26 Ekim 2020 Pazartesi

şeker

Yardım elimizi uzatalım

yardim-elimizi-uzatalim

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, bilgisayar, tablet ve interneti olmadığı için Seydişehir’de EBA üzerinden derslere giremeyen öğrenciler için yardım kampanyası başlatılmasını istedi.
30 Eylül 2020 Çarşamba 00:11

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, bilgisayar, tablet ve interneti olmadığı için Seydişehir’de EBA üzerinden derslere giremeyen öğrenciler için yardım kampanyası başlatılmasını istedi.

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, ‘Seydişehir kamuoyuna açık çağrımdır’ başlığı ile yaptığı açıklamada, “Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde tüm resmi kurumlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlıklar; hep beraber bir kampanya düzenleyip tv, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklarımıza yardım elini uzatalım. Hepimiz elimizi taşın altına koyalım. Birlikten kuvvet doğar.”dedi.

Başkan Özel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“EBA(Eğitim Bilim Ağı) Sistemi. Milli Eğitim Bakanlığımızın uzaktan internet ve bilgisayar ağı ile öğrencilerimize eğitim sunma altyapı hizmetidir. Bu sistem ülke çapında yüzbinlerle öğretmenimizi ve milyonlarca öğrencimizi ve aileyi ilgilendirdirmektedir. İlçemizde ise yüzlerce öğretmenimiz ve onbinin üzerinde öğrencimiz ve ailesi bu durumdan etkilenmektedir. 

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KATLETMEYELİM

Tabiki bir ülke, toplum ve aile için en önemli unsur, çocuklarının eğitimi ve geleceğidir. Bizlerde, ülkemizin geleceğini inşa edecek tek unsurun çocuklarımız ve bunların eğitiminin olduğunun bilincindeyiz. Ancak, yaşadığımız ağır pandemi şartlarında Milli Eğitim Bakanlığımızda, uzaktan EBA sistemi ile eğitim vermeye çalışıyor. Bunu belki bir noktaya kadar kabul edebiliriz, ancak bizim burada varmak istediğimiz nokta şudur.

Öğretmenlerle yaptığımız görüşmelerde; öğrencilerimizin yaklaşık üçte biri ile eğitim yapabildikleri yönündedir. Öğrencilerin diğer üçte birlik kısmının duyarsız olabileceği, ancak geri kalan üçte birlik kısmının ise tv, internet, cep telefonu ya da bilgisayarının olmadığı yönündedir. Bu da gösteriyor ki ilçemizde binlerce öğrencinin bu eğitim sistemine ulaşamadığıdır. Bu durum açık şekilde eşitsizliktir. Çocuklarımızın geleceğini katletmeyelim, yazıktır, günahtır.

 

BU BİR YARDIMLAŞMA ÇAĞRISIDIR

Benim önerim; gelin Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde tüm resmi kurumlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlıklar; hep beraber bir kampanya düzenleyip tv, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklarımıza yardım elini uzatalım. Hepimiz elimizi taşın altına koyalım. Birlikten kuvvet doğar.

Biz hep böyle günler için Seydişehir Kent Konseyi’ni kuralım, yardımlaşalım ve dayanışma örneği gösterelim dedik ama maalesef olmadı. Sağlık olsun ama gelin hep beraber bu çocuklarımızın elinden tutalım, bu bir yardımlaşma çağrısıdır. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.”Haber okunma sayısı: 1471

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

MÜSİAD’dan Seydişehir’in Sesi’ne ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Seydişehir Temsilciliği yöneticileri gazetemize nezaket

Ak Parti’den gazetemize ziyaret

Ak Parti Seydişehir İlçe Yöneticileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetemizi ziyaret etti.

Atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Seydişehir Belediyesi, ilçedeki kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesine yönelik başlatmış

Battâl Gâzî ve Seydişehir

Tarihî kaynaklar, Türklerin gönlünde taht kuran ve gece sohbetlerinde kahramanlıklarını dinlediği Battâl

Cildiye doktoru göreve başladı

Seydişehir Devlet Hastanesi’ne yeni cildiye uzmanı atandı. Bir süredir boş bulunan cildiye polikiliniği,

Seydişehir Belediyesi'nin bütçesi 77 milyon oldu

Seydişehir Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesi 77 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA