03 Haziran 2020 Çarşamba

şeker

Tutal, su için destek istedi

tutal-su-icin-destek-istedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile telekonferans yöntemiyle görüşen Başkan Mehmet Tutal, Seydişehir’in içme suyu sorunu için bir kez daha destek istedi.
06 Mayıs 2020 Çarşamba 10:55

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçe belediye başkanı ile birlikte telekonferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a Konya ve ilçelerini yakinen takip ettiğini kaydederek Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ülke olarak çok zor bir süreçten geçildiğini kaydeden Bakan Kurum; millet bahçelerinden, kentsel dönüşüme, sosyal konuttan, sanayi dönüşümüne, sokak sağlıklaştırması gibi çalışmalarda merkez ve ilçelerinde çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde tüm belediye başkanlarının Koronavirüs ile ilgili son derece ciddi tedbirleri aldığını belirtti. Belediyelerin kaynak ve hizmet noktasında yapılması gereken ne varsa bakanlık olarak destek verdiklerini vurgulayan Bakan Kurum "Ülkenin üretmesi adına, istihdam sağlamamız gerekiyor, bu noktada da belediyelerimizle ortak çalışmamız lazım. Biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir devletiz. Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, ilçe belediyelerimizin yanındayız ve yapılması gereken her türlü desteği de sağlamaya hazırız" dedi. 

AÇ VE AÇIKTA OLAN HİÇBİR HEMŞEHRİMİZ YOK

Seydişehir olarak ilettikleri taleplerde Bakan Kurum’un kendilerini reddetmediğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Sayın Bakanım bize sağlamış olduğunuz destek ve yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Gerek hibeler, gerek krediler noktasında gerekli desteklerimizi aldık. Koronavirüs noktasında herhangi bir pozitif vakaya rastlamadık. İşyerleri kapatan esnaflarımız için Seydişehir’de tek yürek kampanyasını belediye, kaymakamlığımızın destekleri ile başlatmıştık. Şuan aç ve açıkta olan hiçbir hemşehrimiz yok.  Sizleri de gerek Ankara’da gerek Konya bölgesinde hizmetler noktasında gerçekten takdir ediyoruz. Konyamızın gururu ve yüz akı olarak ülkemize hizmet ediyorsunuz. Seydişehir olarak Millet Bahçesi için özellikle size ve TOKİ Başkanımıza teşekkür ediyorum. Konya’da ilk defa ihaleye çıkan Seydişehir Millet Bahçesi olmuştur. İhalesi yapıldı. Yer teslimini bekliyoruz” dedi.

 

SEYDİŞEHİR İÇİN ELZEM BİR KONU

Tutal, Seydişehir’in ihtiyacı olan TOKİ konutları, hayvancılık bölgesi çalışmaları, bisiklet yolu, sokak sağlıklaştırması, soğuk hava deposu,  paketleme kurutma tesisleri projeleri hakkında bilgiler verdi. Seydişehir’in içme suyu noktasında da sıkıntılar yaşadığını kaydeden Başkan Tutal; “Sayın Bakanım bu konuda da Büyükşehir Belediye Başkanımızla çalışmalarımız devam ediyor. İçme suyu konusu Seydişehir için elzem bir konu; soğuk hava deposu kadar ihtiyaç olan bir konu” diyerek içme suyu noktasında da destek istedi.

DSİ TARAFINDAN YAPILIYOR

Kuğulu Vadisi Projesinin çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Tutal; “4 yıldır devam eden bir projemiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızda bu konuyu ve bölgeyi biliyor. Burası tabiat parkına dönüştürdüğümüz bir alan. Şu anda gölet çalışmaları DSİ tarafından yapılıyor. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Sayın Bakanım bize bugüne kadar vermiş olduğumuz destekler ve ülkemize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı size çok teşekkür ediyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. Allah yardımcınız olsun teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.Haber okunma sayısı: 2075

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

normallesme-surecinde-isletmelere-denetim

Normalleşme sürecinde işletmelere denetim

03 Haziran 2020 Çarşamba 11:23
sehit-ozcan-antalyada-topraga-verildi

Şehit Özcan Antalya’da toprağa verildi

03 Haziran 2020 Çarşamba 11:09
vaka-sayisi-11-oldu-9-sokak-karantinada

Vaka sayısı 11 oldu; 9 sokak karantinada

03 Haziran 2020 Çarşamba 10:38
sehit-burak-aydogan-dualarla-ugurladi

Şehit Burak Aydoğan, dualarla uğurladı

02 Haziran 2020 Salı 20:58
sehitlerin-ailelerine-aci-haber-ulasti

Şehitlerin ailelerine acı haber ulaştı

02 Haziran 2020 Salı 11:14
seydisehire-sehit-atesi-dustu

Seydişehir'e şehit ateşi düştü

02 Haziran 2020 Salı 11:05

GÜNDEMDEKİLER

Normalleşme sürecinde işletmelere denetim

Seydişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan kafe,

Şehit Özcan Antalya’da toprağa verildi

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Seydişehirli Jandarma Astsubay Çavuş Celal

Vaka sayısı 11 oldu; 9 sokak karantinada

Seydişehir Değirmenci Mahallesi’nde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 9 sokağın karantinaya

Şehit Burak Aydoğan, dualarla uğurladı

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Burak Aydoğan

Şehitlerin ailelerine acı haber ulaştı

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Burak Aydoğan'ın

Seydişehir'e şehit ateşi düştü

Siirt’in Pervari ilçesinde kontrolden çıkıp uçuruma yuvarlanan zırhlı araçta bulunan 2 askerimiz şehit oldu,

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA