ribo

16 Haziran 2019 Pazar

şeker

“Halka hizmette engel mani değil”

halka-hizmette-engel-mani-degil

27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
04 Aralık 2018 Salı 08:34

  

          27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.                 Bir çay bahçesinde muhtarlık adaylığını açıklayan Muhammed Uzun; “3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle adaylığımı bu anlamlı günde açıklamak istedim. 31 Mart 2019 yerel idareler seçiminde Hacı Seyitali Mahallesi Muhtarlığına adayım. Engellilerin de yerel yönetimde görev alması ve daha aktif olması lazım. Engelliler her işi en güzel şekilde yapıyorlar, bizden vekil oluyor da muhtar neden olmasın.

          Engel bedende değil beyindedir, sloganıyla muhtarlık seçimlerine hazırlandığını söyleyen Uzun, “ 3 Üniversite bitirdim. 2 şiir kitabım yayınlandı. 10 yıldır da yazarlık yapıyorum. Ben de çalışan bir beyin var, fikir var ve en önemlisi de azim var. Doğuştan engelli olmama rağmen karda, kışta, çamurda verdiğim mücadeleyi herkes bilir” ifadelerini kullandı. Mahalleye ortak akılla hizmet etmek istediğinin altını çizen Uzun, “Muhtarlığı kazandığım takdirde en büyük projem mahallemizin erişebilir ve ulaşılabilir olmasını sağlayacağım. Bir defa mahalledeki tüm cadde ve sokaklarını engellilerin kullanıma uygun olmasını sağlayacağım. Herkesin fikirlerini alarak ortak paydalarda projeler üreterek belediye başkanımızla birlikte insanlarımıza faydalı olacağım. Ben pozitif bir ayrımcılık beklemiyorum, seçilemesem de üzülmem. Duyarlılık yaratmak için medeni cesaretimi gösterip aday oldum. Tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum’’ dedi.          Muhammed Uzun’a destek için yanında olduklarını söyleyen Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya ise:

           “Biz, engellilere fırsat verildiğinde neler yapabildiklerini gördük,  her zaman her alanda başarılı olabileceklerini biliyoruz. Muhammed vasıflı biridir. Engelliler derneği olarak arkadaşımızı destekliyor ve arkasındayız.” dedi.

          Engelli avukat İsa Koca ise:

           “Muhammed’i canı yürekten destekliyoruz. Muhtarlık yapmasana bir engeli yok. Toplumda kendini sevdirmiş, toplumla iç içe olan biri Muhammed. Biz Muhammed’in yılda bir sefer değil her gün yanındayız. Seçilip seçilmemenden öte medeni cesaretinden dolayı kutluyorum.” dedi.Haber okunma sayısı: 1068

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Seydişehirliler İstanbul'da buluştu

Seydişehir Yeniceköy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul'da organize edilen programda

KOSKİ'den dolandırıcılara karşı uyarı!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’da yaşanan bazı münferit sayaç hırsızlığı

Vehbi Ünal toprağa verildi

Dün vefat eden Öğretim Üyesi Prof.Dr. Avukat Kürşat Ünal’ın babası, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin

Yağıştan zarar gören tarım işçilerine yardım

Seydişehir’e bağlı Aşağıkaraören mahallesinde aniden başlayan sağanak yağış ve dolu nedeniyle

Sağanak ve dolu etkili oldu

Seydişehir’de etkili olan sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi, hayatı olumsuz etkiledi.

Konya Şeker’de bayramlaşma programı yapıldı

Anadolu Birlik Holding’in geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programı, bayram sonrasının ilk mesai gününde

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA