16 Ocak 2019 Çarşamba

şeker

Konya Şeker ailesi bayramlaştı

konya-seker-ailesi-bayramlasti

Anadolu Birlik Holding çatısı altındaki şirket çalışanları bayramlaştı.
27 Ağustos 2018 Pazartesi 15:43

 25. ve 26. dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un da katıldığı bayramlaşma programı, Konya Şeker Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Başkan Konuk, bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Konya Şeker’in her süreçten güçlü bir şekilde çıktığını vurguladı.

          MİLLETİMİZ, GELEN SALDIRILARI HER ZAMAN İRADESİ İLE YOK ETTİ

          Konya Şeker’in geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı, Konya Şeker Merkez Kampüste yapıldı. Programa, 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un yanı sıra Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ve Anadolu Birlik Holding çatısı altındaki şirket yöneticileri ve çalışanları katıldı. Personelle tek tek bayramlaşıp sohbet eden Başkan Konuk, konuşmasında Türkiye'nin çok güçlü bir ülke haline geldiğini, zaman zaman büyük dertler başlarına sarılmak suretiyle güçlenen ülkelerin güçlerinin test edildiğini belirterek, Türk milletinin daha önce pek çok kez birlik ve beraberlikle bu sorunların üstesinden geldiğini, şimdi de ekonomi üzerinden yapılan saldırıları hem atlatacak ekonomik güce hem de birikime sahip olduğunu, birlik ve bütünlük içinde bu badireden de daha da güçlenerek çıkacağımızı ifade etti.

          "Birileri kurumlara ve ülkeye saldıracaktır. Ülkede bir kargaşanın oluşması, panik havasının esmesi, kaos çıkması için birileri çaba sarf ediyor, etmeye de devam edecek. Bizim gibi tarihe damga vurmuş ve bize karşı rövanş bekleyenlerin pusuda fırsat kolladığı milletler, bu tür saldırılara periyodik olarak maruz kalır. Bunlara biz hem alışığız, hem de üstesinden gelme konusunda yeter tecrübe ve birikime sahibiz" diyen Başkan Konuk, "Türkiye’de Türkiye’nin kurumları da dedikoduyla yıkılmayacak, sendelemeyecek kadar büyük ve güçlüdür. Biz,  işimize gücümüze bakıyoruz, bakacağız. Daha çok üreteceğiz. Daha dün 15 Temmuz’u yaşadık, onun öncesinde de benzer saldırılar vardı. Şu anda da finansal bir saldırı var. Bu ülkeye diz çöktürmek için kirli bir saldırı var. Bu millet 15 Temmuz’da omuz omuza verdi, düşüncesi ne olursa olsun canı pahasına bu ülkeyi o badireden kurtardı. Şimdi de gereğini milletimiz yapacaktır, yapmaktadır. Bu millet, Anadolu’da oturmanın bir bedeli olduğunu bilir. Biz, kendimizin ne yaptığına bakacağız. Bütün bu saldırıları hep birlikte def edeceğiz" şeklinde konuştu.

          KONYA ŞEKER, ÜRETİCİNİN VATAN TOPRAĞINDAKİ MÜHRÜDÜR          Konya Şeker'in büyümeye ve yatırım yapmaya devam ettiğini belirten Başkan Konuk, "İyi ve çok çalışacağız. Hükümetimiz geçtiğimiz haftalarda bu finansal dalgalanmanın kurum ve müesseselere olan yansımalarının izale edilmesi noktasında bir çalışma başlattı. Ümit ediyorum hükümetimiz bir taraftan, bizler bir taraftan yapacağımız çalışmalarla bu saldırıları da boşa çıkaracağız. Geçtiğimiz günlerde Malazgirt etkinlikleri vardı. 1071’de Anadolu’nun kapılarını Alparslan açtı. Anadolu milletimize vatan oldu. Konya Şeker ile üretici vatanımızı mamur ediyor, üreticinin vatan toprağındaki mührü hem büyüyor, hem belirginleşiyor. Konya Şeker ürettikçe hem üretici hem ülkemiz güçleniyor. Biz daha çok üreteceğiz, üreticimiz daha çok üretecek, ülkemiz daha çok güçlenecek. Biz güçleneceğiz ki hiçbir saldırı bu kayadan toz bile kaldıramasın. Biz şunu biliyoruz bugünün dünyasında üretimdeki gücün kadar güçlüsün. Midende başka ellerden çıkan ekmek varsa o el senin boğazındadır. İstediği zaman sıkar, istediği zaman bırakır. İstediği zaman verir abat eder, istediği zaman vurur berbat eder.

          Biz ne verilerek ne vurularak yönetilmeyecek, yönlendirilemeyecek, hizaya çekilemeyecek, güçlü, başı dik bir Türkiye için mutlaka üretim, mutlak surette üretim diyoruz.” dedi.

          AĞUSTOS AYI ZAFERLERLE DOLU BİR AYDIR

          Tarım ve gıdada gelecekte de güçlü olmak üretimi sürdürebilmek için bilgi ve teknolojiye hâkim olmak gerektiğini bunun da üniversitesiz mümkün olmadığını aktaran Başkan Recep Konuk, "Biz büyüyeceğiz, gelişeceğiz derken boş hayal kurmuyoruz. Bilimsiz, irfansız bir yere varamayız. Üniversite bunun için var. Dünya her gün kendisini yeniliyor. Sanayide 4.0 diye bir kavram var, aynı şey tarımda da var. Üniversitemiz tarımda, gıdada 4.0'ın da Anadolu’dan vücut bulmasının temellerini atacak" şeklinde konuştu.

          Ağustos ayının zaferlerle dolu bir ay olduğunu belirten Başkan Konuk, iki bayramı birlikte kutladıklarını belirterek, çalışanların Kurban Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. “Birlikte başaracağız, insanlığa olan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz, güçlü bir şekilde yürüyüşümüze devam edeceğiz" diyen Başkan Konuk, önümüzdeki sürecin Konya Şeker açısından başarıların ardı ardına geleceği bir dönem olacağını ifade etti.Haber okunma sayısı: 904

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Voleybol’da sahamızda mağlubuz

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 16.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, kendi sahasında

Gazi ve şehit yakınlarından sınav ücreti alınmayacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve

Seydişehir Akademi ilk devrede lider

Seydişehir Akademi Sporlu basketbolcular ilk devreyi lider kapattı.

Seydişehir’in tanıtımı için pul bastırıldı

Seydişehir Belediyesi ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacı ile pul bastırdı.

Voleybol’da Bornova mağlubiyeti

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 15.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, Bornova Anadolu

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

Ak Parti Konya’da belediye başkan adaylarını 18 Ocak Cuma günü açıklayacak.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA