08 Nisan 2020 Çarşamba

şeker

CHP İlçe Başkanı Özel’den basın açıklaması

chp-ilce-baskani-ozelden-basin-aciklamasi

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, gazeteci yazar Uğur Mumcu ve şehit polis Gaffar Okkan’ın katledilişlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
24 Ocak 2020 Cuma 15:24

       Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, gazeteci yazar Uğur Mumcu ve şehit polis Gaffar Okkan’ın katledilişlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

       Orhan Özel mesajında 24 Ocak tarihinde hayatını kaybeden Uğur Mumcu ve Gaffar Okan’ı özlem ve rahmetle andığını ifade eden Başkan Özel, “Araştırmacı gazeteci olmanın ötesinde Türkiye’nin demokrasi ve aydınlanma mücadelesinde, kalpaksız bir Kuvayı Milliye neferi olan, Bölücü PKK’ nın ve devlet içindeki kirli cemaat, tarikat ilişkilerini her yönüyle ortaya koyan; gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 27’nci, görevi başında şehit edilen Gaffar Okkan’ın 19’uncu ölüm yıl dönümündeyiz. Bu güne kadar ne yazık ki, Atatürk ilkeleri ve cumhuriyet kazanımlarının ışığında, akıl bilim ve çağdaşlık yolunda yürüyen pek çok aydın ve bilim insanı, haince tuzaklarla aramızdan ayrıldı. Demokrasi şehitlerimiz, Uğur Mumcu, Turan Dursun, Çetin Emeç, Muammer Aksoy, Abdi İpekçi, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Onat Kutlar, Metin Göktepe, Necip Hablemitoğlu ve Gaffar Okkan bu ülkenin cesur ve onurlu isimleri olarak fikir mücadelemizde ilelebet yaşayacaktır.

       Uğur Mumcu’nun korkusuz ve onurlu kalemi ile verdiği tam bağımsız, demokratik Türkiye mücadelesi, bugün artan baskılara rağmen, korkusuz gazetecilerin kalemlerinde, cumhuriyet gençlerinin aydınlanma mücadelesinde aynı kararlılıkla devam etmektedir. 24 Ocak 1993’te katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001 tarihinde katledilen, devlet ile halk arasında güçlü bağlar kuran, vatan aşkıyla görevini yaparken şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.” Onların çoğunun katili bulunmamış olsa da; biz biliyoruz ki, o katiller ve işbirlikçileri uzun vadede kendi pisliklerinde boğulmuşlardır, boğulacaklardır. Ancak şu bilinsin ki; bizlerin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu aydınlık Türkiye Cumhuriyetini yaşatma mücadelemiz hiç bitmeyecektir. Ülke bütünlüğü, demokrasi ve adalet yolunda şehit olanları rahmet ve minnetle anıyoruz. Haber okunma sayısı: 4599

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Koronavirüs vaka sayısı Konya'da neden fazla?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ülkede en çok koronavirüs vakalarının görüldüğü şehirleri

Konya’ya giriş ve çıkışlar kapatıldı

Korona virüsü (Covid-19) salgınının yayılmasını azaltmak için Türkiye genelinde 30 büyükşehir ve Zonguldak

Vaka sayısı 20 bin 921'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca,

Bulgar komitacılarına karşı Seydişehir taburu

Manastırda, Ferik (Korgeneral) Nasır Paşa’nın 9 Ekim 1903 tarihinde baş kitabete yazdığı üç sayfalık

Özgüven Sistem okulu eve taşıdı

Özgüven Sistem Koleji tüm kademelerde eğitime devam ediyor.

Ekmek kese kağıdında satılacak

Seydişehir’de ekmeklerin kese kağıdında satılması kararı alındı.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA