın son marifeti belediye çalışanlarının sosyal medya faaliyetlerini izleyip onlara ayar vermek. Kimi beğendiler, kime yorum yaptılar onları takip edip tehdit etmek. İnsan bulunduğu makamı inanın bu kadar küçültemez. Kimseyi ekmeğiyle tehdit etmek haddin değil. Atasözüdür; ‘Kılıçla öldüren, kılıçla ölür.’ Son sözümdür ki, ekmekle oynamak kimseye hayır getirmez…


16 Ocak 2019 Çarşamba 11:10
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

‘Fen'de Sanat’ projesi gerçekleştirildi

Şehit Muhsin Kiremitçi Fen Lisesi'nde e-Twinning faaliyeti kapsamında "Fen'de Sanat" projesi gerçekleştirildi.

Tarım ve hayvancılık konulu toplantı yapıldı

Seydişehir Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Seyyid Harun Maarif Merkezi’nde

Tutal termal tesislerde gazetecileri ağırladı

29 Şubat Cumartesi günü hizmete girecek olan Seydi Şifa Termal Tesisleri’nin tanıtımlarına devam eden

Küçük, Okullardan yarınlara programına katıldı

Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Küçük, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA