tutal

20 Mart 2019 Çarşamba

şeker

Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız

atacaginiz-her-yanlis-adimin-takipcisi-olacagiz

İyi Parti İlçe Başkanı Yılmaz Dönderici yazılı bir açıklama yaparak, “Biz İyi Parti olarak, sessiz çoğunluğun sesi, duyan kulağı ve gören gözü olmaya ant içtik. Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız.”dedi.
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:12

Dönderici, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“16 yıllık AKP iktidarı yerelde ve genelde, yönetme, sevk ve idare etmek, adaletli olmak, sosyal ve tarafsız kalma noktalarında sınıfta kalmıştır. Vatandaşlar arasındaki sosyal doku zedelenmiş kamplaşmaları sağlanmıştır. İhalelerde yandaşlık gözetilmiştir. Yatırımlar ihtiyacı karşılamaya yönelik değil yandaşı kalkındırmak üzere programlanmıştır. İşe alımlarda liyakat değil, sadakat göz önünde bulundurulmuştur. Dış politikada ise ülkenin stratejisi olmadığı gibi istikrarı da bozulmuş tüm dünyada 3. dünya ülkesi kategorisinde değerlendirilmektedir. Ülke olarak maalesef düzen ve istikrarın bir türlü sağlanamadığı bir orta doğu ülkesi konumuna getirilmiş bulunmaktayız.

EKONOMİMİZ ADIM ADIM BATIŞA SÜRÜKLEMİŞTİR

Ekonomi alanında ise tam bir facia ile karşı karşıyayız. Ülkemiz, cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşamaktadır. Üretim ekonomisini bırakıp tüketim ekonomisine geçmiş, yatırım yapmayı bırakıp israf ekonomisi ile ekonomimizi adım adım batışa sürüklemiştir.Bu krizden milletçe top yekûn bir mücadele ile çıkmak zorundayız. Bunun ilk şartı ise öncelikle yerelde ve genelde başarısız yöntemlerin sahibi iktidarı değiştirmekten geçmektedir. Daha sonra kamuda tasarruf tedbirleri alınmalı ve üretime yönelik yatırımlar yapılmalıdır. Moda deyim ile kemerlerin sıkılması gerekmektedir. Ancak bu güne kadar kemer sıkan hep vatandaş olmuş, devlet ise hep zevk-i sefa içerisinde tarihte olduğu gibi adeta lale devri gibi yaşamaktadır.

Bugünde devlet saraylar yapıp, uçaklar alıp, makam arabası saltanatı ile yaşarken, acı ve gözyaşı, yoksulluk ve açlık, iflaslar ve işini kaybetmeler vatandaşa kalmıştır. Referansımız İslam diye iş başına gelenler İslami şartlarda yaşamayı unutmuşlardır. Hz. Ömer(r.a)’in çadırında bir şahsi mumu, birde devlet mumu olduğunu anlatan menkıbeleri sanki hiç duymamışlardır.

Şehr-ül emin kabul edilen tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma görevi olan belediye başkanımız aynen 24 Haziran seçim öncesinde olduğu gibi siyasi rüşvet vererek milletin parası ile şahsi ikballeri için hovardaca para harcamaya başlamıştır.

Memleketimiz bu ekonomik krizin içinde birçok hizmetler beklerken muhtarlarla beraber sahile tatile gidilip 5 yıldızlı otellerde konaklanmakta, hatta 8 şehidimiz olduğu günlerde seçimlerde beka için oy isteyen başkan; tekne gezisinde çok güzel pozlar vermekten çekinmemiştir. Sadece bununla yetinmemiş Akp kadın kollarını mensuplarını da Çanakkale gezisine göndermiştir. Demek ki; haramı helali bilmek için ilahiyat fakültesini bitirmek yetmiyor.

İyi Parti Seydişehir ilçe teşkilatı olarak diyoruz ki; tüyü bitmemiş yetimin hakkı boğazınızda kalır, halka hizmet için kullanılması gereken kaynakların, siyasi ikbal için çarçur edilmesinin hesabı gün gelir sorulur. Biz İyi Parti olarak, sessiz çoğunluğun sesi, duyan kulağı ve gören gözü olmaya ant içtik. Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız. Biz İyi Parti Seydişehir Teşkilatı millet için, Seydişehir için varız. Saygılarımla.”
Haber okunma sayısı: 755

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

chpden-fener-alayi

CHP’den fener alayı

19 Mart 2019 Salı 16:17
chpden-teror-sevici-tepkisi

CHP’den ‘terör sevici’ tepkisi

16 Mart 2019 Cumartesi 15:01
catdan-cami-saldirisina-kinama

Çat'dan Cami saldırısına kınama

16 Mart 2019 Cumartesi 14:40
soylu-altay-ve-tutala-destek-istedi

Soylu Altay ve Tutal’a destek istedi

16 Mart 2019 Cumartesi 14:22

GÜNDEMDEKİLER

Bağımsız aday Çat’tan Eti Alüminyum’a ziyaret

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında Eti Alüminyum

CHP’den fener alayı

CHP Seydişehir İlçe Teşkilatı 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle fener alayı düzenledi.

İYİ Parti’den pilav ve hoşaf ikramı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle İYİ Parti Seydişehir

AK Gençlik hoşaf ve ekmek dağıttı

AK Parti Seydişehir Gençlik Kolları Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla

Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çerçevesinde Seydişehir Belediye Başkanlığı tarafından

18 Mart Şehitleri Anma Programı

Seydişehir’de düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü" programı, çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
ABDULKADİR ÇAT 1