20 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Atalay, genel ve yerel gündemi değerlendird

atalay-genel-ve-yerel-gundemi-degerlendird

Ülke ve yerel gündemi değerlendiren Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, “Türkiye bölgesinde ve dünyada tarih yazmaya devam etmektedir. Dile getirmeye bile cesaret edilemeyen reformları hayata geçiren Ak Parti Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını birer birer çözerken, umudun ve inancın adı oldu.” dedi.
15 Aralık 2020 Salı 16:22

Ülke ve yerel gündemi değerlendiren Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, “Türkiye bölgesinde ve dünyada tarih yazmaya devam etmektedir. Dile getirmeye bile cesaret edilemeyen reformları hayata geçiren Ak Parti Türkiye'nin kronikleşmiş sorunlarını birer birer çözerken, umudun ve inancın adı oldu.” dedi.

Atalay, “Eğitimden ulaşıma, sağlıktan tarıma, teknolojiden ticarete kadar her alanda geliştirilen mega projelerle halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünden hareketle bütün projelerimizin odağına insanı alıyoruz. Ulusal çapta yapılan yatırımlardan, projelerden Seydişehir de ziyadesiyle faydalanmış ve faydalanmaya devam etmektedir. Parti teşkilatı ve belediyenin uyumlu çalışmaları kısa sürede meyvelerini vermiş ve ilçemiz birçok yatırımı Ak Belediyecilik zamanında almıştır.”diye konuştu.

 

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU VERİYORUZDünyada yaşananlara ve Türkiye’nin etkin gücünden de bahseden Başkan Atalay: “Koronavirüs salgınının dünyada başladığı ilk günden bugüne kadar güçlü sağlık alt yapımız, alanında deneyimli bakan ve bürokratlarımız ve de ekonomimizin güçlülüğü sayesinde süreci krize dönüşmeden yönetiyoruz. Pandemi karşısında dünya devi ülkelerin bir bir döküldüğü dönemde, ülkemizde son teknoloji ile donatılarak açılışları yapılan Şehir Hastaneleri, acil durum Pandemi Hastaneleri, kahraman sağlıkçılarımızın da özverili çalışmaları ile insanımızın sevdiklerinin yanlarına gönül rahatlığı ile dönmesini sağlıyoruz. Bölgede silahlı ve teknolojik gücümüzle dosta güven düşmana korku veriyoruz. Yeni yüzyılın parlayan yıldızı olan ülkemiz sayesinde tüm dünyada huzuru, barışı, adaleti tesis etmek için haklı mücadelemize devam ediyoruz. Kara sınırlarımızda ve denizlerimizde hak ihlallerini bertaraf edip gereken cevabı masada ve sahada misliyle veriyoruz. Petrol, doğalgaz, maden ve doğal kaynak arayışımız da son hızla devam ediyor. Dışa bağımlılığı minimum seviyeye indirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

SEYDİŞEHİR’DE DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Yerel gündemle alakalı ise Kemalettin Atalay şu bilgileri verdi:

“Ulusal çapta yapılan yatırımlardan, projelerden Seydişehir de ziyadesiyle faydalanmış ve faydalanmaya devam etmektedir. Parti teşkilatı ve belediyenin uyumlu çalışmaları kısa sürede meyvelerini vermiş ve ilçemiz birçok yatırımı Ak Belediyecilik zamanında almıştır.

Seydişehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti Hükümeti sayesinde ilçeye sayısız hizmetler getirilmiş, birçok projenin uygulanmasını da kolaylaştırmıştır. İlçemizde daha önceden yatırım programına alınan ve yapımına devam eden Alacabel Tüneli, Kuğulu Vadisi Projesi, Millet Bahçesi Projesi,  Seyyid Harun Camii çevre düzenlemesi, Yeni Hastane Projesi gibi birçok yatırımlarımız,  planlanan takvimde devam etmektedir.

İlk günden beri büyük bir aşk ve şevk ile sarıldığımız prensiplerimizden asla vazgeçmedik. 3Y ile mücadele edeceğiz dedik. Ediyoruz. Mücadelenin muhatapları canhıraş isyan etse de mücadele ediyoruz. Halkımız yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklara karşı gerçekleştirdiğimiz büyük mücadelede aştığımız dağları görmektedir. Ancak yasakçılar, ülkeyi yoksullaştıranlar ve yolsuzluk çeteleri memnuniyetsizliklerini açıktan dile getiremediğinden karalama çalışmalarına devam etmektedir. Ak Partinin alnı ak, geçmişi paktır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Partimize kara çalmaya çalışanlar önce sırtlarındaki yüklerden kurtulmalı sonra bize eleştiri getirmelidir.

 

SİYASET DEDİKODUSUNA VAKTİMİZ YOK

Büyük bir heyecanla basın mensuplarını çağırarak yıllardır pişirdiği temcit pilavını yeniden servis edenlere verilecek cevabımız yoktur. Çünkü sorulan soruların cevabı seneler önce mahkeme kararları ve resmi ağızlardan kamuoyuna açıklanmıştır. Bugün yeni şeylermiş gibi sunulan konular yıllar önce cevaplanmıştır. Belediye Başkanımız Mehmet Tutal tümüne yeniden cevap vermiştir. Kendini gösterme çabalarına bizleri de alet etmelerini ne kadar rahatsız edici bulsak da onları anlıyoruz. Anlatılacak icraatları ve dikili ağacı olmayanlar, züğürdün çenesi hesabı Ak Partinin icraatlarına kara çalmakla tatmin oluyor. Bizler aşk ile koşup yorulma bilmeden görevimizin başındayız, gayemiz milletin gönlüne girebilmek amacımız şehrimize yakışır hizmetleri gerçekleştirmektir. İçimizi karıştırmaya yönelik yayınları elimizin tersiyle iterek yolumuza devam ediyoruz. Siyaset dedikodusuna ayıracak vaktimiz olmamıştır, olmayacaktır.”Haber okunma sayısı: 5146

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yokus-tarim-bakinina-yuklendi

Yokuş, Tarım Bakını’na yüklendi

15 Aralık 2020 Salı 10:48
ak-partide-kongre-surecleri-sona-erdi

Ak Parti’de kongre süreçleri sona erdi

30 Kasım 2020 Pazartesi 10:36
mhpden-iade-i-ziyaret

MHP’den iade-i ziyaret

28 Kasım 2020 Cumartesi 11:35
chpden-gelecek-partisine-ziyaret

CHP’den Gelecek Partisi’ne ziyaret

05 Kasım 2020 Perşembe 11:33
cumhur-ittifaki-temsilcileri-biraraya-geldi

Cumhur İttifakı temsilcileri biraraya geldi

05 Kasım 2020 Perşembe 08:42

GÜNDEMDEKİLER

Seydişehir’e 426 doz aşı geldi

Seydişehir’e ilk etapta 426 doz aşının geldiği bildirilirken, 15 Ocak itibariyla bu aşıların tamamlanması

Antalya yolunda kaza: 2 ölü, 3'ü ağır 5 yaralı

Seydişehir-Antalya Karayolu’nda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3'ü ağır olmak

Sağlıkçılara koronavirüs aşısı yapılmaya başladı

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Özdemir Seydişehir’de sağlık personellerine aşı yapılmaya

Ak Parti’den fidanlık şefine ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetm kurulu üyeleri İlçe Orman Fidanlığı Şefi

Tutal, projelerin takibi için Konya’da

Seydişehir’in ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacı ile ikili görüşmelerine ara

Ketenli Derneği’nden giyim ve gıda yardımı

Ketenli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ihtiyaç sahibi çocuklara giyim, ailelere ise gıda yardımında bulundu.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA