26 Şubat 2020 Çarşamba

şeker

“Halka hizmette engel mani değil”

halka-hizmette-engel-mani-degil

27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
04 Aralık 2018 Salı 08:34

  

          27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.                 Bir çay bahçesinde muhtarlık adaylığını açıklayan Muhammed Uzun; “3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle adaylığımı bu anlamlı günde açıklamak istedim. 31 Mart 2019 yerel idareler seçiminde Hacı Seyitali Mahallesi Muhtarlığına adayım. Engellilerin de yerel yönetimde görev alması ve daha aktif olması lazım. Engelliler her işi en güzel şekilde yapıyorlar, bizden vekil oluyor da muhtar neden olmasın.

          Engel bedende değil beyindedir, sloganıyla muhtarlık seçimlerine hazırlandığını söyleyen Uzun, “ 3 Üniversite bitirdim. 2 şiir kitabım yayınlandı. 10 yıldır da yazarlık yapıyorum. Ben de çalışan bir beyin var, fikir var ve en önemlisi de azim var. Doğuştan engelli olmama rağmen karda, kışta, çamurda verdiğim mücadeleyi herkes bilir” ifadelerini kullandı. Mahalleye ortak akılla hizmet etmek istediğinin altını çizen Uzun, “Muhtarlığı kazandığım takdirde en büyük projem mahallemizin erişebilir ve ulaşılabilir olmasını sağlayacağım. Bir defa mahalledeki tüm cadde ve sokaklarını engellilerin kullanıma uygun olmasını sağlayacağım. Herkesin fikirlerini alarak ortak paydalarda projeler üreterek belediye başkanımızla birlikte insanlarımıza faydalı olacağım. Ben pozitif bir ayrımcılık beklemiyorum, seçilemesem de üzülmem. Duyarlılık yaratmak için medeni cesaretimi gösterip aday oldum. Tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum’’ dedi.          Muhammed Uzun’a destek için yanında olduklarını söyleyen Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya ise:

           “Biz, engellilere fırsat verildiğinde neler yapabildiklerini gördük,  her zaman her alanda başarılı olabileceklerini biliyoruz. Muhammed vasıflı biridir. Engelliler derneği olarak arkadaşımızı destekliyor ve arkasındayız.” dedi.

          Engelli avukat İsa Koca ise:

           “Muhammed’i canı yürekten destekliyoruz. Muhtarlık yapmasana bir engeli yok. Toplumda kendini sevdirmiş, toplumla iç içe olan biri Muhammed. Biz Muhammed’in yılda bir sefer değil her gün yanındayız. Seçilip seçilmemenden öte medeni cesaretinden dolayı kutluyorum.” dedi.Haber okunma sayısı: 1514

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Merkez’den öğretmenlere seminerler

Merkez İlkokulu tarafından eğitim yılı başında yapılan planlama doğrultusunda uzmanlar tarafından seminerler

İş pedagojisi kursu müracaatları başladı

Seydişehir Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erdem Şirin, iş pedagojisi kursu müracaatlarının başladığını

Mis Çorba hizmete girdi

Müşterilerine farklı bir damak tadı sunan Mis Çorba Seydişehir’de hizmete girdi.

Ak Parti’de kongre tarihi 29 Şubat

“İnandığın yolda yürü” sloganıyla 7. olağan kongre sürecini başlatan Ak Parti’de Seydişehir kongresi

Milletvekili Karaduman’dan protokol ziyareti

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman Seydişehir’de protokol ziyareti gerçekleştirdi.

Erbakan vefatının 9. yılında Seydişehir'de anıldı

Seydişehir’de eski başbakanlardan Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’a vefatının 9. yılı dolayısıyla

ÇOK OKUNANLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA