16 Ocak 2019 Çarşamba

şeker

Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız

atacaginiz-her-yanlis-adimin-takipcisi-olacagiz

İyi Parti İlçe Başkanı Yılmaz Dönderici yazılı bir açıklama yaparak, “Biz İyi Parti olarak, sessiz çoğunluğun sesi, duyan kulağı ve gören gözü olmaya ant içtik. Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız.”dedi.
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:12

Dönderici, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“16 yıllık AKP iktidarı yerelde ve genelde, yönetme, sevk ve idare etmek, adaletli olmak, sosyal ve tarafsız kalma noktalarında sınıfta kalmıştır. Vatandaşlar arasındaki sosyal doku zedelenmiş kamplaşmaları sağlanmıştır. İhalelerde yandaşlık gözetilmiştir. Yatırımlar ihtiyacı karşılamaya yönelik değil yandaşı kalkındırmak üzere programlanmıştır. İşe alımlarda liyakat değil, sadakat göz önünde bulundurulmuştur. Dış politikada ise ülkenin stratejisi olmadığı gibi istikrarı da bozulmuş tüm dünyada 3. dünya ülkesi kategorisinde değerlendirilmektedir. Ülke olarak maalesef düzen ve istikrarın bir türlü sağlanamadığı bir orta doğu ülkesi konumuna getirilmiş bulunmaktayız.

EKONOMİMİZ ADIM ADIM BATIŞA SÜRÜKLEMİŞTİR

Ekonomi alanında ise tam bir facia ile karşı karşıyayız. Ülkemiz, cumhuriyet tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşamaktadır. Üretim ekonomisini bırakıp tüketim ekonomisine geçmiş, yatırım yapmayı bırakıp israf ekonomisi ile ekonomimizi adım adım batışa sürüklemiştir.Bu krizden milletçe top yekûn bir mücadele ile çıkmak zorundayız. Bunun ilk şartı ise öncelikle yerelde ve genelde başarısız yöntemlerin sahibi iktidarı değiştirmekten geçmektedir. Daha sonra kamuda tasarruf tedbirleri alınmalı ve üretime yönelik yatırımlar yapılmalıdır. Moda deyim ile kemerlerin sıkılması gerekmektedir. Ancak bu güne kadar kemer sıkan hep vatandaş olmuş, devlet ise hep zevk-i sefa içerisinde tarihte olduğu gibi adeta lale devri gibi yaşamaktadır.

Bugünde devlet saraylar yapıp, uçaklar alıp, makam arabası saltanatı ile yaşarken, acı ve gözyaşı, yoksulluk ve açlık, iflaslar ve işini kaybetmeler vatandaşa kalmıştır. Referansımız İslam diye iş başına gelenler İslami şartlarda yaşamayı unutmuşlardır. Hz. Ömer(r.a)’in çadırında bir şahsi mumu, birde devlet mumu olduğunu anlatan menkıbeleri sanki hiç duymamışlardır.

Şehr-ül emin kabul edilen tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma görevi olan belediye başkanımız aynen 24 Haziran seçim öncesinde olduğu gibi siyasi rüşvet vererek milletin parası ile şahsi ikballeri için hovardaca para harcamaya başlamıştır.

Memleketimiz bu ekonomik krizin içinde birçok hizmetler beklerken muhtarlarla beraber sahile tatile gidilip 5 yıldızlı otellerde konaklanmakta, hatta 8 şehidimiz olduğu günlerde seçimlerde beka için oy isteyen başkan; tekne gezisinde çok güzel pozlar vermekten çekinmemiştir. Sadece bununla yetinmemiş Akp kadın kollarını mensuplarını da Çanakkale gezisine göndermiştir. Demek ki; haramı helali bilmek için ilahiyat fakültesini bitirmek yetmiyor.

İyi Parti Seydişehir ilçe teşkilatı olarak diyoruz ki; tüyü bitmemiş yetimin hakkı boğazınızda kalır, halka hizmet için kullanılması gereken kaynakların, siyasi ikbal için çarçur edilmesinin hesabı gün gelir sorulur. Biz İyi Parti olarak, sessiz çoğunluğun sesi, duyan kulağı ve gören gözü olmaya ant içtik. Atacağınız her yanlış adımın takipçisi olacağız. Biz İyi Parti Seydişehir Teşkilatı millet için, Seydişehir için varız. Saygılarımla.”
Haber okunma sayısı: 655

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ak-partide-tarih-18-ocak-cuma

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

10 Ocak 2019 Perşembe 14:16
katlavdan-yeni-yil-mesaji

Katlav’dan yeni yıl mesajı

29 Aralık 2018 Cumartesi 13:13
ysk-yerel-secim-takvimini-acikladi

YSK, yerel seçim takvimini açıkladı

29 Aralık 2018 Cumartesi 13:07
bican-vaat-yok-hizmet-var

Bican; 'Vaat yok, hizmet var'

25 Aralık 2018 Salı 09:19
ak-parti-de-ilce-adaylarinda-sona-dogru

AK Parti’ de ilçe adaylarında sona doğru

24 Aralık 2018 Pazartesi 12:49
chp-secim-calismalarina-devam-ediyor

CHP seçim çalışmalarına devam ediyor

24 Aralık 2018 Pazartesi 12:33

GÜNDEMDEKİLER

Voleybol’da sahamızda mağlubuz

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 16.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, kendi sahasında

Gazi ve şehit yakınlarından sınav ücreti alınmayacak

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve

Seydişehir Akademi ilk devrede lider

Seydişehir Akademi Sporlu basketbolcular ilk devreyi lider kapattı.

Seydişehir’in tanıtımı için pul bastırıldı

Seydişehir Belediyesi ilçenin tanıtımına katkı sağlamak amacı ile pul bastırdı.

Voleybol’da Bornova mağlubiyeti

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de 15.haftası oynanan maçta Seydişehir Belediye Sanayi Spor, Bornova Anadolu

Ak Parti’de tarih 18 Ocak Cuma

Ak Parti Konya’da belediye başkan adaylarını 18 Ocak Cuma günü açıklayacak.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA