27 Eylül 2020 Pazar

şeker

Tutal ve Atalay Ankara’da temaslarda bulundu

tutal-ve-atalay-ankarada-temaslarda-bulundu-

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte Ankara’da Bakanlık ve Genel Müdürlükler düzeyinde bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.
10 Eylül 2020 Perşembe 14:38

Yatırım ve projelerin bire bir takipçisi olan Belediye Başkanı Tutal, hemşehrilerinin hizmetlerin en iyisine layık olduğunu kaydetti.

Başkan Tutal ve Ak Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’a Konya Milletvekili Halil Etyemez eşlik ederek Seydişehir’de yapılması planlanan çalışmalar ve yatırımlar görüşüldü.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve Konya Milletvekili Halil Etyemez, Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, DSİ Genel Müdür Vekili Kaya Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

 SAĞLIK SORUNLARI AKTARILDI

Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir ve Genel Müdür Vekili Yıldız’ı ziyaret eden Başkan Tutal, Seydişehir'e yapılması planlanan sağlık yatırımları, Seydişehir Devlet Hastanesi binasının eksiklikleri, doktor ve personel yetersizliği ve projeler ile ilgili taleplerini aktardı, sorunları bir dosya halinde Bakan Yardımcısına teslim etti. 

Yeni Hastane binası yapılması konusunda gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bakan Yardımcımıza Seydişehir’ de yaşanan sağlık sorunlarımız ve personel yetersizliği konusunda görüşlerimizi aktardık. İlçemize yeni bir hastane binasının yapılması konusunda gerekli bilgileri verdik. Bakan Yardımcımız Eldemir ile hazırlanmaya başlanılan yeni hastane binasının projesinin tamamlanarak 2021 ihalelerine yetiştirilmesi konusunda fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

 

KUĞULU VADİSİ ÇALIŞMALARININ HIZLANDIRILMASI İSTENDİ

Kuğulu Vadisi Projesi çalışmalarının hızlandırılması ve gerekli desteğin sağlanması konusunda DSİ Genel Müdür Vekili ile temaslarda bulunan Başkan Tutal; “Yapım çalışmaları devam eden Kuğulu Vadimizin çalışmalarının iveme kazandırılması, iş makinalarının sayısının artırılması, malzeme ve araç takviyesi talebimiz oldu. Bu konuda da Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız bizlere gerekli desteğin sağlanacağı sözünü verdi” şeklinde konuştu. 

Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretler konusunda Seydişehir için sevindirici gelişmeler olduğunu kaydeden Başkan Tutal; “Gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette bizlere desteklerini esirgemeyen Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez’e, misafirperverliklerinde dolayı Sağlık Bakanı Yardımcımız Halil Eldemir ve DSİ Genel Müdür Vekilimiz Kaya Yıldız Bey’e teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Seydişehir ve Hemşehrilerimiz için canla başla çalışmalarımıza ve hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi. 

 Haber okunma sayısı: 1952

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

Konuk: Türk çiftçisi de Konya çiftçisi de mevcutla yetinecek kadar zengin değil

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi genel kurulunda üreticileri kahramanlar diye niteleyen Recep Konuk, salgının

Menâkıb-ı Dervîş Hâkî’de Seydişehir

“Makalat-ı Seyyid Harun”dan (Abdülkerim Bin Şeyh Musa,1554-55) yaklaşık altmış yıl sonra yazılmış

Su sorunu şehrin gündeminden çıksın

CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, Belediye Başkanı Mehmet Tutal’a seslenerek Seydişehir’de yaşanan su sorunun

Çevre düzenlemesi 120 günde tamamlanacak

Proje çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi alan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çevre düzenleme

Özgüven ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı

İlçemizin önde gelen eğitim kurumlarından Özgüven Sistem Koleji, Seydişehir’de bir ilki gerçekleştirerek

Konya Şeker, 2020-2021 Pancar Alım Kampanyasını başlattı

Konya Şeker, 2020-2021 kampanya döneminde, fireli 3 Milyon 600 Bin ton pancar işleyecek ve işlenen pancardan da 460

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA