23 nisan

24 Nisan 2018 Salı

Tutal'dan Çalışan Gazeteciler Günü onuruna yemek

tutaldan-calisan-gazeteciler-gunu-onuruna-yemek

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle, ilçede görev yapan basın temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.
10 Ocak 2018 Çarşamba 04:01

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle, ilçede görev yapan basın temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.

Adile Baysal Kültür Sanatevi’ndeki programda konuşan Başkan Tutal, basın mensuplarının önemli bir görev olan kamu hizmetini yerine getirdiğini belirterek, bunun yanında halkın gözü, kulağı, dili olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Programa Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Başkan Yardımcısı Bilal Mernekli, meclis üyeleri ve gazeteciler katıldı.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, “Seydişehir gazetecilik anlamında güçlü bir ilçemiz. Konya haberlerini beslemede önemli bir rolü bulunmaktadır. Beyşehir’de güçlü bir gazeteci potansiyeline sahip ama Seydişehir’in daha güçlü bir yapısı var. Basın özgürlüğünün olduğu yerde daha doğru haber almak mümkündür. Ancak özgürlük denilince vatanına milletine karşı haber yapan kişileri asla gazeteci olarak kabul etmiyoruz. Gazetecilik zor bir meslek olmasına rağmen sosyal haklar bakımından sıkıntıları devam ediyor. Bu sıkıntıların giderilmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz. Değerli meslektaşlarımın gününü kutlar başarılar dilerim.” diye konuştu.Başkan Mehmet Tutal ise, şehrin yönetici olarak, basın mensuplarından gelen eleştirileri, tenkitleri, yapıcı ve tavsiye edici Seydişehir’in yararına bir takım faaliyetlere her zaman için gönülden ve kalben açık olduklarını, bundan sonra da açık olmaya devam edeceklerini söyledi. 

2009 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevini sürdürmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tutal, "Bu görev süremiz içinde eksiklerimiz, kusurlarımız, yapamadıklarımız, yerine getiremediklerimiz elbette olacak. Bazen eksiklikleri hataları iki türlü değerlendirmek gerekir diye düşünürüm. Bilerek ve bilmeyerek yapılan kusurlar ve hatalar olur. Bu tip konularda sizlerin asli görevi olan yaptığınız yapıcı eleştiriler, tenkitler ve uyarılarla bizlere bu konuda çok faydalı destekleriniz oldu. Bundan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de yaptığımız yapacağımız projelerimizi ve hizmetlerimizi yine sizlerle paylaşacağız. Bu bağlamda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.Haber okunma sayısı: 432

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Tatlıses Çiğ Köfte açıldı

Tatlıses Çiğ Köfte Seydişehir Şubesi’ni hizmete açtı.

Tutal, Kızılcalar sakinleri ile buluştu

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hasbihal buluşmaları kapsamında Kızılcalar Mahallesi sakinleri ile

Coşkunyürek Bozkır Yol Kavşağı’nı inceledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek Seydişehir Bozkır Yol

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nden teşekkür plaketi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Seydişehir Şubesi Başkanı Yakup Söğüt ve şehit

CHP’den çiftçi ve hayvancılık paneli

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel, 1 Nisan Pazar günü çiftçi ve hayvancılık paneli

Yazar Fatih Babaoğlu ile söyleşi yapıldı

Seydişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kütüphaneler Haftası nedeniyle Araştırmacı-Yazar Fatih

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA