27 Eylül 2020 Pazar

şeker

Anabağlar revizyon imar planı askıya çıktı

anabaglar-revizyon-imar-plani-askiya-cikti

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi tarafından revize edilerek hazırlanan 1/1000 ölçekli taslak imar planının bir aylık askı sürecinin devam ettiğini söyledi.
14 Eylül 2020 Pazartesi 15:43

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Belediyesi tarafından revize edilerek hazırlanan 1/1000 ölçekli taslak imar planının bir aylık askı sürecinin devam ettiğini söyledi.

Başkan Tutal Anabağlar Mahallesini kapsayan 1/1000 ölçekli imar planı revizyon çalışmalarının Seydişehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlandıktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanarak 9 Eylül tarihinde askıya çıkarıldığını belirtti.

Revizyon çalışması ile imar palanı sınırları içerisinde bulunan parsellerin büyük bir bölümünün kanalizasyon, alt yapı ve doğal gaz gibi belediye hizmetlerinden faydalanabileceklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “1989 yılında hazırlanan ve uygulaması yapılan imar planı günümüze kadar devam etmiş olup bugünün şartlarında bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veremez durumda idi. Bizde vatandaşlarımızın talep ve isteklerini değerlendirerek İmar Müdürlüğümüz ile bir çalışma yaptık.  Yollar ve yeşil alanlar genellikle Kadastral yollardan ve derelerin korunması şartı ile planlama yapılmaya çalışıldı. Tarihi özelliğe sahip asırlık meşe ve çınar ağaçları imar planına göre parklarda ve yollarda olacak şekilde düzenleme yapılarak,  doğal dere ve arklar plana göre yolda ya da yeşil alanda bırakılmaya özen gösterildi. Genel olarak Kadastral ve imar yolu mevcut olan parseller bireysel uygulama yaptırdıktan sonra yapılabilecek durumdadır. Bölgenin tarihi ve doğal yapısını koruyabilmek için nüfus yoğunluğu düşürülmüştür” dedi.

Kanun gereği plan taslağının bir ay süreyle askıda kalacağını kaydeden Başkan Tutal; “9 Eylül -9 Ekim tarihleri arasında Belediyemiz İlan Panosundan ve Konya Büyükşehir Belediyesi İnternet Sayfasında Anabağlar Mahallemizde oturan hemşehrilerimiz inceleyebilirler.” şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 1082

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

Menâkıb-ı Dervîş Hâkî’de Seydişehir

“Makalat-ı Seyyid Harun”dan (Abdülkerim Bin Şeyh Musa,1554-55) yaklaşık altmış yıl sonra yazılmış

Su sorunu şehrin gündeminden çıksın

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslenerek Seydişehir’de yaşanan su sorunun

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme

Özgüven ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı

İlçemizin önde gelen eğitim kurumlarından Özgüven Sistem Koleji, Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirerek

Konya Şeker, 2020-2021 Pancar Alım Kampanyasını başlattı

Konya Şeker, 2020-2021 kampanya döneminde, fireli 3 Milyon 600 Bin ton pancar işleyecek ve işlenen pancardan da 460

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA