ribo

16 Ekim 2019 Çarşamba

şeker

Başkan Tutal mazbatasını aldı

baskan-tutal-mazbatasini-aldi

31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden Seydişehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Tutal mazbatasını aldı.
09 Nisan 2019 Salı 13:47

        

        Seydişehir’de Cumhur İttifakı AK Parti adayı olarak girdiği seçimi kazanan Mehmet Tutal ve meclis üyeleri bugün mazbatalarını aldılar ve Seydişehir’de ikinci Mehmet Tutal dönemi resmen başlamış oldu.

        Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve eşi ile beraber tüm partilerin seçilen kontenjan ve meclis üyelerinin katıldığı mazbata teslim töreninde Kaymakam Aydın Erdoğan, Seydişehir İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Sedat Deveci, İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mustafa Karaçör, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, MHP İlçe Başkanı Eyyup Gül, CHP İlçe Başkanı Vekili Muhittin Erol’da hazır bulundu.

        İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Sedat Deveci mazbata teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Demokrasilerde halkın hür iradesi ile oylarını kullanması çok önemlidir. İlçemizde 31 Mart Yerel Seçimlerinde halk iradesini Mehmet Tutal’dan yana kullanmıştır. Yeniden göreve gelen Belediye Başkanımıza başarılar dilerim.” dedi.

        Kaymakam Aydın Erdoğan ise; “Artık seçimler bitti. Şimdi hizmet, kucaklaşma ve birlik zamanı. Yapılan seçimlerin memleketimize, ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Yeniden göreve gelen Mehmet Tutal Bey’e de başarılar diliyorum.” dedi.

        Belediye Başkanı Tutal’da yaptığı teşekkür konuşmasında, kimsenin burnu kanamadan ülkemize örnek olacak bir seçim süreci yaşadıklarını belirterek; “Artık ilçemize hizmet için yeniden görev başı yapıyoruz. Artık parti ayrışmalarını bir kenara bırakarak adaletli bir şekilde ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Daha önce de meclis üyeleri olarak birlik içinde çalışmalar yürütmüştük. Şuanda da sadece Ak Parti’nin değil diğer partilerin meclis üyeleri ile birlikte mazbatamızı almaya geldik. Gerek kaymakamımız gerek meclis üyelerimiz gerekse halkımız bu birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sağlamıştı. Bundan sonrada sağlamaya devam edeceklerini biliyorum. Tüm Seydişehir halkına bize bu görevi layık gördükleri için teşekkür ediyor ve seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

        Protokol konuşmalarının ardından, Kaymakam ve İlçe Seçim Kurulu Başkanı, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve diğer Belediye Meclis Üyeleri; Mehmet Çetiner, Zeki Koç, Harun Camcı, Hüseyin Gülpınar, Bayram Şentürk, Hasan Ustaoğlu, Mehmet Ali Bostancı, Muhammet Arıtürk, Azize Gül Harmanyeri, Hikmet Balcı, Mevlüt Polat, Meryem Semerci, Yaşar Aşıroğlu, Serdar Karayılan, Durmuş Onar, Hatime Kılınçoğlu, Ali Rıza Öztürk, Mehmet Altındağ, İlker Öksüz, Hacı Ünal, Ali Çelik, Kutret Bilban, Abdullah Saygı, Süleyman Çatlıoğlu ve Abdullah Ünver’e mazbatalarını teslim etti.
Haber okunma sayısı: 1262

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Muhtarlardan yeni dernek

Seydişehirli muhtarlar Seydişehir Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çatısı altında

Boy limiti altı balık avına para cezası kesildi

Seydişehir’de tatlı su gölünde boy limiti altında avlandığı belirlenen 1 kişiye 3 bin 270 liralık idari

Belediye personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Seydişehir Belediyesi personeline İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi verildi.

Seydişehir Gücü sezona mağlubiyetle başladı

Konya 1.Amatör Küme B grubunda mücadele eden Seydişehir Gücü 2019-2020 futbol sezonuna mağlubiyetle başladı.

Akademi Spor takımları galibiyetle başladı

Seydişehir Akademi Spor Basketbol kız ve erkek takımları Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre

SYDV mütevelli heyetinden Kaymakam Erdoğan’a ziyaret

Seydişehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti Kaymakam Aydın Erdoğan'ı ziyaret

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA