05 Aralık 2020 Cumartesi

şeker

Tutal’dan ikinci açıklama: ‘Çöpler transfer edilecek’

tutaldan-ikinci-aciklama-copler-transfer-edilecek

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bayavşar Mahallesi sakinlerinden gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak, Seydişehir ve Beyşehir'in çöplerinin Konya’ya transfer edileceğini açıkladı.
09 Ekim 2020 Cuma 14:01

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bayavşar Mahallesi sakinlerinden gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama yaparak, Seydişehir ve Beyşehir'in çöplerinin Konya’ya transfer edileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz pazartesi günü bir açıklama yaparak Seydişehir çöplüğünün taşınarak Seydişehir ve Beyşehir arasında bulunan Seydibey Cips Fabrikası arka kısmında bulunan alana taşınacağını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için yeni bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 SEYDİŞEHİR VE BEYŞEHİR'İN ÇÖPLERİ TRANSFER EDİLECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Seydişehir ve Beyşehir Belediyesi’nin daha temiz, daha yaşanabilir ilçeler oluşması için yürüttüğü çalışmalarda sona geldi.

Seydişehir ve Beyşehir’de toplanan çöpler Seydişehir-Beyşehir arasında bulunan 30 bin metrekarelik alanda toplanarak depolanacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir ve Beyşehir Belediyeleri’nin onayı alınmak sureti ile Bayavşar Mahallesi sınırlarında bulunan alanda Seydişehir ve Beyşehir’in atıklarının toplanarak depolanacağını Konya Büyükşehir Belediyesi çöp ayrıştırma tesislerine birkaç gün içerisinde gönderilerek işleneceğini ve enerjiye dönüştürüleceğini belirtti.

 

TRANSFER İSTASYONU OLARAK KURULACAK

Başkan Tutal; “Mahallemiz sınırlarında gerçekleştirilecek olan çöp toplama ve depolama istasyonu bir çöplük değil, transfer istasyonu olarak kurulacak. Seydişehir ve Beyşehir ilçelerimizin burada toplanan ve depolanan çöpleri birkaç gün içerisinde Konya Büyükşehir Belediyemiz tarafından alınarak Konya’ya nakli yapılacak. Transferi gerçekleştirilen bu atıklar ise enerjiye dönüştürülerek ülkemize katma değer olarak sunulacak ”dedi.

 

BEYŞEHİR-SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ONAYI İLE YER TESPİTİ YAPILDI

Toplanan çöplerin depolandıktan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne gönderileceğini kaydeden Başkan Tutal; “Büyükşehir gereği mahallelerden çöp toplama işlemleri ilçe belediyelerine ait. Bertaraf etme işlemleri ise Büyükşehir Belediyelerine aittir. Beyşehir-Seydişehir Belediyesinin de onayı alınarak yeni yerin tespiti yapıldı. Seydişehir ve Beyşehir ilçelerimizi kapsayan çöp toplama ve depolama istasyonu çalışmalarına Büyükşehir Belediyemiz tarafından başlanıldı. İki ilçemizde de vahşi depolama sona erecek. Transfer istasyonunda toplanan bu çöpler her iki ilçeye yakın mahallelerde çevre kirliliği ve koku yayacak bir ortam yaratmayacak. Kurulacak istasyon yerleşim alanlarına uzak olup, herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir. Çevre sağlığı korunacak, ekolojik dengenin devamlılığı sağlanacaktır” şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 3231

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı; işte detaylar...

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma

Diyanet'ten Cuma namazı açıklaması

Yüksek Kurul tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son dönemde

Su kayıpları kontrol altına alınıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, temiz içme suyunu korumak, arıtmak ve işletme

Engelliler Günü’nde meyve fidanı diktiler

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler günü

Kamuda yeni mesai düzenlemesi

Konya Valiliği 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren uygulanacak yeni mesai saatlerini açıkladı.

Aşının vurulacağı tarih belli oldu

Türkiye'ye Aralık ayı itibariyle Çin menşeli 50 milyon doz Koronavirüs aşısı gelecek. Sağlık

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA