27 Ocak 2021 Çarşamba

şeker

Tutal’dan Özergen Yeşildağ’a ziyaret

tutaldan-ozergen-yesildaga-ziyaret

Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Yeşildağ’ı ziyaret Başkan Tutal, Yeşildağ’ın devam eden tedavisi hakkında doktorlardan bilgi aldı.
30 Kasım 2020 Pazartesi 10:22

Yurt dışında bulunduğu sırada Covid-19’a yakalanan ve Türkiye’ye getirilerek Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Özergen Yeşildağ’ı Belediye Başkanı Mehmet Tutal ziyaret etti.

Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Yeşildağ’ı ziyaret Başkan Tutal, Yeşildağ’ın devam eden tedavisi hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Uluslararası tır şoförlüğü yapan ve iş seyahatindeyken Covid-19 virüsüne yakalanarak Avusturya’da 20 günü entübe şekilde 25 gün yoğun bakımda kalan Seydişehirli Özergen Yeşildağ, Türk hükümetinin girişimleri sonucu Türkiye’ye getirilerek tedavi edildi.

 DEVLETİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Avusturya’da Koronavirüse yakalanmasının akabinde yaşadıklarını Başkan Tutal’a anlatan Yeşildağ, “Yaşayacağımı hiç umut etmiyordum. Avusturya’daki hastanede doktorlar benden ümitlerini kestiklerini söyledi, hatta aileme haber verip öldüğümü söylemişler. Entübeden çıkınca uyandığımda ilk olarak ailemle görüştüm ve onları son bir kez görmeyi arzuladığımı söylemiştim. İlk olarak ailem CİMER üzerinden hükümetimiz ile iletişime geçmiş. Durumu iletmişler. Bunun üzerine hem Cumhurbaşkanlığı hem Dışişleri, hem Sağlık Bakanlığı hem de konsolosluk yetkilileri o andan itibaren benimle ayrıca ilgilenip devamlı benim hakkımda bilgi almışlar. Bu durum oradaki hastane yetkililerini de bayağı şaşırtmış Devletimize çok teşekkür ediyorum. Benim için ambulans uçak tahsis ettiler. Yaşadığım duygusal yoğunluk dolayısıyla onu bekleyemeden, taburcu olunca uçağa binip geldim. Ben o hizmeti aldım, kabul ediyorum. O hizmet bana verildi ama ben kullanmadım." dedi.

3 Ekim'de Türkiye'ye geldiğini ve fizik tedavi görmeye başladığını anlatan Yeşildağ, şunları kaydetti:

"Ben hastalığı çok ağır geçirip 25 gün yoğun bakımda kalınca, çok yatmaktan ve şekerin yükselmesinden kısmi felç geçirdiğimi, Koronanın ve kullandığım ilaçların ayaklarıma vurduğunu söylediler. Şu anda fizik tedavim devam ediyor. Neredeyse tamamen iyileştim. Herkese çok teşekkür ediyorum.”

Yeşildağ'ı hastanede ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, hükümetin, dünyanın neresinde olursa olsun, her bir vatandaşın yanında olduğunu söyledi.

 

SAĞLIĞINA KAVUŞMAK ÜZERE

Özergen’in sağlığına ve ailesine kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu da söyleyen Başkan Tutal, “Seydişehirli hemşehrimiz Özergen Yeşildağ ile görüşmek bizlere mutluluk verdi. Kendisi sağlığına kavuşmak üzere. Hemşehrimizin anlattığı olaydan ve durumdan dolayı çok etkilendik, Seydişehirli hemşehrilerimizin selamını getirdik. İnşallah fizik tedavi süreci tamamlandıktan sonra Seydişehir’de kendisiyle tekrardan görüşüp, hasbihal edeceğiz. Hemşehrimiz Özergen’de olduğu gibi Koronavirüs sürecinde hükümetimiz olağanüstü bir mücadele gösterip tüm vatandaşlarının yanında yer aldı, destekledi. Buna hepimiz şahidiz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” diye konuştu.Haber okunma sayısı: 1688

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Büyükşehirden eğitime 10 bin tablet desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’da uzaktan eğitimi takip edecek ekipmana sahip olmayan öğrencilere

Karabulut, CİB Konya İl Müdürü oldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya İl Müdürlüğü’nde görev değişimine gidildi. CİB İl

Kararlılığımız devam ettiği sürece başaracağız

Pandemi ile mücadelede hafta içi akşam 21.00’da başlayıp sabah 05.00’da biten sona eren ve hafta sonu da tam

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Cistuslu pastil üretti

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi’nde “Bilgi Ürüne” dönüştürüldü ve ilk Cistuslu Pastil üretildi.

Pazaryeri dezenfekte edilerek yıkanıyor

Seydişehir Belediyesi ekipleri her hafta çarşamba ve perşembe günleri kurulan kapalı pazaryerini vatandaşların

Fetih nesli hayallerini gerçekleştiriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçedeki ilkokul öğrencilerine yönelik örnek olacak bir projeye daha imza

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA