tutal

20 Mart 2019 Çarşamba

şeker

Gereksiz harcamalara son verilsin

-gereksiz-harcamalara-son-verilsin

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel yazılı bir açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:21

Özel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz maalesef son aylarda çok ağır ekonomik bunalımlar yaşamaktadır. Bu bunalım ve zorluklar sonucu, bir çok şirket yada şahıs konkordato ilan etmekte ya da iflas bayrağını çekmektedir. En basit çözüm ise işçi çıkartılarak, firmalar küçülmektedir. Bunun yansımaları da eşinin yada çocuğunun basit bir ihtiyacını karşılayamayan babalar ve anneler intihar etmekte yada yuvaları yıkılmaktadır.

 

ELİMİZ DE HİÇBİR MİLLİ SANAYİ TESİSİ KALMADIBiz bu gemide hep beraber olduğumuzun farkındayız. Batarsak da beraber batacağımızı, mutlu olursak da bundan hepimizin nasipleneceğini biliyoruz. Bunun için yıllardır, gelir dağılımın da adaletinin sağlanması, üretimin; özellikle de tarım ve hayvancılığın teşvik edilmesini için feryat ediyoruz. Dünyada kendine yetebilen 7 ülkeden biri iken, bugün, her türlü tohum, buğday, arpa, pirinç, nohut, fasulye, et ve had da samanı dahi ithal eder duruma düştük. Elimiz de hiçbir milli sanayi tesisi kalmadı. En basit tuvalet kâğıdına bile muhtaç durumdayız. Yapmayın, etmeyin, şeker fabrikaları, stratejiktir satmayın dedik dinletemedik. Benzeri onlarca yanlış sayılır. Bu yapılanlardan sonra bu zor bugünlere geldik.

Bu zorlukları hep beraber aşalım derken, bir duyduk dünyanın en lüks uçağı alınmış. Ona da eyvallah dedik. Bir daha duyduk Amerikan emperyalizminin paravan ve karanlık şirketi Mckinsey şirketine teslim olunmuş. Yetkililere adeta yalvardık, bunlar bizi Osmanlının son döneminde Düyun-u umumiye ile düşürdükleri tuzağa aynen çekiyorlar dedik. Şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımız bu tuzağın farkına vardı.

 

GEREKSİZ HARCAMALARA SON VERİLMELİDİR

Sonuç olarak bu sıkıntılara son vermenin tek yolu; iktidarı ve muhalefeti ile, zengini ve fakiri ile patronu ve işçisi ile hele Çiftçisi ve köylüsü ile herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirip, fedakarlık da bulunmasıdır. Ama öncelikle bu fedakarlığı yapacak olan, iktidarı ve yerel yönetimleri elinde bulunduranlar olmalıdır. Zaten bizi de bu noktada en çok üzen de burası olmuştur; Şöyle ki ülkemiz ve ilçemiz insanı bu kadar zorda iken, belediyelerin bütçesi merkez tarafından yüzde otuz kısıtlanmış ve adeta yatırımlar tıkanmış iken, belediyemizin bütçesinden tüm yerel yönetim yetkililerini Antalya’ya lüks tatile, parti kadın kollarını Çanakkale gezisine göndermesini anlamış değiliz. Hele her gün televizyonlarda boy gösterip, hayallerimize süs katan bir hocamızı, bir sürü para harcayıp ilçemize getirilmesi daha da vahim. Kaldı ki etrafımızda o kadar kıymetli alimler var iken.

 Amacımız ilçemizde ikilik yaratmak değil, güzel hizmetlerin yapıldığına da şahit oluyoruz. Ancak hizmetlerin kesintisiz yürüyebilmesi için gereksiz harcamalara son verilmelidir. Sürekli arsa satarak bu sağlanamaz. Yarın ülkede ve ilçede satacak bir şey kalmayabilir. Bu konuda tüm yöneticileri daha dikkatli olmasını gerekmektedir. Seydişehir kamuoyuna saygıyla duyurulur.”Haber okunma sayısı: 820

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

chpden-fener-alayi

CHP’den fener alayı

19 Mart 2019 Salı 16:17
chpden-teror-sevici-tepkisi

CHP’den ‘terör sevici’ tepkisi

16 Mart 2019 Cumartesi 15:01
catdan-cami-saldirisina-kinama

Çat'dan Cami saldırısına kınama

16 Mart 2019 Cumartesi 14:40
soylu-altay-ve-tutala-destek-istedi

Soylu Altay ve Tutal’a destek istedi

16 Mart 2019 Cumartesi 14:22

GÜNDEMDEKİLER

Bağımsız aday Çat’tan Eti Alüminyum’a ziyaret

Bağımsız Seydişehir Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Çat seçim çalışmaları kapsamında Eti Alüminyum

CHP’den fener alayı

CHP Seydişehir İlçe Teşkilatı 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle fener alayı düzenledi.

İYİ Parti’den pilav ve hoşaf ikramı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104’üncü yıldönümü nedeniyle İYİ Parti Seydişehir

AK Gençlik hoşaf ve ekmek dağıttı

AK Parti Seydişehir Gençlik Kolları Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla

Şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çerçevesinde Seydişehir Belediye Başkanlığı tarafından

18 Mart Şehitleri Anma Programı

Seydişehir’de düzenlenen "18 Mart Şehitleri Anma Günü" programı, çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA
ABDULKADİR ÇAT 1