30 Eylül 2020 Çarşamba

şeker

Pedallar ‘Sağlıklı Yaşam’ için dönüyor

pedallar-saglikli-yasam-icin-donuyor

Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (SEBİDOS), Seydişehir ve mahallelerinde pedal çevirerek hem faaliyetlerini sürdürüyor hem de vatandaşlara bisiklet kültürü kazandırmayı amaçlıyor.
16 Mart 2020 Pazartesi 09:43

       Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (SEBİDOS), Seydişehir ve mahallelerinde pedal çevirerek hem faaliyetlerini sürdürüyor hem de vatandaşlara bisiklet kültürü kazandırmayı amaçlıyor.

       Hafta sonu Seydişehir, Beyşehir ve mahallelerinde bisiklet turları düzenleyen SEBİDOS üyeleri, özellikle mahalle turlarında doğanın içinde olmanın tadını yaşıyorlar.

       SEBİDOS kulübü bu hafta sonu düzenlediği etkinlikte 15 Temmuz Milli İrade Meydanında bir araya gelen 22 bisikletsever, Seydişehir, Kızılca, Üzümlü, Üstünler, Beyşehir, Y. Esence, A. Esence, Irmaklı, Gevrekli, Karabulak Mahallesini dolaşarak 100 kilometre pedal çevirdi.

       Seydişehir Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (SEBİDOS) Başkanı Ali Öz, ilçe genelinde bisiklet kullanımının özendirmek için her hafta bölgede etkinlik düzenlediklerini ifade etti.       Ölüm nedenlerinin başında hareketsiz bir yaşam geldiğini ifade eden Öz, “Kalp hastalıkları riskini azaltacak önlemlerin başında hareketli bir yaşam geliyor. Bu spor herkesin katkı sağlaması gereken bir alan. İlçemizde de 7’den 70’e bisiklet kullanımına özendirme amacındayız. Hiç olmazsa haftada bir iki gün arabalarından inerek bisiklete binip pedal çevirmeleri sağlıklı kalmalarını sağlayacaktır.

       Yoldan geçen birçok kişinin dikkatini çekiyoruz. Bazıları araç kornalarına basarak selam veriyor, bazıları ise durup ne yaptığımızı soruyor. Vatandaşların beğenisini kazanıyoruz. Ayrıca doğada bulunmanın tadı da çok güzel. Kendimize unutulmaz hatıralar biriktiriyoruz. Kulübümüze sosyal medya hesaplarımızdan isteyen herkes ulaşabilir. 

       Sağlıklı yaşam, doğayla iç içe olmak için SEBİDOS olarak tüm Seydişehir halkını bizimle birlikte pedal çevirmeye davet ediyorum. Bu haftaki turumuz, Seydişehir, Kızılca, Üzümlü, Üstünler, Beyşehir, Y. Esence, A. Esence, Irmaklı, Gevrekli, Karabulak mahalle güzergâhları oldu. Arkadaşlarımıza ve etkinliğe destek verenlere teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 14287

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Yardım elimizi uzatalım

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, bilgisayar, tablet ve interneti olmadığı için Seydişehir’de EBA üzerinden

Seydişehir Noterliği yeni yerine taşındı

Seydişehir Noterliği eski garaj Necati Kalaycıoğlu Caddesi’nde belediye dükkanlarındaki yeni yerinde hizmet

Soruşturma izni verilmedi; dosya kapandı

CHP Seydişehir İlçe Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl suç duyurusunda bulunulan dosya ile ilgili

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi TEKNOFEST’te birinci oldu

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi öğrencileri hazırladıkları proje ile TEKNOFEST'te birinci oldu.

Vasada, bölge tarihine ışık tutuyor

1969 yılında su deposu yapımı sırasında keşfedilen ve Roma dönemine ait olan Vasada Antik Tiyatrosu,

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA