05 Aralık 2020 Cumartesi

şeker

Tutal; sanatçılarımızı ve yazarlarımızı destekliyoruz

tutal-sanatcilarimizi-ve-yazarlarimizi-destekliyoruz

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Eğitimci-Tarihçi-Yazar Ercan Arslan’ı ziyaret ederek Seydişehir’in geçmiş tarihi ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar hakkında kendisine teşekkür etti.
01 Ekim 2020 Perşembe 13:10

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Eğitimci-Tarihçi-Yazar Ercan Arslan’ı ziyaret ederek Seydişehir’in geçmiş tarihi ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar hakkında kendisine teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Eğitimci Arslan, Başkan Tutal'a Seydişehir tarihi ve yayınlamış olduğu eserler hakkında bilgi vererek kitabını imzaladı.

Seydişehir Anadolu Lisesi Tarih Öğretmenliği görevine devam ettiğini ve Seydişehir’in geçmiş tarihi ile ilgili çalışmalar yaptığını kaydeden Eğitimci Ercan Arslan; “Arşiv belgeleri ve kaynakların el verdiği ölçüde Seydişehir’in geçmiş tarihi ve eğitim öğretim alanındaki çalışmaları hakkında saha çalışmaları yapıyorum. Bunlardan edindiğim bilgilerle ve kaynakları kitap haline getirerek Seydişehir’de arşiv niteliği taşıyacak çalışmaları gerçekleştirmeyi hedefliyorum. Gazetelerde araştırma yazılarım yayınlanıyor. Bunları ‘Arşivlerde Seydişehir’ adı altında kitaplaştırma çalışmalarım var. Resimlerle, belgelerle değişik bir yayın olacak içerik olarak Seydişehir’in kültür iklimine bir ilmek daha atacağız inşallah nasip olursa” dedi.

 GAYRETLİ BİRKAÇ ARKADAŞIMIZ İLÇEYİ OMUZLAYIP GÖTÜRÜYOR

Eğitimci- Tarihçi-Yazar Arslan’la birlikte uzun yıllar aynı okulda görev yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Ercan Hocamla birlikte dergi çıkarma çalışmalarına başladık. Epeyce bir yayın çıkardık. Fakat sağ olsun kendisi çalışmalarını genişleterek farklı kulvarlarda devam ediyor. Özellikle devlet memurluğunda kanunun ve mevzuatın yüklemiş olduğu görevlerinin dışında özverili çalışma yapan kişi sayımız az. Ama istisnalar çıkıyor tabi ki. Gayretli birkaç arkadaşımız bu şekilde bir ilçeyi omuzlayıp götürüyor. Son zamanlarda gerek sağlık, gerek kültür, gerek eğitim anlamında toplumun önünü açacak çalışmaları yapabilen arkadaşlarımızın sayıları azaldı. Ama ilçemiz bu konuda çok şanslı. Bizim arzu ettiğimiz bu mevcutlarımızı kaybetmeden devamını getirelim. Bizde ilçemize katma değer katarak rutinin dışına çıkıp sanatsal eserler kazandıran arkadaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Kendileri ile istişareler ederek Belediye olarak neler yapabiliriz, nasıl yardımcı oluruz, Seydişehir’e neler kazandırabiliriz bunlar hakkında fikir alış verişinde bulunuyoruz. Ercan Hocam ilçemize katma değer katan bir arkadaşımız biz kendilerine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Tutal, ziyaret sonunda Araştırmacı Eğitimci Ercan Arslan’a günün anısına hediye takdim etti.Haber okunma sayısı: 3236

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEMDEKİLER

56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı; işte detaylar...

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma

Diyanet'ten Cuma namazı açıklaması

Yüksek Kurul tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son dönemde

Su kayıpları kontrol altına alınıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, temiz içme suyunu korumak, arıtmak ve işletme

Engelliler Günü’nde meyve fidanı diktiler

Seydişehir Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören engelli öğrenciler 3 Aralık Dünya Engelliler günü

Kamuda yeni mesai düzenlemesi

Konya Valiliği 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren uygulanacak yeni mesai saatlerini açıkladı.

Aşının vurulacağı tarih belli oldu

Türkiye'ye Aralık ayı itibariyle Çin menşeli 50 milyon doz Koronavirüs aşısı gelecek. Sağlık

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA