Özgüven Sistem

17 Şubat 2019 Pazar

şeker

“Halka hizmette engel mani değil”

halka-hizmette-engel-mani-degil

27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.
04 Aralık 2018 Salı 08:34

  

          27 yaşındaki engelli Muhammed Uzun, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Hacıseyitali Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.                 Bir çay bahçesinde muhtarlık adaylığını açıklayan Muhammed Uzun; “3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle adaylığımı bu anlamlı günde açıklamak istedim. 31 Mart 2019 yerel idareler seçiminde Hacı Seyitali Mahallesi Muhtarlığına adayım. Engellilerin de yerel yönetimde görev alması ve daha aktif olması lazım. Engelliler her işi en güzel şekilde yapıyorlar, bizden vekil oluyor da muhtar neden olmasın.

          Engel bedende değil beyindedir, sloganıyla muhtarlık seçimlerine hazırlandığını söyleyen Uzun, “ 3 Üniversite bitirdim. 2 şiir kitabım yayınlandı. 10 yıldır da yazarlık yapıyorum. Ben de çalışan bir beyin var, fikir var ve en önemlisi de azim var. Doğuştan engelli olmama rağmen karda, kışta, çamurda verdiğim mücadeleyi herkes bilir” ifadelerini kullandı. Mahalleye ortak akılla hizmet etmek istediğinin altını çizen Uzun, “Muhtarlığı kazandığım takdirde en büyük projem mahallemizin erişebilir ve ulaşılabilir olmasını sağlayacağım. Bir defa mahalledeki tüm cadde ve sokaklarını engellilerin kullanıma uygun olmasını sağlayacağım. Herkesin fikirlerini alarak ortak paydalarda projeler üreterek belediye başkanımızla birlikte insanlarımıza faydalı olacağım. Ben pozitif bir ayrımcılık beklemiyorum, seçilemesem de üzülmem. Duyarlılık yaratmak için medeni cesaretimi gösterip aday oldum. Tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum’’ dedi.          Muhammed Uzun’a destek için yanında olduklarını söyleyen Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya ise:

           “Biz, engellilere fırsat verildiğinde neler yapabildiklerini gördük,  her zaman her alanda başarılı olabileceklerini biliyoruz. Muhammed vasıflı biridir. Engelliler derneği olarak arkadaşımızı destekliyor ve arkasındayız.” dedi.

          Engelli avukat İsa Koca ise:

           “Muhammed’i canı yürekten destekliyoruz. Muhtarlık yapmasana bir engeli yok. Toplumda kendini sevdirmiş, toplumla iç içe olan biri Muhammed. Biz Muhammed’in yılda bir sefer değil her gün yanındayız. Seçilip seçilmemenden öte medeni cesaretinden dolayı kutluyorum.” dedi.Haber okunma sayısı: 627

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Çat: Beytülmala el sürmedim ve sürdürtmedim

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini şehir

Tutal’dan yeni yatırım müjdesi

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yatırımcıları ağırlamaya devam ediyor.

Termal sosyal tesis açılıyor

Seydişehir Belediyesi’nin yapımı sona yaklaşan, Termal Sosyal Tesisleri mart ayında açılıyor.

Abdulkadir Çat’a yoğun ilgi

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları için gittiği taşra

Müsiad’tan Bitcoin konferansı

Müsiad Seydişehir tarafından düzenlenen konferansa Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ekonomist Nurullah

Konya Şeker kendi tohumunu üretti

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Çiftçi hastalıktan

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
Abdullah Bican