16 Kasım 2018 Cuma

şeker

Gereksiz harcamalara son verilsin

-gereksiz-harcamalara-son-verilsin

CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel yazılı bir açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.
10 Ekim 2018 Çarşamba 12:21

Özel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz maalesef son aylarda çok ağır ekonomik bunalımlar yaşamaktadır. Bu bunalım ve zorluklar sonucu, bir çok şirket yada şahıs konkordato ilan etmekte ya da iflas bayrağını çekmektedir. En basit çözüm ise işçi çıkartılarak, firmalar küçülmektedir. Bunun yansımaları da eşinin yada çocuğunun basit bir ihtiyacını karşılayamayan babalar ve anneler intihar etmekte yada yuvaları yıkılmaktadır.

 

ELİMİZ DE HİÇBİR MİLLİ SANAYİ TESİSİ KALMADIBiz bu gemide hep beraber olduğumuzun farkındayız. Batarsak da beraber batacağımızı, mutlu olursak da bundan hepimizin nasipleneceğini biliyoruz. Bunun için yıllardır, gelir dağılımın da adaletinin sağlanması, üretimin; özellikle de tarım ve hayvancılığın teşvik edilmesini için feryat ediyoruz. Dünyada kendine yetebilen 7 ülkeden biri iken, bugün, her türlü tohum, buğday, arpa, pirinç, nohut, fasulye, et ve had da samanı dahi ithal eder duruma düştük. Elimiz de hiçbir milli sanayi tesisi kalmadı. En basit tuvalet kâğıdına bile muhtaç durumdayız. Yapmayın, etmeyin, şeker fabrikaları, stratejiktir satmayın dedik dinletemedik. Benzeri onlarca yanlış sayılır. Bu yapılanlardan sonra bu zor bugünlere geldik.

Bu zorlukları hep beraber aşalım derken, bir duyduk dünyanın en lüks uçağı alınmış. Ona da eyvallah dedik. Bir daha duyduk Amerikan emperyalizminin paravan ve karanlık şirketi Mckinsey şirketine teslim olunmuş. Yetkililere adeta yalvardık, bunlar bizi Osmanlının son döneminde Düyun-u umumiye ile düşürdükleri tuzağa aynen çekiyorlar dedik. Şükürler olsun ki Cumhurbaşkanımız bu tuzağın farkına vardı.

 

GEREKSİZ HARCAMALARA SON VERİLMELİDİR

Sonuç olarak bu sıkıntılara son vermenin tek yolu; iktidarı ve muhalefeti ile, zengini ve fakiri ile patronu ve işçisi ile hele Çiftçisi ve köylüsü ile herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirip, fedakarlık da bulunmasıdır. Ama öncelikle bu fedakarlığı yapacak olan, iktidarı ve yerel yönetimleri elinde bulunduranlar olmalıdır. Zaten bizi de bu noktada en çok üzen de burası olmuştur; Şöyle ki ülkemiz ve ilçemiz insanı bu kadar zorda iken, belediyelerin bütçesi merkez tarafından yüzde otuz kısıtlanmış ve adeta yatırımlar tıkanmış iken, belediyemizin bütçesinden tüm yerel yönetim yetkililerini Antalya’ya lüks tatile, parti kadın kollarını Çanakkale gezisine göndermesini anlamış değiliz. Hele her gün televizyonlarda boy gösterip, hayallerimize süs katan bir hocamızı, bir sürü para harcayıp ilçemize getirilmesi daha da vahim. Kaldı ki etrafımızda o kadar kıymetli alimler var iken.

 Amacımız ilçemizde ikilik yaratmak değil, güzel hizmetlerin yapıldığına da şahit oluyoruz. Ancak hizmetlerin kesintisiz yürüyebilmesi için gereksiz harcamalara son verilmelidir. Sürekli arsa satarak bu sağlanamaz. Yarın ülkede ve ilçede satacak bir şey kalmayabilir. Bu konuda tüm yöneticileri daha dikkatli olmasını gerekmektedir. Seydişehir kamuoyuna saygıyla duyurulur.”Haber okunma sayısı: 505

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ak-partide-aday-adaylik-suresi-uzatildi

AK Parti'de aday adaylık süresi uzatıldı

12 Kasım 2018 Pazartesi 15:07
baskan-tutal-fevzi-atalayi-ziyaret-etti--

Başkan Tutal, Fevzi Atalay'ı ziyaret etti

12 Kasım 2018 Pazartesi 14:09
kilinckaya-ak-partiden-aday-adayi

Kılınçkaya Ak Parti’den aday adayı

10 Kasım 2018 Cumartesi 21:08
aday-adayligi-basvurulari-basladi

Aday adaylığı başvuruları başladı

07 Kasım 2018 Çarşamba 14:25
chpnin-adayi-mehmet-katlav

CHP’nin adayı Mehmet Katlav

25 Ekim 2018 Perşembe 00:15

GÜNDEMDEKİLER

Başkan Tutal, Fevzi Atalay'ı ziyaret etti

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir'de uzun yıllar sendika başkanlığı yapmış ve siyasette

Meram galibiyeti nefes aldırdı.

SEYDİŞEHİR GÜCÜ : 3 YENİ MERAM SPOR : 2

Kılınçkaya Ak Parti’den aday adayı

Seydişehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olan Hüseyin Kılınçkaya, başvuru dosyasını

Uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Uyuşturucu ile mücadele toplantısı kaymakamlık salonunda, Kaymakam Aydın Erdoğan başkanlığında

Ölümünün 80. yılında anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Seydişehir’de anıldı.

Torku Doğrudan Döner açıldı

Torku Doğrudan Döner’in ilk restoranı Konya Valiliği karşısında hizmete açıldı. Kurban kesilmesi ve

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA