27 Eylül 2020 Pazar

şeker

Koronavirüs dezenfekte ekibi iş başında

koronavirus-dezenfekte-ekibi-is-basinda

Seydişehir Belediyesi tarafından oluşturulan özel dezenfeksiyon ve çöp toplama ekibi salgın nedeniyle ihtiyaç duyulan alanlarda çalışmalarına aralıksız devam ediyor
09 Eylül 2020 Çarşamba 11:17

Ekipler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dezenfekte, ilaçlama ve evsel atıkların alınması için çalışma yapıyor.

Kovid-19 nedeniyle Seydişehir merkez ve kırsal mahallelerinde Belediye tarafından oluşturulan özel kıyafetli ve maskeli personel salgın soncu pozitif çıkan ve evlerinde izole olması gereken vatandaşların evlerini dezenfekte ederek evsel atıklarını alıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal dezenfeksiyon ve evsel atıkların alınması çalışmalarının önemine dikkat çekerek; “İlçe Hıfzıssıhha kurulumuz tarafından bize bilgi verilen pozitif vakalarımızın evlerinin dezenfekte edilmesi ve evsel atıklarının alınmasını anında değerlendiriyoruz. Her türlü teknik imkana sahibiz. Gerek toplu gerekse de bireysel tedbirler sayesinde bu süreci inşallah atlatacağız. Salgının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirlere ve getirilen kurallara harfiyen uymalı ve üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmeliyiz. Tehlike geçinceye ve bu virüs etkisini kaybedinceye kadar dişimizi sıkacak, günlük yaşam alışkanlıklarımızı geçici süreliğine değiştirmek zorunda kalacağız. Gerekmediği sürüce kalabalık ortamlara girmekten kaçınmalı, girmemiz zorunlu ise sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarını yerini getirmeliyiz.”dedi.

Başkan Tutal, hastalık belirtileriyle karşılaşması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Virüsle mücadele edebilmenin ve onu etkisiz hale getirmenin yolu tedbir almak ve alınan tedbirlere de eksiksiz biçimde riayet etmekten geçiyor.” ifadesini kullandı.

Koronavirüs(Covid-19) salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından önleyici tedbirleri belediye olarak aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “İlçe sakinlerinin sağlıklarını korumak için alınan önlemlerimizde cadde ve sokakların, kurum ve kuruluşların, parkların, iş yerlerinin, konutların dezenfekte edilmesini sağladık. Mart ayı itibari ile ilçede dezenfekte edilmeyen tek bir nokta dahi bırakmadık. Kamu kurum ve kuruluşlarımız, Sağlık Ocaklarımız, Bankalar, Camilerimiz, Okullarımız, Toplu Ulaşım Araçlarımız, Sosyal Tesislerimiz, Pazaryerlerimiz, Cadde ve Sokaklarımız olmak üzere bulaşıcı hastalıklara neden olan virüslere karşı sorumluluk alanımızda bulunan yerlerde programlı olarak dezenfeksiyon çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz bu bölgelerimizde gerektiği sürece dezenfekte işlemlerini periyodik olarak sürdürüyor” dedi.Haber okunma sayısı: 1557

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

Menâkıb-ı Dervîş Hâkî’de Seydişehir

“Makalat-ı Seyyid Harun”dan (Abdülkerim Bin Şeyh Musa,1554-55) yaklaşık altmış yıl sonra yazılmış

Su sorunu şehrin gündeminden çıksın

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslenerek Seydişehir’de yaşanan su sorunun

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme

Özgüven ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı

İlçemizin önde gelen eğitim kurumlarından Özgüven Sistem Koleji, Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirerek

Konya Şeker, 2020-2021 Pancar Alım Kampanyasını başlattı

Konya Şeker, 2020-2021 kampanya döneminde, fireli 3 Milyon 600 Bin ton pancar işleyecek ve işlenen pancardan da 460

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA