25 Ekim 2020 Pazar

şeker

1 MAYIS

Arif BİLGİN

Arif BİLGİN

E-Posta : abilgin_yesevi@hotmail.com

Bendeniz bu bayramı gerçek emekçilerin, işçimizin bayramı olsaydı kutlamak isterdim. Ama maalesef ülkemizde öyle değil. Bakınız tüm kamu kuruluşları, okullar bugün resmi tatile girdi ama adlarına bayram izafe ve ikame edilen işçi çalışıyor. Yani egemenler bayramı da biz kutlarız diyorlar. Bu bayram zaten ikame edildiğinden bu yana bir takım Che özentisi kıytırık komünistlerin etkinlik ve kaos fragmanı oynadıkları bir sahneden öteye gidemedi.

Kendilerini devrimci !!! olarak lanse eden tanıtan bir takım sufli gaye sahipleri; ‘niyetlerinin üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek’ olduğunu ispatlarcasına bir ‘Taksim’ takıntısı ve arzusu ile bu sözde işçi bayramını sabote ettiler, ediyorlar ve de edecekler.

1977 yılında asker idim ve bunların sabote ettikleri o yılın kanlı 1 Mayısında Taksim kana bulanmıştı. Tabi medya ve yazın dünyasını ele geçiren eski yeni komünistlere bakarsanız o 34 kişiyi devlet katletti; ama demiyorlar ki, biz eşeklerin nalları altında ezildiler hiç biri kurşunla ölmedi.

Tabi ki kim yaparsa yapsın böyle bir katliam alçaklıktır. Yarın ne olur bugünden bilemeyiz. Bu satırlar yazıldığı zaman 1 Mayıs’a daha saatler var ama bu ülkeye, millete düşman ne kadar parti, örgüt çete varsa hepsi o meydanda olacak, hatta ve hatta LGBT denilen i…ler bile orada olup kepçe olacaklar karışıklığa.

Ben bir işçi çocuğuyum, o işçi babanın ekmeği ile büyüdüm ama bu bayramın emperyalizmin kullandığı bir etken olduğundan ve bunun için tatminsiz bazılarının hasetlerinin intikam aracı olduğundan Türk işçisi ile illiyetinin olmadığından eminim.

İşçinin çalıştığı bu bayramı sahiplenenlerin bayramı da kutlu falan olmasın…

* * *

Geçen haftanın gündeminde olup ilçemizde de hanımların bir yürüyüşle telin ettikleri çocuk istismarına birkaç kelime ile de olsa değinelim. Maalesef ülkemizde gündem o kadar çabuk değişiyor ki, gündem değil sel suyu sanki akıp gidiyor.

Kolluk güçlerimizin özellikle ilk ve orta dereceli okul çevrelerinde çok daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Okul çevrelerinde dolaşan bağımlı, bağımlı tedarikçisi ve sapıkların Seydişehir’de olmadığını falan farz etmiyoruz inşallah. Testi kırıldıktan sonra yapacağınız her şey nafile olur.

Vesselam…


30 Nisan 2019 Salı 23:24
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA