ribo

20 Mayıs 2019 Pazartesi

şeker

Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi açıldı

beslenme-ve-diyet-danismanlik-merkezi-acildi

Alaylar İki Mahallesi, belediye karşısında, Irmak sitesi altıda Diyetisyen Oğuz Kırmızı Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi adıyla hizmete açılan yeni iş yerinde misafir kabulüne başladı.
29 Kasım 2018 Perşembe 15:51

          Diyetisyen Oğuz Kırmızı 'nın bürosunun açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

          Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mehmet Tutal; "İlçemiz sürekli büyümeye devam ediyor. Sürekli büyürken meslek grupları da farklılaşıyor ve yenileniyor. Böyle yerlerin günümüzde önemi oldukça büyük, burada insanların sağlığına kavuşacağına ve sağlıklı yaşayacağına inanıyorum. Beslenmenin, sağlığın temelini oluşturduğunu, sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, doğru beslenme ve kilo yönetimi konusunda hizmet verecek bu iş yerlerinin açılması, genç arkadaşlarımızın iş hayatına girmesi bizi mutlu ediyor. Oğuz kardeşimize de ilçemizin sağlığına sunacağı katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyor, başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun." dedi.

          Diyetisyen Oğuz Kırmızı da; "Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil; kişinin fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak da tam bir iyilik halinde olmasıdır. Ben tam da bu yüzden, sizlere ‘ruhunuzla fiziğiniz aynı bedende olsun’ diyerek sağlık ve mutluluk vermek için buradayım." dedi.

          Konuşmaların ve yapılan duanın ardından, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, CHP İlçe Başkanı Orhan Özel ve davetlilerin katılımıyla açılış kurdelesi kesilerek, resmi açılışı gerçekleştirildi. 

          Açılışa Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hasan Kökenir ve davetliler katıldı. Açılışta misafirlere diyet yiyecek ve sahlep ikram edildi.          Diyetisyen Oğuz Kırmızı, 1988 yılında ilçemizin Gökhüyük Mahalesi'nde doğmuştur. İlkokulu köyünde okuduktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini Konya’da tamamlayan Kırmızı, aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümünde Üniversite eğitimine başladı.

          Gıda Teknolojisi Bölümünden mezun olduktan sonra Ova SÜT firmasında 2 yıl laboratuar sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, Sağlıklı yaşamın ayrılmaz iki parçası olan gıda ile beslenme konusunda uzmanlaşmaya karar vererek, Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Diyetisyenlik eğitimine başladı.

          2018 yılı Haziran ayında Üniversiteden mezun olan Oğuz Kırmızı, aldığı eğitim ve edindiği tecrübelerini doğduğu yer olan Seydişehir halkıyla paylaşıp, sağlıklı bireyler olarak yaşamaya katkı sunmaya karar vermiştir.

          Diyetisyen Oğuz Kırmızı ilçemizde bulunan şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarına ücretsiz danışmanlık yapacağını söyledi.Haber okunma sayısı: 1223

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Trafik kazası: 1 yaralı

Seydişehir ilçe merkezi Hürriyet Caddesinde F.F.Ö. idaresindeki otomobil Turgut Acar’ın kullandığı elektrikli

Dağcılardan 100.yıl tırmanışı

Seydişehir‘de bir grup dağcı, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadelenin

Vasada Antik Kenti yönlendirme tabelaları takıldı

Seydişehir Bostandere Mahallemizde bulunan “Vasada Antik Kenti” için kahverengi yönlendirme levhaları takıldı.

100.yılında 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100’üncü yıl dönümü ilçemizde çeşitli

CHP’den Kuğulu Park açıklaması

CHP İlçe Başkanı Özel: "Cumhuriyet Halk Partisi Kuğulu Park’ın ve kamuya açık alanların ücretli olmasını

ADD Başkanı Pinici istifa etti

Geçtiğimiz günlerde yapılan Seydişehir Atatürkçü Düşünce Derneği 13. Olağanüstü genel kurul

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA